Video Rize de Cayliklarin üstünde uçuş 😀

Rizede uçacak yer bulmak çok zor bende köyde gözümü kararttım bi uçurayım dedim iniş Allah Kerim :)

Benim orada uçmam için yürek falan yemem lazım. Bir şeyler ters gitse inecek yer yok. 😶
Aynen öyle. Modeli gidip bulmak ve almak büyük sıkıntı. Ama yer Karadeniz olunca da pek bir alternatif olmuyor anladığım kadarıyla. ;)

Aynen öyle. Modeli gidip bulmak ve almak büyük sıkıntı. Ama yer Karadeniz olunca da pek bir alternatif olmuyor anladığım kadarıyla. ;)
Aynen ŞEKİL 1A 'da olduğu gibi ben ve modelim.

Değerli arkadaşlar, daha önce kırım videosu atmıştım. Kanat yeniledik. Ön tarafında tamir ettik. Uçuşta güzel kaldırdım. Yavaşken bir şey yoktu gaz verince olanlar oldu. Uçağa rüzgarın estiği yöne doğru ilerledi bir türlü bu tarafa uçmasını sağlayamadım. Dönüyor rüzgarın fakat rüzgarın estiği tarafa ilerlemiyor rüzgarı arkasına alınca gaz kesmem gerekiyordu sanırım. Ve sonuç ağacın tepesinde.Uçağı zor bulduk ama henüz alamadık. Alıcı ve pile ulaşsam gerisi çok önemli değil.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Aynen ŞEKİL 1A 'da olduğu gibi ben ve modelim.

Geçmiş olsun, umarım sağ salim almışsınızdır uçağı sanırım benide böyle bir son bekliyor fakat rüzgarlı havada uçurmaya korkuyorum ben birde uçağa gyro eklemiştim otomatiğe alınca çok stabil uçuyor ona güveniyorum

Geçmiş olsun, umarım sağ salim almışsınızdır uçağı sanırım benide böyle bir son bekliyor fakat rüzgarlı havada uçurmaya korkuyorum ben birde uçağa gyro eklemiştim otomatiğe alınca çok stabil uçuyor ona güveniyorum
Geçtiğimiz yaz olmuştu bu olay. Arkadaşlarla zorda olsa bulmayı başardık. Motor ısınıp firewall ı eritmiş vidalarından atıp düşmüş motoru bulamamıştık sadece. Geri kalan sağlamdı.

• Beğen
Tepkiler: BİLAL KOÇ
Geçtiğimiz yaz olmuştu bu olay. Arkadaşlarla zorda olsa bulmayı başardık. Motor ısınıp firewall ı eritmiş vidalarından atıp düşmüş motoru bulamamıştık sadece. Geri kalan sağlamdı.
Uçak düşünce panikle hemen kumandayı kapatıp yanına gitmeye çalışıyoruz bende o hatayı yaptım birkaç kere, aslında önce kumandadan gaz kolunu sıfıra aldığından emin olup kumandayı öyle kapatmak lazım yoksa motor dönmeye devam ediyor.

• Beğen
Tepkiler: İsmail CAN
Uçak düşünce panikle hemen kumandayı kapatıp yanına gitmeye çalışıyoruz bende o hatayı yaptım birkaç kere, aslında önce kumandadan gaz kolunu sıfıra aldığından emin olup kumandayı öyle kapatmak lazım yoksa motor dönmeye devam ediyor.

Failsafe motor kapali olarak ayar yapin, kumandayi kapattiginizda da motor kapali kalir otomatik olarak...