SİMİLASYONLA BAŞIM BELADA

odiseuuz

Yeni Uye
ARKADAŞALR ALLAH RIZASI İÇİN IDLUP NASIL KAPATILIR BİRİ BANA GÖSTERE BİLİRMİ YOKSA EKLİMDEKİ KUMANDAYI YİYECEM BU GİDİŞLE SİNİRDEN SM600 KUMADAN İLE GELEN RealFlight G5 KULANIYORUM DAHA ÖNCE PHONİX DE DENEDİM DEVRİ YUKSEKTİ ZATEN ANLATILANDAN FAKLI ÇALIŞYOR HERKEZ İNTERLİNK 2 DE ÇALIŞTIRIN DERKEN BENİM KUMADAN UÇAKLARDA İNTERLİNK 2 DE HELİDE İSE İNTERLİNK 1 DE ÇALIŞYOR AYRİYETEN RESET DÜYMESİNİ BİR TÜRLÜ KUMANDAMDAMA KOYAMADIM HERSEFERİNDE RESET İÇİN MODELİ SEÇMEM GEREKİYOR EMÜLATÖR KULANMIYORUM RealFlight 5 OLDUGU İÇİN 4.5 ÜST VERSİYORNLARINDA EMÜLATÖR ÇALIŞMAZ DEDİKLERİNDEN EMÜLATÖRDE YOK KANSER ETTİ BENİ BU KUMANDA AYARLARI YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR

Cihan Bey,
Idle up için klavyeden CTRL-X ve CTRL-Z komutlarını deneyin. Reset için ise:

Bu linkteki Auto-Reset özelliği işinize yarayacaktır. :saygilar:

RealFlight 5 DE EMU YOK DEDİĞİNİZ ŞEKİLDE GERÇEKLEŞMİYOR CTRL-X CTRL-Z TUŞLARI AKTİFLEŞMİYOR OLAYDI BİR ANORMALİK VAR ZATEN ÇÖZEMEDİM BİR BAŞKA PC YÜKLEYECEĞİM BEN BUNU ANCAK BU İŞ BÖYLE OLACAK YADA ALMAYI DÜŞÜNDÜĞÜM V922 Yİ ALIP O NUN KUMANDASINI KULANACAĞIM 6 KANAL BAŞLANGIÇ İÇİN UYGUNMU TARTIŞILIR TABİ

RESETİ HALETİM SONUNDA BUNA ŞEVİNDİM SANIRIM BİRAZ DAHA UĞRAŞSAM SANIRIM BU DEVİR OLAYINIDA ÇÖZECEM GERÇEKTEN TEŞEKÜR EDERİM SİZLE BİR İNSANI MUHATTAP BULMAK ÇOK GÜZEL KAFASINDA İNSANIN ÇOK SORU OLUYOR BU SORULARLA İNŞALLARI BOĞMAM UMARIM HERKESE İYİ GECELER

Cihan Bey

En azindan sorununuzun bir kisminin cozulmesine sevindim. Gordugum kadari ile farkli bir sim kumandasi ve versiyon kullaniyorsunuz. Bu nedenle sorunlarinizda size yardimci olmakta zorlaniyoruz ne yazik ki. :-\

Cihan bey realflight'ı orijinal kumandası ile kullanacaksınız o zaman ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız.Ben paraya kıydım gittim orijinal kumandasını aldım daha önce ben RF kullanmadığımı gördüm.Diğer usb kumandalarla alakası yok tepki süresi ve gerçekçiliği çok farklı.Zaten aline kumandayı alınca kalitesi bile insanı cezbediyor.50 usd daha versem 6.5 versiyonunu kullanacağım ama üşengeçliğimden 6 versiyonu ile idare ediyorum.En güzel tarafı programı kurunca en ufak ayar işi ile uğraşmıyorsunuz.

bende düşündüm orjinal almayı ne yazıki 199 dolar ebay da 150 doların üzerine gümrükte takılma riski var göze alamadım gerçekten bide ticaret yapıyorsunuz diyipte kumanda için ceza yemek istemem Tuning 9 kanal kumanda düşündüm yada v922 dülünüyorum onun kumandası ilede olabilir terettüt deyim açıkcası

bir sorum daha olacak arkadaşlar size umarım kafanızı ağrıtmadım dongel kulanırsam herhangibi kumandada tanıtmada sorunlar çekermiyim

cihan topcu' Alıntı:
bir sorum daha olacak arkadaşlar size umarım kafanızı ağrıtmadım dongel kulanırsam herhangibi kumandada tanıtmada sorunlar çekermiyim
Piyasada değişik model ve versiyonda dongel var. Hepsi düzgün çalışıyor mu, araştırmak lazım. Ama aşağıdaki konuda paylaştıklarımızı bizzat test edip, onayladık ;)

Ynt: SİMİLASYONLA BAŞIM BELADA

Cihan bey yazılarınızı okurken yoruldum, lütfen güzel Turkçemizin yazım kurallarına uyalım, dilimizi katletmeyelim.

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

valla türkçe konusunda haklısınız iş te olu yorum bazen banzende hızlı yazayım diyerek harf katili yapıyorum kusura bakmayın :embarras:
mehmetbey gerçekten teşekür ederim ilginiz için
umarım vakit sorunumu halledip bir gün sizlerle bizzat rckolik ailesi ile tanışma fırsatı bulurum sahada

Ynt: SİMİLASYONLA BAŞIM BELADA

Cihan bey daha özenli olmanızı rica edicem, bakın bende bayram ziyaretinde cepten yazıyorum ama düzgün yazıyorum :)

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

özürdilerim gerçekten ama birazda mesleki alışkanlık diyelim elimden geleni yapacağım

arkadaşlar sonunda sorunumu çözdüm daha doğrusu inadımdan vazgeçerek huzura erdim
kumandamın can güvenliği stabil kaldı anlayacağınız :p nasıl olduğuna gelince ben real flight 5 kullanıyodum kumandamla gelen cd lerde verilmiştireal flight 5
kumanda ile gelidği için uyum sorunu olmayacağını düşünüyordum ancak olayın aslı öyledyil sm 600 kumanda SuperSimX Simulator SimSwitcherXIn1 diye bir program aracılığı ile driver atıyor makinaya vede ordan kumandaya hakim olyorsunuz bu program real flight 5 de kesinlikle uyumsuzlugu var aşırı bir güç hisi oluşturuyor uçurabiliyorsunuz ama tepkimeleri geç yada fazla aşırı oluyor real flight 4 yükledim emu programı ile kontrolüm stabil reset sorunumda yok heli kurban bayarımdan elden kaçan dana gibi birden fazla tepki göstermiyor çok muyluyum şimdi
ilgi vede alakanıza telekür ederim ben şimi ders çalışmam lazım ders çalışcam ders çalışcam ben sonunda kendi helimi kulanacağım :p

Hadi gozun aydin Cihan. Demek ki bazen bazi seylerde cok fazla israrci olmamak gerekiyormus ;) Onemli olan isini gorecek sekilde bir ayarlama yapabilmek.