TBS Caipirinha 2 | Homemade

Aydın ekibinin maşallahı var, aman ? nazar değmesin :thumbup:
Afyon ekibi olarak kendi aramızda takılıyoruz abi fırsat buldukça. Fakat son zamanlarda gündemde olan İlter iha tespit ve engelleme sistemi yüzünden nerede uçuş yapsak diye düşünmeye başladık. Yıllardır kimseye bulaşmadan uçuş yaptığım esas alan maalesef sistemin yarıçapı içerisinde kalıyor.

• Üzüldüm
Tepkiler: Ömer Erkan
Fakat son zamanlarda gündemde olan İlter iha tespit ve engelleme sistemi yüzünden nerede uçuş yapsak diye düşünmeye başladık. Yıllardır kimseye bulaşmadan uçuş yaptığım esas alan maalesef sistemin yarıçapı içerisinde kalıyor.
Kadir bu sistemin sizin uçuş alanı ile ne alakası var pek anlamadım kardeşim ?

Kadir bu sistemin sizin uçuş alanı ile ne alakası var pek anlamadım kardeşim ?
Abi açıkçası bu sistem bizi etkiliyor mu emin değilim. Okuduğum kadarıyla radarlı ve radarsız türü varmış ve radarlı olan türü otonom olsun olmasın alçak irtifada uçan Dron/İHA ları tespit ediyormuş.

*Döner kanatlı ve sabit kanatlı alçak irtifa İHA'ları tespit edebilme kabiliyeti
*Drone ile uzaktan kumandasının kablosuz haberleşmesini berlirler
*Drone/İHA ile uzaktan kumandasının haberleşme frekans bantlarının (RF Çıkış Gücü 2-50 Watt) karışmasını sağlar.

Yani bizim uçuş alanı da bu sınırlar içinde kaldığından otonom olmayan gps siz uçuşlar yaparsak bizi etkiler mi? Yoksa biz mi kendi kendimize panik yaptık bilemedik. :D Bu konuda teknik bilgisi olanlar açıklama yaparsa içimizi rahatlatmış olur.

Yani bizim uçuş alanı da bu sınırlar içinde kaldığından otonom olmayan gps siz uçuşlar yaparsak bizi etkiler mi? Yoksa biz mi kendi kendimize panik yaptık bilemedik. :D Bu konuda teknik bilgisi olanlar açıklama yaparsa içimizi rahatlatmış olur.
Bu alan derken hangi alan Kadir ? Bu bilgiyi nereden aldınız ?

Sizi etkilemesi için bu cihazın sizin o taraflarda kurulmuş ve çalışıyor olması lazım. Extra güvenlik gerektirmeyen yerlerde bu cihazın kurulacağını düşünmüyorum. Sizin uçtuğunuz yere yakın çok önemli bir yer var mı ? Yoksa içiniz rahat olsun bence ;)

Bu alan derken hangi alan Kadir ? Bu bilgiyi nereden aldınız ?
Bizimle paylaşılan, üniversiteye gönderilen bir yazıda cihazın yaklaşık konumu yazıyor abi. O referans noktasına göre alan taraması yaptığımda uçuş alanı hemen hemen içeride kalıyor.

Extra güvenlik gerektirmeyen yerlerde bu cihazın kurulacağını düşünmüyorum. Sizin uçtuğunuz yere yakın çok önemli bir yer var mı ? Yoksa içiniz rahat olsun bence ;)
Bizim alan şehrin bir ucunda ama şehrinde önemli yapıları bu taraflara kaydığından maalesef var abi :D

• Şaşırdım
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Hava güzel olunca akşamüstü birkaç pil uçuş yaptık :RCKolik:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ellerinize sağlık ,insanın kendi yaptığı modelin uçması çok güzel bi şey ellerinize sağlık .%p