Resimdeki Motor ve Pillere göre En uygun ESC öneriniz.

İsmet KIZILYER

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
Merhabalar herkese sağlıklı günler diliyorum konuya girmeden önce. Küçük jet modeller için ( kanat genişliği 46 cm 70 cm arası) motor alacağım. Elimde a2212 ler var ancak ağır ve çok yer kapladığını düşünüyorum. Resimde 2204 motoru almayı planlıyorum ve maketimde 5 inç veya 5 inç pervane kullanmayı planlıyorum. Bu motora ve belirttiğim en uygun ESC öneriniz nedir ? Kullanmayı düşündüğüm piller aşağıdaki resimlerdekidir. Bunun yanı sıra Motor öneriside yapabilirsiniz teşekkür ediyorum. ☺️✌️

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Düzeltme: 5 inç ve 6 inç pervane kullanmayı planlıyorum.

20 yıla yakın zamandır model uçak uçuruyorum.
40-50 cm. kanat eni ( wing span) bir yana, 60 cm. kanat eni olanları uçurmak bile zorluyor. Havada düzgün uçmasını sağlamak bir yana 40-50 mt. uzaklaşınca modelin önü /arkası, altı/ üstü kontrolüne hakim olmak zordur.
Bir tekerlek alıp ona göre bisiklet yada motosiklet toplamaktansa, ana gövdeyi alıp ona tekerlek ve diğer aksesuarları alıp toplamak daha mantıklı görünüyor.
Kısaca: Öncelikle pilotajına ve ekonomi durumuna göre modele karar vermen daha doğru olur gibi.
Kolay gelsin.
Gövdem aslında free planlardan yapılma a0 boyutunda bir F-22 ?. Sizin f22 hayranlığınızı biliyorum. Pilotajda daha yeniyim ama ben simülatörde uçmak yerine bir çocuğun düşe kalka yürümeyi öğrenmesinden yanayım. Basit bir servo+pil+esc+motor kombinasyonu ile f22 uçurmak istiyorum. Önerileninizi dikkate alacağım eklemek istediğiniz başka bir şey varmıdır ? Saygılarımla sağlıklı huzurlu günler diliyorum. ✌️?☺️