Sweden Post ve Banggood Lipo pil içeren siparişim

Zafer SAHIN' Alıntı:
Şu duruma bir açıklık getirmek gerekiyor diye düşünüyorum.Türkiye'nin LiPo'yu yasaklaması diye bir şey sözkonusu değil. Burada olan durum şu;

Havayolları ile yapılan taşımacılıkta, LiPo'nun tehlikeli madde sınıfına giriyor olması ve bu nedenle havayoları ile yapılan gönderimlerde, LiPo taşımaya uygun önlem almamış firmaların(yani çook büyük bir çoğunluğun) LiPo pilleri kabul etmemesi sözkonusu.

LiPo piller en azından 3 - 4 senedir tehlikeli madde olarak kabul ediliyordu ama özellikle son 1 - 2 senedir(büyük ihtimalle neden oldukları bazı yangınlar nedeni ile de) LiPo taşınması, havayaollarının bizzat kendileri tarafından daha sıkı denetim altında tutuluyor durumda...

Forumdan bir arkadaşın lipo pil siparişi bu şekilde bekledikten sonra tekrar Sweden tarafında göründü. 17track ta alert veriyor ve kargonuz geri gönderilmiş olabilir diyor. Hal böyle olunca TR nin artık lipo pilleri kabul etmiyor olabileceği geliyor akıllara.

Mehmet Ali AYKUT' Alıntı:
Benim sipariş ettiğim ürünün teslim süresine 60 gün demiş satıcı ve 43 gün oldu. Biraz daha bekleyip dispute açmayı düşünüyorum ben de.
Sanırım satıcıların, ürünün altına yazdıkları kargo şirketini kullanma gibi bir zorunlulukları yok, bu yüzden onlar da en ucuz olan ile göndermeyi tercih ediyor.
Bundan sonraki siparişlerde kargo şirketinin özellikle China Post olmasını istemekte fayda var. 3-5$ farkı neyse verelim denebilir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mehmet bey lipo pil içeren siparişler hep Sweden post ile gönderiliyor diye biliyorum. Seçme şansımız yok yani. Zaten artık birçok site lipo pil gönderimi yapmıyor TR ye.

Eyvallah Mustafa hocam,gelsin bakalım.Bu ara okuldaki bilim fuarı için o kadar çok malzeme aldım ki yurtdışından önceleri arayarak eve gelen posta görevlisi son paketi posta kutusuna koyup gitmiş sessiz sedasız:) Havalarda düzelsin bi buluşma yapalım tekrar.

Havacılık literatüründe lipo pil kargosu kaynaklı olduğu düşünülen çok büyük bir kaza var,bu nedenle bu malzemeler çeşitli süreçlerden geçiyor.

Merhaba arakadaşlar foruma yeni katıldım.JJRC H11D quadcopter için banggood tan 5 adet lipo pil sipariş etmiştim.Benim kargo bilgileri de sizinkiyle birebir aynı.Banggood a 26 martta kargomun bana ulaşmadığını yazdım. 5 gün daha bekleyin dediler.ayrıca bu pillerin artık Türkiye'ye satışı yok.Bu konuyu nasıl halledersiniz dedim.Onlar da başka yerden sipariş verin dediler.Aynı ürünü aliexpress den Neterland kargo şirketiyle sipariş ettim.Bugün satıcıdan mesaj geldi.Sizin ülkenize pil gönderemiyoruz siparişinizi iptal edin diye .Ben de siparişi iptal ettim. Benim tahminim bizim piller ya gemi ile geliyor yada iade oldu kargo bilgilerinde gözükmüyor.Bangggod pillerin kendisine ulaşmasını bekliyor.

Mücahit Sarıgüzel' Alıntı:
Merhaba arakadaşlar foruma yeni katıldım.JJRC H11D quadcopter için banggood tan 5 adet lipo pil sipariş etmiştim.Benim kargo bilgileri de sizinkiyle birebir aynı.Banggood a 26 martta kargomun bana ulaşmadığını yazdım. 5 gün daha bekleyin dediler.ayrıca bu pillerin artık Türkiye'ye satışı yok.Bu konuyu nasıl halledersiniz dedim.Onlar da başka yerden sipariş verin dediler.Aynı ürünü aliexpress den Neterland kargo şirketiyle sipariş ettim.Bugün satıcıdan mesaj geldi.Sizin ülkenize pil gönderemiyoruz siparişinizi iptal edin diye .Ben de siparişi iptal ettim. Benim tahminim bizim piller ya gemi ile geliyor yada iade oldu kargo bilgilerinde gözükmüyor.Bangggod pillerin kendisine ulaşmasını bekliyor.
Mucahit bey, forum kuralları gereği konu ya da ileti yazmadan önce tanışma bölümünde kendinizi tanıtmanız gerekiyor.

Arkadaşlar, siparişim 42 gün olmasına rağmen hala gelmedi ve paypal üzerinden hak talebi oluşturdum ve banggood a mail attım. 2 gün önce ptt ye inceleme talebinde bulunmuştum hala TR ye giriş yapmadığını kendileri ile alakalı olmadığını yazmışlar. Banggood a attıgım mail ekine PTT den gelen cevabı da eklemiştim.
Bugün banggood ve paypal dan mail geldi, sipariş tutarımın tamamı kredi kartıma geri gönderilmiş. :)

Size hayırlı olsun o zaman :halay: bakalım bizim durum ne olacak ???

