Sizce Benim Uçağım Uçar mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sizi ilgiyle izliyorum Samet Bey, anlık 11 mesaja ulaşmışsınız, 20 olmaz diye düşünüyorum :laugh:

Bu uçak için fazla değil ancak ileri hedeflerim için daha önce de bahsettiğim gibi ancak çok merakından dolayı sana açıklamak gerekirse,
- gps sistemi, otomatik pilot yazılımı
- modül yönetimleri
- kamera görüntü işleme haraket algılayıcılar vs

gibi çok fazla.
Ben de bu hobiye yeni başladım ve çok bilgim yok fakat bu uçağın sizin yapmak istediklerinizi yapabileceğiniz bir uçak olmadığını düşünüyorum sonuçta başlangıç seviyesi bir proje bu bence ilk hedefiniz bunlardan çok bu hobide gelişip tabiri caizse daha uçağa benzer şeyler yapmak olmalı. Ben de okuduğum bölüm ile alakalı olarak hem hobi edinerek eğlenmek hem de kendimi geliştirip daha "akıllı" sayılabilecek projeler yapmak istiyorum fakat sahip olduğum bilginin kısıtlı ve yapmak istediğim şeylerden çok uzak olduğunun farkındayım.

Sizi ilgiyle izliyorum Samet Bey, anlık 11 mesaja ulaşmışsınız, 20 olmaz diye düşünüyorum :laugh:
hocam çok olumsuzsunuz ya :) sanırım sizin gibi düşünenlerin çoğu çok olumsuz anladığım kadarıyla :) relax ya eğleniyoruz hobi ediniyoruz :) burada geyik yapmıyorum ama cidden bakış açısı bir insanın gerçek hayatta neler yapabildiğinin ve yapabileceğinin göstergelerinden birisi :D

Samet bey size çok enteresan gelecek ama biz de bu grupta çok eğlenip güleriz, birbirimize takılırız, kızdırırız, kıran kırana tartışmalara şahit oluruz ama asla saygısızlık yapmayız. Herkes haddini bilir. Burada kimse kimseye “derdin ne senin” demez. Forumun mevcut ortamından memnun olmayan birisi çeker gider.

Samet bey size çok enteresan gelecek ama biz de bu grupta çok eğlenip güleriz, birbirimize takılırız, kızdırırız, kıran kırana tartışmalara şahit oluruz ama asla saygısızlık yapmayız. Herkes haddini bilir. Burada kimse kimseye “derdin ne senin” demez. Forumun mevcut ortamından memnun olmayan birisi çeker gider.
Çok doğru, yanlış üslup doğru sözün celladıdır sonuçta.

derdin nedir anlamadım senin neyi bana kanıtlamaya çalışıyorsun ?

Seviyeli olun ! Karşınızdaki kişiyle yüz yüze geldiğinizde bu tavırda olabilirmiydiniz bilmem ama bu lakayıt tavır forum ortamında hiç hoş değil...

Üyeliğinizden beri olan üç beş tane mesajınıza baktım... Yazdıklarınızın tutar tarafı yok, bir çoğunun altını dolduracak birşey yazmadan hayal saçıyorsunuz etrafa...

@Sumer Yamaner ağabeyimiz sizi yine de ciddiye alıp nokta atış soru sorarak uyanmanızı sağlamaya çalışıyor. Siz de mahallenin bitirim delikanlılığına soyunuyorsunuz...

Sizin derdiniz ne ?

Yaa arkadaşlar çok takılmayın. Senelerdir uçuk projelerle gelip ortadan kaybolan çok üyemiz oldu burada. İlaç niyetine bir tane bile "bak ben başardım" diyen çıkmadı. Belki bu sefer çıkar da tükürdüğümü zevkle yalarım.
Genç kardeşlerimiz birkaç satır Arduino kodu yazınca yazılım uzmanı olduklarını düşünüyorlar. Halbuki yazılım uzmanı bile olsalar, otonom uçuş yapacak bir uçağı önce kendilerinin uçurup öğrenmeleri gerektiğini kabullenemiyorlar.
O kadar kendilerine güveniyorlar ki, tay tay durma, emekleme, yürüme ve sonunda koşma sekansını reddedip, henüz ayakta duramazken 100m rekoru kırabileceklerine inanıyorlar.
Kendilerine yol gösterip el uzatana ise kötü gözle bakıyorlar.
Çok takılmamak lazım belki de. İstedikleri yoldan gitsinler. Belki başarılı olup Baykar'da hatta belki NASA'da sağlam bir pozisyon bulurlar.

