Spot Welder - Punto Makinesi

Sistem şimdilik böyle:
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kontrol kartına 2S LiPo çok gereksiz. Ya bir buton batarya ya da küçük bir 1S LiPo takacağım.
Ayrıca punto uçları güç kartına kehimli durumda ve kullanımı çok pratik değil. Onlara da kısa kalın kablolarla (otomobil akü takviye kabloları bu iş için ideal) ek yapacağım.
İlk paketim böyle...

Elimde oldukça kalın silikon kılıflı kablo vardı. Önce onu denemek istedim çünkü otomobil akü takviye kablosu biraz abartılı geldi elime alınca. :D Mükemmel oldu valla! İki çift punto ile yaptığım bağlantıyı epey asılmama rağmen ayıramıyorum. :) Sistemi kompakt bir şekilde toparladım.

Kullanılan elektrodlar 3 mm çaplı saf bakır çubuktan, uçları önce sivriltilip sonra hafifçe eğe ile düzleştirilmiş elemanlar. Kablo ise 2.5 mm2 kesit alanına sahip.

Son düzenleme:
Ne güzel olmuş! Pilleri birbirine yapıştırmak için ne kullandınız, bir de şeffaf şrinkler nerden?

Ne güzel olmuş! Pilleri birbirine yapıştırmak için ne kullandınız, bir de şeffaf şrinkler nerden?
Pilleri hizalayıp aktivatörlü CA ile yapıştırdım. 0.1 mm X 5 mm nikel şeritlerle puntoladım.. Şeffaf shrinkler Karaköy piyasasından.

Elimde oldukça kalın silikon kılıflı kablo vardı. Önce onu denemek istedim çünkü otomobil akü takviye kablosu biraz abartılı geldi elime alınca. :D Mükemmel oldu valla! İki çift punto ile yaptığım bağlantıyı epey asılmama rağmen ayıramıyorum. :) Sistemi kompakt bir şekilde toparladım.
Bundan sonra puntoluk işlerimizde gideceğimiz adres belli :D :thumbup:

• Beğen
Tepkiler: Türker Akgün
Olay budur , artık pil paketi dert değil , sadece hücreleri bulmak yeterli :D:halay:

Otomatik mod gayet güzel çalışıyor Sümer abi. Sanırım manual modda kullanım pek gerekli olmaz. %p

Cihazla yapılmış pil paketini şahsen sahada görme şansım oldu geçen hafta, tamamdır bu iş. :thumbup: :bravo:

Sumer abiden kaçmayacağını zaten hepimiz biliyorduk. :laugh: Yalnız ateşleme başına 100 Uganda Şilini maliyeti var, bilginiz olsun. Ben heliciyim diyemi yapıyor bilemedim " Başka para kabul etmiyorum " git bul dedi. :lollol: :lol: :lol: