Tarot GOPRO 3DIII Metal gimbal(TL3T01) Titreşim Sorunu

İlgi Alanı
Multikopter
Merhaba,

Tarot GOPRO 3DIII Metal gimbal(TL3T01) model gimbal'ı güç kaynağı ile bağlantısını sağladığım andan titreşim yaparak hiç durmaksızın dönüş yaptığı tüm eksenlere çılgınca hareket ediyor. Hiç durmuyor.

Arayüz programı ile Firmware tekrar yükledim. Kalibrasyonunu yaptım ama sorunu çözemedim.

Bu sorun hakkında fikri olan var mı acaba?

Teşekkürler.

Merhaba,

Tarot GOPRO 3DIII Metal gimbal(TL3T01) model gimbal'ı güç kaynağı ile bağlantısını sağladığım andan titreşim yaparak hiç durmaksızın dönüş yaptığı tüm eksenlere çılgınca hareket ediyor. Hiç durmuyor.

Arayüz programı ile Firmware tekrar yükledim. Kalibrasyonunu yaptım ama sorunu çözemedim.

Teşekkürler.

Üzerine bir kamera takıp da deneyin bendede hakrc strom32 gimbal vardı bendede aynı şekilde garip ani hareketler yapıyordu sonra üzerine kamera takıp denedim sanki kamerada bir sihir varmış gibi bir anda düzeldi.
Büyük ihtimal pid ayarları kameraya göre ayarlanmıştır orada hiç bir ağırlık olmayınca kendini düzeltemiyordur

Merhaba,

Teşekkürler.
Merhaba, Aynı gimbal dan bende de var çokta başarılı çekimler yapılabiliyor. Dediğiniz durumla bende karsılaştım. Ama kamerayı üzerinden çıkardığım ve takmadan enerji verdiğim için olduğunu biliyordum. Kamerayı üzerine taktım ve düzeldi. Yukarıda @Berk Eksin'in de bahsetmiş oldugu gibi pid ayarı ile ilgilidir. Stock pidler üzerinde bir aksiyon kamera varmış gibi ayarlı diye düşünüyorum. Hatta gopro hero 3 e göre ayarlı galiba. Siz üzerinde kamera takılı olduğunda mı yoksa kamerasız olduğunda mı yaşadınız bu titreşim durumunu?

Son düzenleme:
Üzerine bir kamera takıp da deneyin bendede hakrc strom32 gimbal vardı bendede aynı şekilde garip ani hareketler yapıyordu sonra üzerine kamera takıp denedim sanki kamerada bir sihir varmış gibi bir anda düzeldi.
Büyük ihtimal pid ayarları kameraya göre ayarlanmıştır orada hiç bir ağırlık olmayınca kendini düzeltemiyordur
Merhaba,

Cevabınız için çok teşekkür ederim.

Gerek kamera gerekse kamerasız denedim ama ne yazık ki sonuç aynı oldu.

Kamera SJCAM SJ6 Legend.

Açı ve sensör kalibrasyonlarını hem kamera takılı hem de takılı değil iken denedim.

Kamera takılı iken bile o kadar hızlı ver agresif dönüyor ki kamera sert darbe alıyor.

Tekrar tekrar deniyorum ama başarılı olamadım ve her seferinde olacak gibi bekliyorum.

Teşekkürler.

Merhaba, Aynı gimbal dan bende de var çokta başarılı çekimler yapılabiliyor. Dediğiniz durumla bende karsılaştım. Ama kamerayı üzerinden çıkardığım ve takmadan enerji verdiğim için olduğunu biliyordum. Kamerayı üzerine taktım ve düzeldi. Yukarıda @Berk Eksin'in de bahsetmiş oldugu gibi pid ayarı ile ilgilidir. Stock pidler üzerinde bir aksiyon kamera varmış gibi ayarlı diye düşüyorum. Hatta gopro hero 3 e göre ayarlı galiba. Siz üzerinde kamera takılı olduğunda mı yoksa kamerasız olduğunda mı yaşadınız bu titreşim durumu?
Merhaba,

Kamera SJCAM SJ6 Legend.

Yani pid ayarları firmware yeniden yüklendiğinde sıfırlanmış olmuyor mu?

v1.2 tekrar yüklüyorum ama sonuç aynı.

Teşekkürler.

Merhaba,

Kamera SJCAM SJ6 Legend.

Yani pid ayarları firmware yeniden yüklendiğinde sıfırlanmış olmuyor mu?

v1.2 tekrar yüklüyorum ama sonuç aynı.

Teşekkürler.
Merhaba, tekrar yazılım yüklemesi yapıldığında pidlerin sıfırlanması konusunda kesin birsey söylemeyeceğim ama en yakın zamanda pc ye bağlarım bakarım denerim o sekilde yazarım.
Yazılım attığımız programda accleration kalibrasyonu gibi başka ayarlar da vardı sanki ben sorun olmadigi için ellemedim o kısmı. Sizin gimbal sıfır mı acaba başka bir durum olabilir mi?

Merhaba, tekrar yazılım yüklemesi yapıldığında pidlerin sıfırlanması konusunda kesin birsey söylemeyeceğim ama en yakın zamanda pc ye bağlarım bakarım denerim o sekilde yazarım.
Yazılım attığımız programda accleration kalibrasyonu gibi başka ayarlar da vardı sanki ben sorun olmadigi için ellemedim o kısmı. Sizin gimbal sıfır mı acaba başka bir durum olabilir mi?
Size zahmet deneme imkanınız varsa deneyip paylaşırsanız çok sevinirim.

Evet sıfır gimbal. Arayüzde acceleration kalibrasyonu da var ama onu da denemiştim.

Teşekkürler.