Seagull Piper Cub 75

Seagull Piper Cub 75

Sümer Yamaner' Alıntı:
Bu ne olm?!?! Asıl kumanda kimde onu söyle. Yeme bizi. :p :D

Abi o kadar video çektik inandırıcı olsun diye. [emoji3]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Seagull Piper Cub 75

Hayırlı olsun Doğuş, çok başarılı bir maiden olmuş. :thumbup:

Seagull Piper Cub 75

Sümer Yamaner' Alıntı:
Bu durumda hafta sonu P51 maiden?! :p :D

Abi motor tamam, servo yolda persembe gunu gibide retract'lar gelse ucariz. [emoji3]

Ama alıcı henüz Türkiye'ye girmedi abi diğerlerinden söktük mü oda tamamdır. [emoji4]

Hatta P51 için pist bile yapıyoruz sanırsam abi.

Seagull Piper Cub 75

Malesef bugün kırım oldu, yan rüzgarda savruldu arabalara doğru hareket ederken kırmak daha iyi bir seçenek gibi geldi. Fazla bir hasar yok yarına uçarız inşallah [emoji4]

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Moderatör tarafında düzenlendi:
Seagull Piper Cub 75

Doğuş' Alıntı:
Malesef bugün kırım oldu, yan rüzgarda savruldu arabalara doğru hareket ederken kırmak daha iyi bir seçenek gibi geldi. Fazla bir hasar yok yarına uçarız inşallah [emoji4]

Büyük geçmiş olsun Doğuş :embarras: Neyse allahtan daha büyük sonuçlara ve hasarlara neden olmamış :)

Seagull Piper Cub 75

Geçmiş olsun Doğuş, ufak bir firewall tamiratı ile toparlanır gibi gözüken. ;)

Seagull Piper Cub 75

Sümer Yamaner' Alıntı:
Ara ara ufak kırımlar iyidir. Modelcinin bi tarafının erkenden havalanmasını önler. :D Geçmiş olsun.

Teşekkür ederim abi hata tamamen pilotaj, piste tam hızını alamadan piste tam dik gelen esinti ile savruldu rudder hakimiyetini sağlayamadım. O an uçağı bıraksam pisten çıkar gider pervane kırar beb ne yaptım aileronla rüzgara doğru yatış verip elevatörr çektim. Sonuçta düşük hava hızında kalkan uçak esinti denilebilecek bir rûzgara bile dayanamadı. O an sola yatışlıydı. Tek başıma olsam son hıza çıkar ve rudder ve aileronla sağa çekerek modeli kurtarmayı denerdim bir kişide olsa uçağın doğrultusunda insan vardı ve uçak o an önemini yitirdi.

Poliüretanlı hızlı yapıştırıcı ile tamirata başladım bile... [emoji3]

Seagull Piper Cub 75

Türker Akgün' Alıntı:
Geçmiş olsun Doğuş, ufak bir firewall tamiratı ile toparlanır gibi gözüken. ;)

Abi öyle tabi, firewalla epoksiyi bas sıkıştır işkenceyle bitsin ama Sümer Abi'nin öğrencisi olunca öyle olmuyor abi. [emoji3]

Seagull Piper Cub 75

Doğuş' Alıntı:
Abi öyle tabi, firewalla epoksiyi bas sıkıştır işkenceyle bitsin ama Sümer Abi'nin öğrencisi olunca öyle olmuyor abi. [emoji3]

Ooo iyi yere dükkan açtık. Her sıkıştığında topu bana atıyor! :p :D

Seagull Piper Cub 75

Sümer Yamaner' Alıntı:
Ooo iyi yere dükkan açtık. Her sıkıştığında topu bana atıyor! :p :D

Abi az önce gösterge panelinden başladım tamire ama şu balsayı nasıl esneklik kazandırabilirim bilemiyorum abi. Bir noktadan japonla yapıştırmaya başlayıp estene esnete gidiyorum ama beceremedim abi onu henüz. İç destekleride güçlendirdim tabi ağırlığı arttırmadan şimdi işkencedeler abi. Birde esnetme işini becerebilirsem ohooo. Eskisinden sağlam olacak. [emoji3]

Seagull Piper Cub 75

Tamirat işi bitti gibi üstteki açık kısma 1 mm balsa esnetilireler yerleştirilecek. Sonra kaplanacak ve iç kısmada gösterge paneli yerleştirilecek. Yapıştırıcı kurumuş ama tam kürlenme için 24 saat işkencede tutacağım. Ya da tutmaya çalışacağım. Sonrasında fazlalıkları zımparalayıp motor ve pushrod montajı ile devam. [emoji3]

Depoyuda her ihtimale karşı tekrar kontrol etmem gerek. Pazar gününe uçarız. Bu kırım sayesinde P51'in maidenı ile Low Wingin satışı ertelenmiş oldu. Hatta 30cc Corsairda rafa kaldırıldı. Erken kalkan g.t zamanında inmiş oldu. Daha da kötü olmadan. [emoji4]