Siyah Rotoru Silvera çevirme (Resimli)

Mesut AKIN

RcFanatik
İlgi Alanı
Uçak
TZ V2 .50 nin Rotorunu siyahtan Silver'a çevirdiğim , nalburdan aldığım metal parlatıcı ile parlattım ve işte sonuç

Önce 400 daha sonra 1200 ve son olarak 2000 lik zımpara ile zımparalayıp kolonyalı mendil ile pal tutucuları siliyoruz . daha sonra aşşağıda fotolarda resmi olan malzemeyi yüzeye sürüp yediriyor 1dk bekledikten sonrada kuru bir bez ile ovalayarak sert bi şekilde siliyor ve parlattıyoruz %p :thumbup:

Not: Canopyi Mert arkadaşımız boyadı çok şık bir canopy yaptı yine :) kendisine birkez daha teşekkür ederim :)

Orjinal Rotor ve pal tutcular

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

parlatışmış ve zımparali halini yan yana koyup fotoğrafladım farkı görebilirsiniz :)

Üstad ben artık senin çalışmaların ve çalışma sonrası model resimlerin için söylecek laf bulamıyorum :bravo: %p ve sadece :saygilar:

Sonuç çok güzel olmuş. :bravo:

Elinize sağlık. Modelin fotoğraflarını merak ettim. Kullanılan ekipman ve dijital düzenleme hakkında bilgi verirseniz sevinirim.
Bende Canon 60d var. Ama henüz helikopterim yok. V922 yi saymazsak tabi.
Bu tür güzel fotoğraflar bence bu hobinin en güzel taraflarından biri.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Üstad ben artık senin çalışmaların ve çalışma sonrası model resimlerin için söylecek laf bulamıyorum :bravo: %p ve sadece :saygilar:

Teşekkür ederim mehmet abi :) siyaha uyuz olunca insan çareleri kendi buluyor :D :laugh: :laugh:

Türker Akgün' Alıntı:
Sonuç çok güzel olmuş. :bravo:

Teşekkürler Türker :)

Cahit Kaş' Alıntı:
Elinize sağlık. Modelin fotoğraflarını merak ettim. Kullanılan ekipman ve dijital düzenleme hakkında bilgi verirseniz sevinirim.
Bende Canon 60d var. Ama henüz helikopterim yok. V922 yi saymazsak tabi.
Bu tür güzel fotoğraflar bence bu hobinin en güzel taraflarından biri.

Teşekkürler Cahit bey :)

Makina Nikon D40 18-55 GED-II lens UV Filtre, profesyonel fotoğrafçı bir arkadaşımdan öğrenmiştim kullanmasını :) 4 5 yıl kadar önce almıştım ve beraber uzun süreler fotoğraf çektik gece gündüz :D Dijital düzenlemede pek birşey yok aslında biraz kontrast ve birde Dynamic-Photo HDR programı ile otomatik HDR uygulandı :)

Ben de diyorum bu foto işi ile ne zaman ilgilendin, şimdi oldu %p şahsen ben de cok beğeniyorum senin bu model fotolarini ;)

Bunlar nasıl fotoğraflar böyle, valla helal olsun Mesut süpersin. :bravo:

Mesut güzel çalışma olmuş eline sağlık, aynı sonuca ulaşmak için farklı yöntemler var, tabi imkanlar dahilinde, zımpara kullanmadan boya sökücü yada hidrolik ile boyayı arındırıp cila yaptığımız zaman, çok azda olsa göze batan zımpara izlerinden kurtulmuş oluyoruz, tabi herkesin polisaj yapma imkanı yok, fakat zımapara yerine boya sökücü kullanılırsa daha temiz bir görüntü elde edilir. :saygilar:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Ben de diyorum bu foto işi ile ne zaman ilgilendin, şimdi oldu %p şahsen ben de cok beğeniyorum senin bu model fotolarini ;)

:D :D çok bişey yok fotoğrafçılığımda abi bikaç çalışmam var doğayla alakalı :) ama ileri düzeyde değilim ne yazıkki kendi çapımda :)

Türker Akgün' Alıntı:
Bunlar nasıl fotoğraflar böyle, valla helal olsun Mesut süpersin. :bravo:

Teşekkür ederim Türker :) senin koca oğlanında fotolarını çekerim geldiğimde :)

Delikopter' Alıntı:
Mesut güzel çalışma olmuş eline sağlık, aynı sonuca ulaşmak için farklı yöntemler var, tabi imkanlar dahilinde, zımpara kullanmadan boya sökücü yada hidrolik ile boyayı arındırıp cila yaptığımız zaman, çok azda olsa göze batan zımpara izlerinden kurtulmuş oluyoruz, tabi herkesin polisaj yapma imkanı yok, fakat zımapara yerine boya sökücü kullanılırsa daha temiz bir görüntü elde edilir. :saygilar:

Hüseyin bu boyalar andizod diye biliyorum , bunları öyle her boya sökücü sökebiliyormu ? benim bildiğim özel kimyasal çözücüsü var ama onuda solumak çok tehlikeli, ayrıca boya sökücüler çok azda olsa aluminyumuda eritiyor ve rulman yatakları boşluk yapıyor

Elektrostatik boyayı ve fırınlanmış oto boyasını söktüğünü düşünürsek pal tutucudaki boyayıda rahatça sökebilir,zaten hidroliğin cazibesi ile dize gelmeyen boya görmedim :) boya sökücüyü sıkıp bir süre sonra sileceksin, uzun süre bir kabın içinde bekletirsen belki dediğin gibi alüminyum korozyona uğrayabilir, bu boyaları sellozik tinerle bile çıkarır, zımpara kullanmadan yapılan cilanın görüntüsü çok daha başka oluyor, krom gibi ışıl ışıl parlıyor.

Umarım resmi görebilirsiniz, Eloksallı alüminyumun (ham olsa daha güzel parlar) bir tarafını zımparaladım diğer tarafını hiç ellemedim, ortadaki kalan bölge orginal görüntüsü, elime bakarsınız zımpara yapılan bölgenin diğer bölgeye göre fulu olduğunu göreceksiniz, malzeme camdan gelan sarı ışıktan dolayı sarı gibi çıkmış ama bildiğimiz silver alüminyum

[attachimg=1]

Ekli dosyalar

• Boya.jpg
    Boya.jpg
    23.9 KB · Görülme: 145

selülozik tinerle bi parçanın boyasını çıratta ekle bakalım hüseyin, ben daha önce bunu başaranı görmedim

Mesut AKIN' Alıntı:
selülozik tinerle bi parçanın boyasını çıratta ekle bakalım hüseyin, ben daha önce bunu başaranı görmedim

İşi gücü bıraktım cila yaptım senin için :D birde sellozikli video çektirtme bana, sellozik olmaz hidrolik olur, o boyayı her türlü çıkararım hacı :)

Delikopter' Alıntı:
İşi gücü bıraktım cila yaptım senin için :D birde sellozikli video çektirtme bana, sellozik olmaz hidrolik olur, o boyayı her türlü çıkararım hacı :)

Cilayı beğendinmi?

dot3 lemi çıkarıcan dot4 lemi :D olm onlar aluminyuma zarar veriyor bak demedi deme kararıyor aluminyum :D

ciladan hiçbişley anlamadım foto ufak ve karanlık , bu arada benim için bi vidyo çekmişsin çokmu :D :thumbup: :bravo: :lollol: :lol: