Şarj Edilemeyen Lipo Pilleri Nasıl Şarj Edebiliriz

Aslında iade etmek istedim. Ama arkadaş ücreti direk iade etti. Ben de bu yazıyı sonradan okudum tam jst ph soketleri kullanırım diye keserken konuya rastgeldim.

Merhaba, 3s lipo pili esc ye takılı halde bırakıp unutmuşum:(
Söylendiği gibi nicd modda 10v civarına kadar şarj edip balansli şekilde toplamda 12.6v a kadar şarj edebildim.
Sonrasında 3 4 defa doldur/boşalt yaptım.
Buraya kadar her şey normal gibi ama hücrelerden biri bıraktığım değerde kalmıyor ve voltaj düşüyor.
Yapabileceğim bir şey var mıdır bu durumu düzeltmek için?

Merhaba, 3s lipo pili esc ye takılı halde bırakıp unutmuşum:(
Söylendiği gibi nicd modda 10v civarına kadar şarj edip balansli şekilde toplamda 12.6v a kadar şarj edebildim.
Sonrasında 3 4 defa doldur/boşalt yaptım.
Buraya kadar her şey normal gibi ama hücrelerden biri bıraktığım değerde kalmıyor ve voltaj düşüyor.
Yapabileceğim bir şey var mıdır bu durumu düzeltmek için?
Geçmiş olsun. Şarj tutmuyor ise yapacak bir şey yok. Ancak tehlike devam ediyor! Kullanılmayan, bir kenarda bekleyen piller de durup dururken alev alabilir. Tencere gibi birşeylerin içinde muhafaza etmek gerekir.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Geçmiş olsun. Şarj tutmuyor ise yapacak bir şey yok. Ancak tehlike devam ediyor! Kullanılmayan, bir kenarda bekleyen piller de durup dururken alev alabilir. Tencere gibi birşeylerin içinde muhafaza etmek gerekir.
Metal kahve kutusunda muhafaza ediyorum. Yazık oldu pile, teşekkürler cevap için.:saygilar:

• Beğen
Tepkiler: Deniz Tanrıverdi
Aynı yöntemi uzun süredir duran 3S 2200mah pilime denedim ancak 1 hücre şarj olmadı. Bende ölü hücreyi atıp kalan 2S pilim ile servo tester olarak kullanacağım :)