Tarot 690s multikopter uçamama sorunu

Mehmet abi suan konumuz bu değil kargo ile geldiğinde uçakla gelmiyormu ? geliyor kapına kadar teslim ediliyor şartlar düzgün olursa lipolar durduk yere patlamaz kırılmaz dimi sadece şartlar iyi olacak ısınmıyacak birbirine değmeyecek vss ben gecenlerde tayland dan gelırdım bavulun ıcıne her biri ayrı yerde ol kaydıyla yerleştırdım hiç bir sorun çıkmadan geldi piller benımler 42 gün sonra tayland filipinler hongkong gezim var

buralarda piller motorlar kumandalar vss baya uygun fıyat benım sorumum ya pilde yada motorlarda yedek olarak alacagım zaten

Murat Beler' Alıntı:
Mehmet kardeş suan konumuz bu değil kargo ile geldiğinde uçakla gelmiyormu ? .....

Bu kadar basit değil mi ?? Sorması ayıp ama ne zamandır ve kaç adet LIPO pil kullanınız şimdiye kadar.. Neyse siz bilirsiniz, konuyu uzatmaya gerek yok..

Biz doğru bildiğimiz şeyi paylaşalım, dikkate alıp almamak size kalsın....

NOT: Bu arada bilmediğim konularda bazen kendim için şu ifadeyi kullanıyorum, siz de bir düşünün isterim : "Cahillik / Cehalet , Mutluluktur."

Murat kardeş, o pilleri uçakla getiren belli firmalar (dhl, ups, fedex gibi)... Ondan da özel kapların içinde taşıyorlar. Sizin bavul yanmaz/tutuşmaz değil sanırım. Bu durumda risk var.

Neyse arkadaşlar konumuz bu değil uzatmaya gerek yokk

Murat "kardeş",

İlk mesajından itibaren kendimce notunu verdim ama pil konusunda dayanamadım, bir uyarayım dedim. Bir kere, belki iki kere şansın idare eder, ama güvenliğin iyi çalıştığı bir hava alanında o pilleri uçağa sokmazlar, ayrıca güvenlikteki memurun o gün keyfi yerinde değilse yasal olarak da başın belaya girer, bu birincisi.

İkincisi, Mehmet "abi"nin de söylediği gibi, lipolar kimyasal olarak çok kararsızdır ve uzakdoğudan gelen bir uçakta sırf basınç dengesizliğinden bile sıkıntı çıkarabilirler, kaldı ki hava alanı bagaj taşıyıcılarının insafına bırakılamayacak kadar da hassas maddelerdir. Bir şekilde darbe alırsa, şakası yok, yanıverir. Rasim kardeşimizin de söylediği gibi lipo taşıyan kargo şirketleri ne taşıdığını bilerek ve ona göre önlem alarak bu işi yapıyor.

Üçüncü ve en önemlisi, bu forumda insanlar birbirine karşı saygılı olur. Dikkat edersen herkesin yaşı forumda bellidir, kendimizden büyüklere "abi" yada "bey" deriz. Kardeş lafını küçüklerimize hitap ederken de kullanmayız. Kardeş dediğin Semih abi 54 yaşında... Yine kardeş dediğin Mehmet abimiz hem senden yaşça büyük, hem bu forumun kurucusu ve belkemiği, hem de gerçek hayatta tanıdığımız, saygı duyduğumuz ve çok sevdiğimiz bir abimiz. Eğer hala bu forumda bulunuyorsan bu Mehmet abinin iyi niyetindendir, ben olsam çoktan ışınlamıştım.

Neyse, konumuza dönersek, bu kafayla bu hexa uçmaz, zaten uçmaması da hayırlı olur. Forumdan faydalanmak, sorularına cevap alabilmek istiyorsan, tavrını ve hitabını gözden geçir.

emre bey birine kardeş demek onu aşalamak demek değil yaş konusuna gelınce waala hiç dikkat etmedim kusurum varsa affola ama kardeş kelımesının bu kadar kotu alındıgını ılk defa senden goruyorum

İkincisi, Mehmet "abi"nin de söylediği gibi, lipolar kimyasal olarak çok kararsızdır ve uzakdoğudan gelen bir uçakta sırf basınç dengesizliğinden bile sıkıntı çıkarabilirler, kaldı ki hava alanı bagaj taşıyıcılarının insafına bırakılamayacak kadar da hassas maddelerdir. Bir şekilde darbe alırsa, şakası yok, yanıverir. Rasim kardeşimizin de söylediği gibi lipo taşıyan kargo şirketleri ne taşıdığını bilerek ve ona göre önlem alarak bu işi yapıyor.

Emre bey bana diyorsun kucuklerıme buyuklerıme kardeş lafı soylenmez sen hıtap ederken ne dıyorsun yazını ıyı oku

Üçüncü ve en önemlisi, bu forumda insanlar birbirine karşı saygılı olur. Dikkat edersen herkesin yaşı forumda bellidir, kendimizden büyüklere "abi" yada "bey" deriz. Kardeş lafını küçüklerimize hitap ederken de kullanmayız. Kardeş dediğin Semih abi 54 yaşında... Yine kardeş dediğin Mehmet abimiz hem senden yaşça büyük, hem bu forumun kurucusu ve belkemiği, hem de gerçek hayatta tanıdığımız, saygı duyduğumuz ve çok sevdiğimiz bir abimiz. Eğer hala bu forumda bulunuyorsan bu Mehmet abinin iyi niyetindendir, ben olsam çoktan ışınlamıştım.

iyiki sana kalmamısım

mehmet bey emre bey ve diğer konuya yorum yazan arkadaşlar bir kusurum varsa herkezden özür dılerım