Satış ilanlarındaki çıldırtan ifadeler.

Hem katılıyorum hemde katılmıyorum. Hangi hobici arkadaşınız ya arkadaşım ben şu modele yada şu rc ye merak sardım seninkini deneybilirmiyim dediğinde kim rc sini hiç bir deneyimi olmayan birisine verir. Örnek misal ben Forumdan Levent Uygun ile tanışmadan önce aldığım ürünler var, bir kaç kere denedim ( ama düşürmedim) baktım gözüm yemedi yada verdiği hissiyatı beyenmedim bir kenara koydum. 450 likten makroya kadar heli aldım ama aradığımı bulamadım. Şimdi adam gibi kullanılmamış düşürmediğin bir kaç kere hoverda tuttugun ürün için ilan açarken ne yazılacak merak ettim doğrusu..... Forumdaki ölücüler ne olacak... Aldıgın ürünü kötüleyip daha sonra başka hesapla yada telefon ile ulaşıp fiyat kırdıranlar ne olacak..... Bu tarz insanlarla uğraşamadığımdan Kendi ürünlerim için levent abimden rica ettim. Sağolsun kendisi kırmadı. Sonuç olarak tereciye tere satamıyacakları için sorun yok :laugh:

Birde dediğiniz gaza gelip, eleti yerden yere vurup daha sonra allayıp pullayıp satanlarda var, burda iş forum yönetimine düşüyor.Bu işten çok iyi anlayan bir kaç üyeden rica edilerek ilanları inceleseler en azından belli kısmı temizlenir. Bu işin ticaritini yapan arkadaşlarımızda var bu en doğal hakkı ama bunun içinde ilanlar bölümünde ticari üye adı altında toplanması mantıklı.

ÇAĞRI ÖZYAZGAN' Alıntı:
Hem katılıyorum hemde katılmıyorum. Hangi hobici arkadaşınız ya arkadaşım ben şu modele yada şu rc ye merak sardım seninkini deneybilirmiyim dediğinde kim rc sini hiç bir deneyimi olmayan birisine verir. Örnek misal ben Forumdan Levent Uygun ile tanışmadan önce aldığım ürünler var, bir kaç kere denedim ( ama düşürmedim) baktım gözüm yemedi yada verdiği hissiyatı beyenmedim bir kenara koydum. 450 likten makroya kadar heli aldım ama aradığımı bulamadım. Şimdi adam gibi kullanılmamış düşürmediğin bir kaç kere hoverda tuttugun ürün için ilan açarken ne yazılacak merak ettim doğrusu..... Forumdaki ölücüler ne olacak... Aldıgın ürünü kötüleyip daha sonra başka hesapla yada telefon ile ulaşıp fiyat kırdıranlar ne olacak..... Bu tarz insanlarla uğraşamadığımdan Kendi ürünlerim için levent abimden rica ettim. Sağolsun kendisi kırmadı. Sonuç olarak tereciye tere satamıyacakları için sorun yok :laugh:

Birde dediğiniz gaza gelip, eleti yerden yere vurup daha sonra allayıp pullayıp satanlarda var, burda iş forum yönetimine düşüyor.Bu işten çok iyi anlayan bir kaç üyeden rica edilerek ilanları inceleseler en azından belli kısmı temizlenir. Bu işin ticaritini yapan arkadaşlarımızda var bu en doğal hakkı ama bunun içinde ilanlar bölümünde ticari üye adı altında toplanması mantıklı.

Çağrı haklılık payın yüksek fakat forumun asıl amacı alışveriş olmadığı ve bunun için zaman ayıracak moderatörleri olmadığı için teklifinin gerçekleşmesi biraz zor.
Forumdan alışverişlerde diğer sitelere göre biraz daha garantide olursun bunun içinde forumda biraz araştırma yaptığında kimin ne olduğunu az çok anlayabilirsin.
Bu forumu diğer forumların önüne geçiren en önemli husus merhaba deyip arkasından bir şeyler satmaya çalışanları çok güzel asümile edip uzaklaştırması. :RCKolik:

Sahibinden de alışveriş yapacak arkadaşlara naçizane tavsiyem satıcının diğer ilanlarını da incelemeleridir.Satıcı hakkında ipucu yakalarsınız adam 3 tane heli ilanı verip beceremedim hediye geldi model yükseltmek için satıyorum derse pek inandırıcı olmaz.Şüphelendiğiniz durumlarda mail ile detaylı resimler isteyin.Mümkün mertebe get veya sanalpazar üzerinden alım yapın.