Safak Altintas' Alıntı:
Arkadaşlar, siparişim 42 gün olmasına rağmen hala gelmedi ve paypal üzerinden hak talebi oluşturdum ve banggood a mail attım. 2 gün önce ptt ye inceleme talebinde bulunmuştum hala TR ye giriş yapmadığını kendileri ile alakalı olmadığını yazmışlar. Banggood a attıgım mail ekine PTT den gelen cevabı da eklemiştim.
Bugün banggood ve paypal dan mail geldi, sipariş tutarımın tamamı kredi kartıma geri gönderilmiş. :)
Bu da gosteriyor ki daha once thmin ettigimiz uzere piller hic Turkiyeye girmemis :rolleyes:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bu da gosteriyor ki daha once thmin ettigimiz uzere piller hic Turkiyeye girmemis :rolleyes:
Bencede abi. TR ye giriş yapmış olsaydı bekleyin elinize ulaşacak vs gibi cevaplar verirlerdi, parayı geri yatırmazlardı.

Aynı kargo bilgilerine sahip lipo pilleri için Banggood a mail attım bana 5 gün bekle dediler.Benim hiç umudum yok

benımde 45 gun once aldıgım pil hala gelmedi daha önceden aynı pıl 35 gunde gelmıstı

Arkadaşlar ben önce PTT ile irtibata geçtim.Müşteri hizmetlerini arayıp kargo takip kısmına bağlandım. İlgili arkadaş kargo takibini yapıp henüz TR ye girmediğini söyledi. Bende çok uzun sürenin geçtiğini, normalde bu sürede TR ye ulaşmış olması gerektiğini problemin PTT ile alakalı olabileceğini, kargonun PTT de biyerlerde takılmış olabileceğini, konu hakkında şiakyetçi olduğumu ve detay inceleme talebinde bulunduğumu ilettim. Mail adresimi alarak kayıt açtılar ve 2 gün sonra dönüş yaptılar. Banggood a mail atarken PTT nin bu mailini de ekledim. Bu etkili olmuş olabilir. Ayrıca paypal a da çözüm talebi açarken PTT nin bu şekilde cevap verdiğini de belirttim.

Sayın ŞAFAK ALTINTAŞ,
İlgi : 2016-33468 Numaralı Info Başvurunuz,
RE840444239SE nolu gönderi 04/03/2016 tarihinde sevk edilmiş olup henüz ülkemize gelişi bulunmamaktadır. Gönderiler merkezimize geldiğinde gerekli kontroller yapıldıktan sonra dağıtım merkezlerine sevk edilirler. Biraz daha beklemenizi tavsiye ederiz

İSTANBUL (AVRUPA YAKASI)-ULUSLARARASI POSTA İŞLEME MERKEZİ

Siz Değerli müşterilerimizin görüşleri bizim için değerlidir.
Lütfen size verdiğimiz cevap ile ilgili değerlendirmenizi
aşağıdaki resme tıklayarak bildiriniz.

---------------------------- Mesajınız ( 25.03.2016 12:12:20 tarihinde kaydedildi ) ----------------------------
Şikayet > Posta/Kargo/Kurye > Kayıtlı Gönderi > Gecikmeli Teslim
Müşteri Numarası:.
Açıklama:MÜŞTERİMİZ ALICISI OLDUĞU RE840444239SE BARKOD NUMARALI KARGO GÖNDERİSİNİN KABUL TARİHİ OLAN 22/02/2016?DAN İTİBAREN TARAFINA ULAŞTIRILAMADIĞINI YAŞANILAN GECİKME NEDENİYLE MAĞDUR OLDUĞUNU KONU HAKKINDA DETAYLI ARAŞTIRMALARIN YAPILARAK TARAFINA GECİKME NEDENİ HAKKINDA BİLGİ VERİLMESİNİ VE GÖNDERİSİNİN KENDİSİNE ACİLEN TESLİM EDİLMESİNİ TALEP ETMEKTEDİR YAŞANILAN AKSAKLIK SEBEBİYLE MÜŞTERİMİZ ŞİKAYETÇİ OLDUĞUNU BEYAN ETMEKTEDİR.KONU ÖNEMLİ VE ACİLDİR.
Notlar:
ŞİKAYET OLUŞTURULDU.
MÜŞTERİMİZ ALICISI OLDUĞU RE840444239SE BARKOD NUMARALI KARGO GÖNDERİSİNİN KABUL TARİHİ OLAN 22/02/2016?DAN İTİBAREN TARAFINA ULAŞTIRILAMADIĞINI YAŞANILAN GECİKME NEDENİYLE MAĞDUR OLDUĞUNU KONU HAKKINDA DETAYLI ARAŞTIRMALARIN YAPILARAK TARAFINA GECİKME NEDENİ HAKKINDA BİLGİ VERİLMESİNİ VE GÖNDERİSİNİN KENDİSİNE ACİLEN TESLİM EDİLMESİNİ TALEP ETMEKTEDİR YAŞANILAN AKSAKLIK SEBEBİYLE MÜŞTERİMİZ ŞİKAYETÇİ OLDUĞUNU BEYAN ETMEKTEDİR.KONU ÖNEMLİ VE ACİLDİR.

Lütfen Bu Mesaja Cevap Vermeyiniz...

ben de lipo pil içeren kargo bilgilerimi paylaşayım

GÖNDERİNİN HAREKETLERİ-RE840404288SE
SIRA TARİH SAAT İŞLEM TÜRÜ AÇIKLAMA İŞLEMİ YAPAN
PTT İŞYERİ/ŞUBE iLÇE İL
1 22/02/2016 00:00:00 Gonderi musteriden alinmistir Receive item from customer (Otb) - - Sweden (Yurt Disi)
2 04/03/2016 11:35:00 Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) The item was forwarded to the destination country (Otb) - - Sweden (Yurt Disi)
3 04/03/2016 17:00:00 Gonderi yurtdisina sevk edildi Send item abroad (EDI-received) - - Sweden (Yurt Disi)