Spot Welder - Punto Makinesi

Daha yüksek akım kapasiteli MOSFET'ler ve daha kısa darbe süresi, 0.10 nikel şerit ve 3 mm elektrod ile gecikmeli otomatik veya butonlu aktivasyon kullanarak denemeyi planlıyorum. Tabii hevesimin yeniden canlanması gerek.
1 aya kalmaz bu proje yeniden canlanır ve başarılı projeler içerisindeki yerini alır abi :thumbup:

• Beğen
Tepkiler: Türker Akgün
Ne yapılacağı ve tecrübeler bir kenara yazılmış. Bunlar vakti geldiğinde sandıktan çıkacaktır. :)

Bende bu işi oldu sayıyorum. :laugh:

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Daha yüksek akım kapasiteli MOSFET'ler sipariş edildi. Yeni plaket tasarımı yapıldı ve dün gece basıldı. Ekranlı, ayarlı, pedallı falan planlandı. Yavaş yavaş ilerleyeceğiz...
Tahmin ettiğimden daha çok yormuş bu iş seni Sümer abi. Baksana siparişleri falan vermen neredeyse 24 saat sürecekmiş. :eek: :lollol: :lol: :lol:

Konuyu okumaya başlayınca siviçsiz nasıl olacak dedim ve devamında Sümer Abinin de dediği gibi ucları dokundurur dokundurmaz ateşleme yapma sorununu gördüm. Normal punto makinesi birçok kez kullanmış birisi olarak basınç ve yüzeyin temizliği gerçekten çok etkiliyor. Murat abinin projesindeki röle bir süre sonra bozulabilir ama piyasada kolay bulunabilir.

Konuyu okumaya başlayınca siviçsiz nasıl olacak dedim ve devamında Sümer Abinin de dediği gibi ucları dokundurur dokundurmaz ateşleme yapma sorununu gördüm. Normal punto makinesi birçok kez kullanmış birisi olarak basınç ve yüzeyin temizliği gerçekten çok etkiliyor. Murat abinin projesindeki röle bir süre sonra bozulabilir ama piyasada kolay bulunabilir.
Artık setup ekranında manual ve auto modları seçilebiliyor. Auto modu seçildiğinde dokunma sonrası devreye girmesi için 100 mS ile 3 S arası bir delay süresi ayarlanabiliyor. Örneğin 2 saniye delay verirsek dokundurup iyice bastırabilmek için zaman kalacaktır.