Celalettin Abi olayi cok guzel ozetlemissin tesekkur ederiz :RCKolik

:saygilar: Celalettin beye aynen katılıyorum,biz burada aile olduk ,bu forum alışveriş sitesi değil amma burada yapılan en güzel alışveriş bilgi,pratik,deneyim alışverişleridir, bir model alacaksanız özellikle 2.el model alacaksanız forumdan bir arkadaştan,özellikle buluşmalarda görerek alın derim bende,hem model hem ayarlar konusunda size severek yardımcı olacaklardır,birde aceleci olmayın
yavaş yavaş ,sindire sindire ,align trex 450 iyi seçim ,parçası bol ve kolay ulaşılabilir,fiat uygun tek sıkıntı ,kuyruk pallerini yere değdirmeyin çünkü,çabucak tourge tup sıyırıyor bunun dışında
sıkıntı olmaz ,saygılarımla ,,,,, :agreed:

Sevgili arkadaşlar, öncelikle;
Çağrı kardeşimin mesajında adım geçtiği için bu mesajı yazma gereği duydum. :saygilar:
Zaten konunun en başında, Emrah kardeşimizin de yazdığı gibi ve de hepimizin bildiği, örneklerini çoğaltabileceğimiz, değişik platformlarda bir sürü satış ilanı var,ve yine kimse malını kötüleyerek satmaz, sonuçta satmak istiyor zaten.
Bu noktada yapılabilecek en doğru şey, acele etmeden, iyi bir araştırma yapmak, hatta mümkünse anlayan birilerinden yardım almak, ama malesef şöyle de bir durum var ki, özellikle yeni başlayan arkadaşların bir çoğu acele etmekte ve fazlaca araştırmadan, bir şekilde heveslerini gidermek yönünde bir takım alış verişler yapmaktalar. Buna kimsenin yapabileceği bir şey yok.
Tabi olarak, herkesin herkesi tanıması mümkün değil, Özellikle yeni başlayanların hiç değil ve RCKOLİK gibi doğru adreslere ulaşabilmeleri de genellikle, iş işten geçtikten sonra oluyor.
Buna da kimsenin yapabileceği bir şey yok.
Şu an, ülkemizin en etkin ve güncel hobi forumu tabi ki RCKOLİK, buna şüphe yok. Forumun amacı, bilgi paylaşımı, tanışma, yanlız başına yapılınca hiç bir zevki olmayan bu hobinin, çeşitli faliyetler ile geliştirilmesi ve daha zevkli bir hale gelmesi ise, forum bunu fazlası ile başarıyor.
Zaten bir çoğumuz şahsen tanışıyoruz, işte bu da forumda belirli bir düzey olmasını sağlıyor.
Satış ilanları meselesine gelirsek, bu hobi ile uğraşıp da, bir gün bir şeyler satmayacak insan sayısı bence çok az. Bir çok sebepten olabilir bu. Ki ben dahil bir çok arkadaşın, yine bir çok platformda satış ilanları mevcut. Bu ilanlarda, RCKOLİK AİLESİ'ni tenzih ederim, kim ne kadar DOĞRU bilgi verir, o da kendi şerefidir. Celalettin abi ile aynı fikirdeyim, özellikle forum içi alış verişler daha zahmetsiz ve can yakmayan alış verişler olacaktır. Ama forumu, malesef iş işten geçmeden bulabilenler için.
Özellikle yeni başlayacakların çok iyi araştırma yapması gerekli.
Buraya kadar durum böyle bence, ama bazen de; bakıyorsunuz arkadaşın konuları var, modelleri var, fikirleri var, hatta sattığı modeller var.
Bir gün size sattığınız bir ürünle alakalı özel mesaj atıyor ve diyor ki, misal sizin koyduğunuz fiyat 250TL. teklif ise; " 20TL. param var, yeni başlıycamda, bana verseniz olur mu? " hadi canım demeyin, malesef doğru.
Bu ve bunun gibi zihniyette olanlar için de yapacak bir şey yok.
Yani sonuçta konuya daha önce yazdığım mesaj daki gibi " beş parmağın beşide bir değildir "

Hepimize keyifli hobiler, kırımsız uçuşlar, güzel dostluklar dilerim.
:RCKolik:

Ben fırsattan istifade bi ilan vermek istiyorum. Tek bir sortisi var. Kaza ya da kırımı bırakın çiziği dahi yok. Ağaçtan teslim. 3000 TL...

[attachimg=1]

Ekli dosyalar

• Intree.jpg
    Intree.jpg
    86.6 KB · Görülme: 107

Sümer Yamaner' Alıntı:
Ben fırsattan istifade bi ilan vermek istiyorum. Tek bir sortisi var. Kaza ya da kırımı bırakın çiziği dahi yok. Ağaçtan teslim. 3000 TL...

[attachimg=1]

Sümer abi, en son kaça olur abi. ;D

Alici odemeli kargo olmasi kotu, simdi kim agaca cikip alacak onu :p