Sahibinden sitesi dolandırıcılık girişimi

Gecen gun akilli bileklik saticaktim bi arkadasa, sozde kendisi de Denizlideydi. ilk basta nakit vereyim sizi ugrastirmayayim yazdi tamam dedim bulusalim.( yine sari sitede bu arada). Sonra döndü nakitim yok kart gecicem param guvende ile alayim dedi. ona gerek yok bi benzinlige ugrariz ben yakit veya baska bisey alirim siz gecersiniz karttan dedim. Arkadasin dedigi sey almaktan vazgectim size iyi satislar. Bu tarz kendini akilli sanan çok.:D Kendisi nakit diyor tamam diyorum kart diyor tamam diyorum vazgeciyor. Birde inandiricilik icin bastan pazarlik etti.:D

• Beğen
Tepkiler: kenan özendi
Bahsettiğiniz kişi internette firma sahibi olarak çıkıyor. Yanılıyor olabilir misiniz?

Şimdi sahtekarlık daha da büyümüş bu memlekette.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

İnsanların hesablarini ele geçirip herkesi mağdur ediyorlar. Yarın bu arkadaşın iş telefonundan arayıp doğrulama yapcam. Belki de adamın hesabının çalındiğindan haberi olmayabilir.

Adamı aradım haberi olmuş, dün onun adına herkese mesaj atılmış, bı kadıni 800 TL dolandirmislar.

Benim her ilanıma bu şekilde farklı hesaplardan hep aynı mesaj geliyor ,aradım numarayı dedim ne yapacaksınız mail adresini?

Ben öyle bir mesaj atmadım diyor, işi biraz kurcalayinca bunun bir çete işi ve ellerinde bir sürü çalıntı hesap olduğunu düşünüyorum yani kapat kapat bitmez, hesapları çaldıran ya da satan sahibinden.com sitesinin tam kedisi de olabilir bilemem ama böyle bir problem var, ben kendimi tanimagim kişiye get ile satış yapmayarak garantiye aldım.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Konuyla ilgili en son sahibinden.com sitesine e-posta atmıştım. Bana gelen cevapta cihazımda zararlı bir yazılım olma ihtimalinden bahsettiler. Çok üzerinde durmadım.

Bugün siteye girince "E-posta bilgisi paylaşmayın" uyarısı çıkıyor. En azından göz önüne bir uyarı koydular.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Param güvende ile 2 ürün satışa koydum baya iyi bir sistemmiş, satıcı için çok rahat diğer platformlarda ki gibi komisyon kargo ücreti vb konularda sizi uğraştırmıyor sadece tek bir seçeneğe tıklıyorsunuz ve aktif oluyor.
Ama ürünleri satışa koyar koymaz ürün başına 3 tane mesaj geldi param güvende ile satın almak istiyorum mailinizi verir misimiz diye dolandırıcılar baya aktif çalışıyor hesapları şikayet ettim direk.

Param güvende ile 2 ürün satışa koydum baya iyi bir sistemmiş, satıcı için çok rahat diğer platformlarda ki gibi komisyon kargo ücreti vb konularda sizi uğraştırmıyor sadece tek bir seçeneğe tıklıyorsunuz ve aktif oluyor.
Ama ürünleri satışa koyar koymaz ürün başına 3 tane mesaj geldi param güvende ile satın almak istiyorum mailinizi verir misimiz diye dolandırıcılar baya aktif çalışıyor hesapları şikayet ettim direk.
Gerçekten çok pratik "param güvende".

İlan yayınlanınca dakikalar içinde mesaj gelmesi benim de ilgimi çekti. Ben de aynı şeyi gözlemledim. Yeni ilanları bulup mesaj atan bir şey var gibi. Belki sonraları ne olduğu çıkar ortaya. Tuhaf...

edit: imla

Son düzenleme:
Adı soyadı ve telefonu sahibinden com mesajlaşmasında görünen kişiler aslında dolandırıcı değil. Dolandırıcıların ele geçirdiği hesaplar. Dün de bana telefon ve e-posta isteyen bir mesaj geldi. Sonra asıl hesap sahibi "Mesajı ben atmadım. Dolandırıcıdır, linklere tıklamayın" diye mesaj gönderdi. Bu nedenle ele geçirilen hesap sahiplerine dolandırıcı demek yanlış oluyor.