Spektrum DX9 yeni güncelleme 1.07

Mesut SERT

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Multikopter
Arkadaşlar spektrum yeni güncelleme yayınlamıştır. Bilginiz olsun. Sadece dx9 değil , diğer spektrum modellerini de kapsıyor. Güncellemek isteyenler spektrum un sitesinden yeni güncellemeleri takip edebilir ve kumandalarini güncelleyebilir.
Bilginiz olsun. ..[emoji1] [emoji1]

Benim gördüğüm ses li uyarıda bayağı güncelleme olmuş. Servo setup ta bir kaç eklenti yapılmış .ama ne ise yaradığını bilmiyorum[emoji1] [emoji1] .bayağı düzeltme var ama tam olarak inceleme fırsatım olmadı.

Şunlar eklenmiş

New Features & ImprovementsAdded ability of all radios to share model configuration (SPM) files with the new DX7.

Added new screens to support Sound Categories. These allow you to select sounds more easily by grouping them into user-editable lists (categories) to reduce scrolling needed to find the sound you want.
The radio supports up to 16 categories; this update will create default categories but you can modify or remove them as you desire.The pre-flight checklist shows the name of the model on power-up.

This allows you to verify the right model is being started without having to go through the complete list first.

New trainer mode “FPV” added to allow head tracker inputs to be mapped to any channel, with adjustable scaling and reversing. This mode enables easy mapping of head tracker channels to receiver ports, while not affecting flight controls. It supports both wired and wireless head trackers.

Add support for Flight Pack Capacity (mAh) and Receiver Pack Capacity (mAh) sensors.

Add support for ESC sensor.X-Plus channels are now able to be configured to generate warnings in 18- channel systems, in addition to the normal channels previously available.

On the Model Copy utility, you are now able to select the Source model for copying. It is no longer necessary to use Model Select first.When setting up a timer in a speaking radio, a 20-second alert is now available.You can now use the “wiggle” function to select analog inputs when entering a “switch” option. Just move the appropriate switch or stick or slider and it will select it automatically.Trainer input is now more tolerant of inputs from devices such as head trackers (DX6, DX7, DX9 only).

Zaten modellere bişey olmuyor. Ayarlar değişmiyor.

Paylaşım için teşekkürler Mesut. :thumbup:

Gördüğüm kadarıyla daha ziyade konuşkan modeller :laugh: (DX6, DX9) ve FPV'ciler için güncellemeler var. :RCKolik:

Ben birkaç gün önce yüklemiştim. Benim kullanımımı etkileyen köklü bi değişiklik hissetmedim :)

Türker Akgün' Alıntı:
Paylaşım için teşekkürler Mesut. [emoji106]

Gördüğüm kadarıyla daha ziyade konuşkan modeller :laugh: (DX6, DX9) ve FPV'ciler için güncellemeler var. :RCKolik:
Evet türker abi aynen öyle çok büyük bir değişiklik yok ama yinede sesleri modellere göre sınıflandırmislar böylece daha kolay bulunabiliyor sesler.

Rasim Öztürk' Alıntı:
Ben birkaç gün önce yüklemiştim. Benim kullanımımı etkileyen köklü bi değişiklik hissetmedim :)
Aynen öyle Rasim abi.Ama yinede ufak tefekte olsa iyileştirmeler var.

:mad: yine sd kart hatası ile güncelleme ve export işlemlerini yapamıyorum. geçenki güncellemeyi micro sd kartı sj4000 de formatlayıp adaptörle sd yapıp yapmıştım olmuştu şimdi aynı kartı sj4000 olmadığı için aynı kameranın klon modelinde formatladım ama yine kart hata veriyor spektrumda. Orjinal kartı pc de formatlamıştım ve daha çalışmadı başka fotoğraf makınesindede formatladım nafile :'(

Kartın dosya formatı fat32 olması gerekiyor sanırım.

Muammer Akbulut' Alıntı:
:mad: yine sd kart hatası ile güncelleme ve export işlemlerini yapamıyorum. geçenki güncellemeyi micro sd kartı sj4000 de formatlayıp adaptörle sd yapıp yapmıştım olmuştu şimdi aynı kartı sj4000 olmadığı için aynı kameranın klon modelinde formatladım ama yine kart hata veriyor spektrumda. Orjinal kartı pc de formatlamıştım ve daha çalışmadı başka fotoğraf makınesindede formatladım nafile :'(
Sen niye format atıyorsun ki .direk bilgisayara takıp güncelleme dosyasını karta yukliceksin. Sonrada kartı Kumandaya taktinmi otomatik güncelliyor zaten.

Ses dosyaları nasıl kurulur? bilen var mı?

Mordo Ortasi' Alıntı:
Ses dosyaları nasıl kurulur? bilen var mı?
Mordo abi güncelleme yapınca zaten onlarda yükleniyor otomatik. Bende öyle oldu. Dx9 kumandamda

Ben ilk kumandayı aldığım gün o dediğimiz gibi yaptım be kumanda kullanılmaz hale geldi güncellemeyi sd karta attım yükleme esnasında dondu kaldı araştırdım ve kartlar genelde arızalı spektrum kullanıcıları yeni bir sd kart alarak bunuda fotoğraf makinesindr formatlayarak kullanabilmişler bende öyle yaptım ve önceki güncellemeyi yapabildim. Malesef pc deki formatların hepsini denedim ve hiçbiri çalışmıyor kumandada sadece bazı çin malı fotoğraf makinelerinin formatını kabul ediyor spektrum kumanda çok saçma bir durum. Kumanda üzerinde kart fomatlama yok. Şimdi aynı kartı başka bir sj4000 klonunda formatladım fakat hata vermeye devam ediyor hiçbir şekilde kart çalışmıyor başka makinelerde kartı formatlayacağım offff bakalım ne olacak sırf bu iş için banggood dan sj4000 wifi sipariş verdim ve bana klon olanıno gönderdiler üsteşik wifi side yok :mad: sonra elimizde kalmamıştı dediler 17$ farkı göndeririz dediler onuda yapmadılar :mad:

Muammer hocam bi sende gördüm bu kart olayını... Ben hep spektrumun kendi sd kartını kullandım 128mb lık olanı... dx7s zamanlarında da şimdi dx9 da da sorun olmadı hiç karttan yana. İki yıl önce aldığım dx7s te de sorun olmamıştı. Garip bir durum, geçmiş olsun...

Rasim Öztürk' Alıntı:
Muammer hocam bi sende gördüm bu kart olayını... Ben hep spektrumun kendi sd kartını kullandım 128mb lık olanı... dx7s zamanlarında da şimdi dx9 da da sorun olmadı hiç karttan yana. İki yıl önce aldığım dx7s te de sorun olmamıştı. Garip bir durum, geçmiş olsun...

Rasim Aynı sorunu bende yaşamıştım,, sıfır dx7s in kartı ne yaptıysam okumadı... hanımın foto makinesinin kartını aldım sorun çözüldü ...