Spektrum DX9 Kumanda Kutu Inceleme - Unboxing

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
UPS ile gümrük inceleme giren kargo hiç duymamıştım Mustafa :embarras: Kaldı ki faturayı malum şekilde göstermiştik... Inşallah bir sıkıntı olmadan incelemeden çıkar diyelim ;)

Abi geçen hafta benim ups ile gelen kargomda sabah 10 da gümrük incelemesine girdi. Aynı gün saat 14 de gümrüksüz olarak sevkiyata planlanan tarihte devam kararı verildi ve ertesi günü kargo elime ulaştı. Benim faturada 60 dolar gösterilmişti.

Mustafa Hacılar' Alıntı:
Şans işi abi, açıklama olarak vekalet belgesi eksik diyor aynı mail fast lad e de atılmış bilgi olarak ben tarama işlemi yapamadım şuan için ama vekaleti imzalayıp faks ve fotoğrafını çekip mail olarak attım hızlı tepki verdiler işleme alındı diye bakalım akşama belli olur gibi :)
Son gelişme nedir Mustafa ? Var mı kumandadan bir haber ??

Abi dün hareket olmadı. Açıklama olarak önceki gün saat 16 daki işlemde gümrükleme devam ediyor diyor ve" son bırakma" işleminde diye açıklama yazıyordu, iki-üç gün sürebileceğini söylemişlerdi telefon açtığımda dün bekledim bugün öğleden sonra gelişme olmazsa tekrar arayacağım.
Edit : Dayanamadım öğlene kadar aradım şimdi. Bu akşam sonuçkanacağını söylediler. Çok uzun sürdü üç günde teslim olacak diye düşünüyordum dedim, gümrükleme aşamasına müdahale edemiyoruz dediler akşam kesin biter mi işlemleri diye sorduğumda saat 4 gibi ararsanız yardımcı olalım dediler.

Şimdi 150 tl lik gümrük masrafım olduğuna dair bir mail aldım. Hesap numarasına ödemeyi yaparak dekontu mail olarak attım, artık çıkar umarım yola bugün içinde :)

Mustafa Hacılar' Alıntı:
Şimdi 150 tl lik gümrük masrafım olduğuna dair bir mail aldım. Hesap numarasına ödemeyi yaparak dekontu mail olarak attım, artık çıkar umarım yola bugün içinde :)
Vay demek gerçek bedelini tespit etmişler :(

Hala ucuz. [emoji3] Hayırlı olsun...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mustafa ödemeyi ve kargoyu aldıktan sonra . Sana unspeed gümrükleme firmasından fatura gelicek. O faturadaki değere dikkat et. Bazan fazla para isteyebiliyorlar. Masraf çıkarsa diye. Fatura da mesela 90 tl yazıyorsa 60 tl bi arayıp geri iste . Benim başıma geldi

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

güle güle kullanın Mehmet * Mustafa bey, nice kırımsız uçuşlar dileği ile.
maalesef biz gümrük yönünden sanslı değildik,

iki gün once elime ulaşan DX18 Stealth Edition 60€ yazdırdık ancak, açıp bakmışlarki bu 60 benzemiyor.
287 lirayı yapıştırdılar. ödedik.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Öncelikle hayırlı olsun Tacettin bey. Gümrük ıcın de gecmis olsun :( kargo UPS'di degil mı ??

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mehmet hocam UPS doğrudur.

DHL şöyle böyle derken UPS de patladı, herkes elindeki mala sahip çıksın :D

Hayırlı olsun Tacettin abi,kumanda şekil :coolxf: