Sonunda EXTRA 330L BLACKHORSE kurulum

Sümer abi acele etme bencede ben acele etmeme rağmen toplamam 3 haftamı aldı :D inciği boncuğu bitmiyor :D o tarihlere kadar P47 değiştirmemişsem uçarız :D değiştirmişsemde ya Spitfire yada P51 almış olurum kanımca :lollol: :lollol: :lollol: :thumbup:

Mesut AKIN' Alıntı:
Sümer abi acele etme bencede ben acele etmeme rağmen toplamam 3 haftamı aldı :D inciği boncuğu bitmiyor :D o tarihlere kadar P47 değiştirmemişsem uçarız :D değiştirmişsemde ya Spitfire yada P51 almış olurum kanımca :lollol: :lollol: :lollol: :thumbup:

Güzelll. Her durumda bir iri kıyım warbird buluşması olacak demektir. :)

Muharrem, bu modelin son durumu nedir? Kampanyadan ben de bir tane alsam mı diyorum bitmeden!

Muharrem, soruyu sordum, ama cevabını beklemeden siparişi verdim. Ben de buradan ilk izlenimlerimi paylaşırım.

Omer Erkan' Alıntı:
Muharrem, soruyu sordum, ama cevabını beklemeden siparişi verdim. Ben de buradan ilk izlenimlerimi paylaşırım.
Abi bu ne hız böyle %p Gerçekten süpriz oldu bizim için :eek: Şimdiden hayırlı uğurlu, bol keyifli kırımsız uçuşlar abi :thumbup:

Omer Erkan' Alıntı:
Abim kusura bakma bugün cumartesi baya yoğundum yeni girdim foruma :)
son durum resimlerdeki gibi hala :laugh: :laugh:
abi hayırlı olsun şimdiden :) seni pişman etmez malzeme ve kalitesi gerçekten bu fiyata bukadar ayrıntı işçilikli ve %90 montajlı model zor bulunur.

Motora olarak hala karar veremedim ama rc pano da bi ilanda asp 4 zamanlı motor var almayı düşünüyorum adamla konuştum durumu iyi ve garanti veriyor.

Muharrem ÖNELGE' Alıntı:
Abim kusura bakma bugün cumartesi baya yoğundum yeni girdim foruma :)
son durum resimlerdeki gibi hala :laugh: :laugh:
abi hayırlı olsun şimdiden :) seni pişman etmez malzeme ve kalitesi gerçekten bu fiyata bukadar ayrıntı işçilikli ve %90 montajlı model zor bulunur.

Motora olarak hala karar veremedim ama rc pano da bi ilanda asp 4 zamanlı motor var almayı düşünüyorum adamla konuştum durumu iyi ve garanti veriyor.

Muharrem, sorun yok, zaten soruyu sorduktan 15 dakika sonra siparişi verdim.

4 zamanlı ASP kaçlık?

Omer Erkan' Alıntı:
Muharrem, sorun yok, zaten soruyu sorduktan 15 dakika sonra siparişi verdim.

4 zamanlı ASP kaçlık?

asp 4 zaman 91. lik, resimlerde gördüğüm kadarı ile çok temiz görünüyor, sahibi 3 galon kullanabildim diyor.

Muharrem, ben bu uçağa, daha önce linkini verdiğim Extra 300'de kullandığım 91'lik 2 zamanlı Süper Tigre'yi takmayı düşünüyorum. 91 4 zamanlı biraz zayıf gelir gibi geliyor bana. :-\

Omer Erkan' Alıntı:
Muharrem, ben bu uçağa, daha önce linkini verdiğim Extra 300'de kullandığım 91'lik 2 zamanlı Süper Tigre'yi takmayı düşünüyorum. 91 4 zamanlı biraz zayıf gelir gibi geliyor bana. :-\
Abi motora niyeti körlemiştim şimdi zayıf gelir dedin bi acayip oldum :)
2 zamanlı motorlardan sıkıldım abi helikopterden, off-road araçtan, on-road araçtan, uçaktan ayarları ve pisliği bıktırmıştı :)
4 zamanlı temiz güzel casio saat gibi :) bu ay ki bütçemide 91 4 zamanlıya göre ayarlamıştım :)

Muharrem Bey hiç patlarlı Casio saat görmedim! :D Eğer yakıtlının pisliğini düşünüyorsanız Extra'yı EP yapmayı düşünmelisiniz. Çünkü dört zamanlı öyle aman aman temiz değil.
İkinci nokta, uçakla 3D mi uçacaksınız?

Sümer Yamaner' Alıntı:
Muharrem Bey hiç patlarlı Casio saat görmedim! :D Eğer yakıtlının pisliğini düşünüyorsanız Extra'yı EP yapmayı düşünmelisiniz. Çünkü dört zamanlı öyle aman aman temiz değil.
İkinci nokta, uçakla 3D mi uçacaksınız?
ep ye dönemem abi :)
4zamanli pompali motor zor ayari kacar diye biliyom :) ondan casio saat gibi tıkır tıkır calisir dusuncesindeyim:)
İlk etapda normal ucus tahmini 2-3 ay sonra yavas yavas 3d dusunuyorum Abi

BH Extra 330L ile 3D uçacaksanız ASP FS91 yetmez. 120 uygun olur.
Sport ve/veya precision uçacaksanız (ki o uçak bunlara daha yatkındır) ASP FS91 ideal olur.
Dört zamanlı pompalı motor iyidir ve doğru ayarlanırsa gerçekten de mükemmel çalışır. Yeter ki "doğru ayar nasıl yapılır" bilinsin ve uygulansın. Pompalı motorların ayarı çok farklıdır.
Ancak sizin almayı planladığınız motor ASP FS91 diye biliyorum ve o motor pompalı değil.

Sümer Yamaner' Alıntı:
BH Extra 330L ile 3D uçacaksanız ASP FS91 yetmez. 120 uygun olur.
Sport ve/veya precision uçacaksanız (ki o uçak bunlara daha yatkındır) ASP FS91 ideal olur.
Dört zamanlı pompalı motor iyidir ve doğru ayarlanırsa gerçekten de mükemmel çalışır. Yeter ki "doğru ayar nasıl yapılır" bilinsin ve uygulansın. Pompalı motorların ayarı çok farklıdır.
Ancak sizin almayı planladığınız motor ASP FS91 diye biliyorum ve o motor pompalı değil.
evet abi pompalı değil, yinede 2 zamanlı motora göre daha istikrarlıdır :)

şimdi ağabeylerim diyecek ne kararsız adamsın :) diye, bende abilerim neyapayım model canavar gibi güçlü şık olsun istiyorum diyeceğim :)

bu kadar yazının sonunda 20cc lik gasser denesem nasıl olur:) hem sport hem funfly :)