O kadar kendilerine güveniyorlar ki, tay tay durma, emekleme, yürüme ve sonunda koşma sekansını reddedip, henüz ayakta duramazken 100m rekoru kırabileceklerine inanıyorlar.

İnanç güzel şey belki ama kafa göz yarılmadan yürüyen çocuk duymadım ben hiç...

Neydi atasözü: Ne kadar ekmek, o kadar köfte... Hiç şaşmaz...

Samet bey (tanımadığım için ve yaşı ile ilgili de bir bilgim olmadığından böyle hitap ediyorum) ilk selamlama kısmında ki mesajlarında zaten amacını ve kişiliğini belli etmiş bizlere.
bu videoyu gördüm , bundan yapıp bizim köye gidip uçarak hava atacağım, bizimkiler inek sürerken ben havadan onları izleyeceğim, öyle bi hayalim var. :D

Son zamanlarda bu tarz üyeliklerin artması bana ilginç geliyor aslında. Başlıklarda çok benzer, "bu uçak uçar mı?"," hangi malzemeleri almalıyım", "kendi uçağımı tasarlıyorum" gibi başlıklar, kötü yazım kuralları, yakışıksız üsluplar ve sonra ortadan kaybolmalar. Sanki herşey planlı yapılıyormuş gibi. Aynı kişiler mi veya aynı topluluklar mı diye düşünmeden edemiyorum. Hırslarını alamamışlar gibi hep aynı tarz.

Samet bey (tanımadığım için ve yaşı ile ilgili de bir bilgim olmadığından böyle hitap ediyorum) ilk selamlama kısmında ki mesajlarında zaten amacını ve kişiliğini belli etmiş bizlere.

Son zamanlarda bu tarz üyeliklerin artması bana ilginç geliyor aslında. Başlıklarda çok benzer, "bu uçak uçar mı?"," hangi malzemeleri almalıyım", "kendi uçağımı tasarlıyorum" gibi başlıklar, kötü yazım kuralları, yakışıksız üsluplar ve sonra ortadan kaybolmalar. Sanki herşey planlı yapılıyormuş gibi. Aynı kişiler mi veya aynı topluluklar mı diye düşünmeden edemiyorum. Hırslarını alamamışlar gibi hep aynı tarz.
Şahsen ben de "hangi malzemeleri almayılım?" diye konu açtım çünkü hobiye yeni başlamış birisi olarak gerçekten çok cahilim fakat fakat amacım forumda "trollük" yapmak değil sadece bilgi edinmek istiyorum.

Yusuf Enes bey, sizi kıracak birşey söylemek istememiştim. Sadece benzer konuların çok hızlı açılması ve kullanılan üsluplar dikkatimi çekti. Çok sık yazan biri değilim, ama modelcilikte yeni sayılmam. 7 yaşlarında lastik motorlu ıhlamur çıtalı THK modelleriyle başlayıp hala heran heryerde devam eden biriyim. Kıymetli modelci büyüklerime yazılan uslupsuz yazılar rahatsız etti artık beni. O yüzden yazmak istedim.
Umarım hobiniz hayatınız olur. Benin öyle çünkü. Ekteki fotoğraf anlık olarak poliklinik odam. Sizlerde bu tutkuyu bırakmadan devam edersiniz umarım.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Yusuf Enes bey, sizi kıracak birşey söylemek istememiştim. Sadece benzer konuların çok hızlı açılması ve kullanılan üsluplar dikkatimi çekti. Çok sık yazan biri değilim, ama modelcilikte yeni sayılmam. 7 yaşlarında lastik motorlu ıhlamur çıtalı THK modelleriyle başlayıp hala heran heryerde devam eden biriyim. Kıymetli modelci büyüklerime yazılan uslupsuz yazılar rahatsız etti artık beni. O yüzden yazmak istedim.
Umarım hobiniz hayatınız olur. Benin öyle çünkü. Ekteki fotoğraf anlık olarak poliklinik odam. Sizlerde bu tutkuyu bırakmadan devam edersiniz umarım.

Amanınnn, kovmasınlar seni! 🤣

Çok güzelmiş. Ben de şu an elimden geldiğince fotobloktan bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Maddi olarak şu an üniversite okuduğum için gelişebilme imkanım biraz daha kısıtlı oluyor fakat zaten amacım uzun süre uğraşacak bir hobi edinmekti daha yeni bir üniversite okumaya başlasam bile sonunda üniversite bittiğinde ve çalışmaya başladığımda daha çok imkanım olacağı için şimdiden bilgi edinmeye çalışıyorum ki ileride daha rahat edeyim. Bilgilerini paylaşan herkese de teşşekkür ediyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...