Sky Trainer Kırım :(

İlgi Alanı
Uçak
Merhabalar herkese...

Bugün havanın güzel olmasını da fırsat bilerek Rize'deki piste gitmiştim ama ne yazık ki uçuşum kısa ve kötü bitti. Uçağımı yerden kaldırdıktan sonra denizin üzerinden sola doğru bir manevra yaptım ama uçak tam pist yanındaki çimenlerin üzerine geldiği sırada sağ kanadı kırıldı ve çakıldı. Daha önce başına gelen kimse var mı diye merak ettim. Herhangi bir şeye çarpmadı, şiddetli bir rüzgar yoktu ve aşırı hızlı da değildi. Resimleri ekliyorum, yorumlarınızı esirgemezseniz çok mutlu olurum...

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

İngilizcede bu gibi durumlar için bir söz vardır : "Shit happens!"
Gerçekten çok üzüldüm. Geçmiş olsun. Aklıma muhtemel iki şey geliyor; uçuş öncesi kanadı tutan vidalar fazla sıkılmış ve bölge zayıflamış olabilir veya montaj öncesi kanadın o bölgesi bir şekilde bir darbe vb. sonucu hasar görmüş olabilir. Bazen açıklamakta güçlük çektiğimiz kırımlar olabiliyor maalesef. İyi yanı tamir edilebilir.
Geçmiş olsun.

Son düzenleme:
Yorumunuz için teşekkür ederim. Kanadın darbe aldığını sanmıyorum, aynı kanatla daha önce defalarca uçuş yaptım çünkü. Ancak geçen haftaki uçuşta ön iniş takımı darbe almıştı ve yapıştırabilmek için kanadı sökmüştüm. Düşününce vidaları fazla sıkmış olmam mümkün gerçekten... İyi tarafından bakarsak yeni bir şey öğrenmiş oldum :)

Geçmiş olsun.İlk modelimde ben de çok kırım yaşamıştım.İnanın bana yaşadığınız herşey bir tecrübe aslında.Ümit ediyorum en kısa zamanda tamir edebilirsiniz.Kolay gelsin.

Geçmiş olsun.İlk modelimde ben de çok kırım yaşamıştım.İnanın bana yaşadığınız herşey bir tecrübe aslında.Ümit ediyorum en kısa zamanda tamir edebilirsiniz.Kolay gelsin.

Çok haklısınız, eminim bundan sonraki uçuşlarda ve öncesinde çok daha dikkatli olacağım. Kanat çöp olmuş ama gövde beklediğimden sağlam. Tamir edilir gibi duruyor...

Çok haklısınız, eminim bundan sonraki uçuşlarda ve öncesinde çok daha dikkatli olacağım. Kanat çöp olmuş ama gövde beklediğimden sağlam. Tamir edilir gibi duruyor...
Aman diyeyim! Kanat çöp filan değil. Adam olur o. Sıcak silikon çok iyi r çözümdür..

Bana sorarsanız sıcak silikon iyi fikir değil.Hem ağır hem de mukavemeti düşük. Karşı çıkan ağabeylerim olabilir fakat ben olsam epoxy tercih ederdim.Çok daha sağlıklı.Kolay gelsin.