Skywalker 1900 mm EPO ve combo set bu gün geldi

• Konbuyu başlatan altan
  • Başlangıç tarihi
  • 4,462
Ynt: Skywalker 1900 mm EPO ve combo set bu gün geldi

Mehmet abi bu olay daha önce aynı uçağı kullanan 2 arkadaşımında başına geldi ne yazıkki :(

Ynt: Ynt: Skywalker 1900 mm EPO ve combo set bu gün geldi

Mesut AKIN' Alıntı:
Altan bey selamlar, öncelikle hayırlı olsun gözünüz aydın,

model hakkında bikaç şey belirtmek ve tafsiyede bulunmak istiyorum, aynı modeli 1900mm olanını bende kullandım

FPV için tasarlanmış olmasının getirdiği eksiler var malum , öncelikle elevatörü üstten hemen alta alın bence , yakın bir arkadaşımdada vardı biraz hızlanıp rüzgarıda yiyince elevatör komutlara cevap veremez hale geliyor, ben bunu elevatöre hem karbon çubuk gömerek + yanlara ek destek atarak ve elevatörü alta alarak çözdüm,

fotoğraflarını ekliyorum kendi forumumda alinti yaptim.

dikkat ederseniz kuyruğun altındada siyah bir kısım var takviye bir parça , trex 600 kuyruk borusunu dremel ile ikiye yarıp buraya sıcak silikon ile yapıştırdım çünkü kuyrukta istikrarlı değil ince olmasından dolayı, yine hızlanınca elevatör ve rudder sağ sola esniyor ne yazıkki.
Mesut bey öncelikle samimi dilekleriniz için çok teşekkür ederim.Değerli tecrübenizi dikkatlice inceledim ve birçok faydasını gördüm.Bu uçak hakkında okadar çok ve farklı tecrübe ve yorumlar varki maalesef hepsini bir arada bulup inceleme şansımız olmuyor.Ayrıca öğrendiğim bir diğer konuda modelcilikte tıpkı birçok sanat dalında olduğu gibi yaratıcılıkda sınır yok.Her modelci standart edindiği modeli kendi tecrübe ve güvenlik anlayışı oranında değişime ve eklentilere maruz bırakıyor.Bizlerde bizden önde yol almış tecrübeli ustaların izlerinden kendi yorum ve beklentilerimizi katarak ilerliyoruz.Samimi ve yapıcı tavsiyenizi dikkate alıp saygı ve sevgilerimi sunarım teşekkürler. :thumbup: :)p

Altan, artık bu modele kesinlikle 2.4ghz i bulaştırma.Uhf gelene kadar 35mhz ile 2km içinde uçmanı tavsiye ederim.İlk zamanlar fpv esnasında muhakkak uçağı takip eden bir kişi yanında olsun.Çoğu kişinin sonuncu olarak altığı fpv uçağını,ilk fpv modeli olarak alıp nokta atışı yaptın .Diğer ekipman ve son aldığın max. kazançlı receiver ve patch antenle birlikte en az 10km yi hedefler pozisyona geldin.Bir de bu receiver e saw filter modifikasyonuyla ,en iyi iki receiverden birine sahip olacaksın.Hayırlı olsun.

Mehmet Abi,
Kendime Saw filter alırken Altan Abi'ye de almıştım, sanırım seninle de konuşmuş :) Tavsiyen sonrası akşamında hemen sipariş etmiştim :)
Bu arada benim EzUHF ve RX de bugün gümrükte olmasına rağmen çıktı geldi :) Birkaç hafta içinde müsait olunca ben de tüm ekipmanları toplamaya başlayacağım, yeşil sahalara çıkacağım :)

Hayırlı olsun Tolga gerçekten sevindim.Sende nokta atışı yapıp ekipmanların en iyisini aldın.Saw filter de zaten kaliteli olan alıcının hassasiyetini 2 katına çıkaracak.Uhf ile birlikte ,uzun mesafe fpv malzemeleri tamamlıyorsun.Bir patch anten kaldı galiba . Bu ekipmanlarla amacınıza ulaşacağınız belli oluyor ne mutlu ikinize de.Ben de gaza gelip üşenmeden bixleri toplasam iyi olur .Unutmadan patch anteni kendinde yapabilirsin/yaptırabilirsin.

Çok teşekkürler Mehmet Abi, Patch anteni de almıştım :) Dediğin gibi kendimiz de yapabiliyoruz, çok görsel paylaşılmış durumda, belki daha uzun mesafe için ilerde ona bakabilirim. Altan Abi ise sanki yaptı ya da yapacak diye biliyorum :) En son İzmit sanayi sitesinde görmüşler :D