Techone Hobby Mini Piaget Kit

Akan Tekin

acemi helici
İlgi Alanı
Heli
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

piaget mini

Akan abi modelcilik hayatımda devrim yaratmış bir modeldir " Mini Piaget " ondan çok şeyler öğrendik Mehmet abiyle. :laugh:

Bakıyorumda yollarımız kesişmiş, yoksa her modelcinin yolu birgün mini piagetten geçer mi demek lazım. :lollol: :lol:

Ynt: piaget mini

Bende biraz zorlandım zaten. öğrenme amaçlı yaptım bu modeli. Yapıştırma işlemleri bitti servolar, motor tüm bağlantılar bitti motor çalışıyor ama dönmüyor bununla uğraşırken esc yandı.Motor hiç çalısmıyordu. Fazlada bilgim olmadığı için sorun nerededir?
Sonra yeni esc aldım şansa esc yanmış ama motor gene aynı şekilde dönmüyor sonra sorunu buldum.Motoru monte ederken dönen kısmıda yapıştırmışım. Acemilik işte :D

piaget mini

Akan abi hayırlı olsun :d bunuda getirirmisin alana uçuralım :D rüzgarsız bi günde :) merak ediyorum uçuşlarını yav ev içinde uçarmı acaba :D salonda falan :D

abi pervaneyi ters takmışsın , sanırım foto çekicem diye acele ederken oldu :)

Mesut AKIN' Alıntı:
Akan abi hayırlı olsun :d bunuda getirirmisin alana uçuralım :D rüzgarsız bi günde :) merak ediyorum uçuşlarını yav ev içinde uçarmı acaba :D salonda falan :D

abi pervaneyi ters takmışsın , sanırım foto çekicem diye acele ederken oldu :)
Alana getirmiştim o gün gelince getiricem. Pervane ters olabilir lastigi kopmuştu tekrar takmışsın yanlış takmışsın demekki

akan tekin' Alıntı:
Alana getirmiştim o gün gelince getiricem. Pervane ters olabilir lastigi kopmuştu tekrar takmışsın yanlış takmışsın demekki

abi o gün benim kendi uçağımla başım biraz dertteydi biliyorsun pek etrafta olan bitenleri göremedim stresten :D arabada olduğunu hatırlamıyorum bile :D bitane micro quad bide trojanı hatırlıyorum :d haa bide 3 tane farklı farklı kumanda :D

Ynt: Ynt: piaget mini

Mesut AKIN' Alıntı:
abi o gün benim kendi uçağımla başım biraz dertteydi biliyorsun pek etrafta olan bitenleri göremedim stresten :D arabada olduğunu hatırlamıyorum bile :D bitane micro quad bide trojanı hatırlıyorum :d haa bide 3 tane farklı farklı kumanda :D
Modeller micro olunca bi sürü kumanda oluyor maalesef.

piaget mini

Akan Bey,

Öncelikle hayırlı olsun. Micro uçak konusunda oldukça zor bir noktadan başlamışsınız bizim gibi :laugh: Gerçi Türker kardeşimin de dediği gibi çok şey öğrendik bu modeli toplarken :D

Zannedersem ilk uçuşunu henüz yapmadı, doğru mudur ? İlk uçuş öncesi 1-2 sorum olacaktı :

1- Modelin pil dahil toplam ağırlığı ne oldu ?
2- Alıcı olarak ne kullandınız ? Aman micro alıcılara dikkat. Ne yazık ki standard dışı bağlantı uçları var. Mesela biz ilk micro alıcıyı bu nedenle yakmıştık. Standard renk kodlarına bakarak ESC bağladık ama meğer öyle değilmiş. Manual bakınca da çok geç oldu :-\
3- Bu kiti Hobbyking almadınız büyük ihtimal. Zira elektronik kitler bir kutu içinden çıkmıyordu o zamanlar. Nerden ve kaça aldınız sorması ayıp :)

Mesut AKIN' Alıntı:
Valla üstad senin paylaştığın aşağıdaki resimde hemen dikkatimi çekmişti (algıda seçicilik olsa gerek :laugh: ) Ama arada sormayı unuttum daha sonra :embarras:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Akan Bey,

Öncelikle hayırlı olsun. Micro uçak konusunda oldukça zor bir noktadan başlamışsınız bizim gibi :laugh: Gerçi Türker kardeşimin de dediği gibi çok şey öğrendik bu modeli toplarken :D

Zannedersem ilk uçuşunu henüz yapmadı, doğru mudur ? İlk uçuş öncesi 1-2 sorum olacaktı :

1- Modelin pil dahil toplam ağırlığı ne oldu ?
2- Alıcı olarak ne kullandınız ? Aman micro alıcılara dikkat. Ne yazık ki standard dışı bağlantı uçları var. Mesela biz ilk micro alıcıyı bu nedenle yakmıştık. Standard renk kodlarına bakarak ESC bağladık ama meğer öyle değilmiş. Manual bakınca da çok geç oldu :-\
3- Bu kiti Hobbyking almadınız büyük ihtimal. Zira elektronik kitler bir kutu içinden çıkmıyordu o zamanlar. Nerden ve kaça aldınız sorması ayıp :)
Valla üstad senin paylaştığın aşağıdaki resimde hemen dikkatimi çekmişti (algıda seçicilik olsa gerek :laugh: ) Ama arada sormayı unuttum daha sonra :embarras:

Model henüz uçmadı doğrudur.
1 - ağırlığı bilmiyorum ne oldu
2 - spectrum ar500 takılı
3 - uçak kiti promodelden aldım elektroniği yurtdışından aynı kit promodeldede var.

akan tekin' Alıntı:
Model henüz uçmadı doğrudur.
1 - ağırlığı bilmiyorum ne oldu
2 - spectrum ar500 takılı
3 - uçak kiti promodelden aldım elektroniği yurtdışından aynı kit promodeldede var.
Bu konudaki tecrübelerimizi paylaşalım :

1- Kit kutusunda max ağırlık 53 gr diyor. Biz ilk topladığımız yanlış hatırlamıyorsam 64 gr ile bitirdik, yani yaklaşık %12 fazla. Bu kadarcık fark bile inanın çok etkiledi performansı. Mesela hover yapamaz hala geldi. Mikrolarda ağırlık çok ama çok önemli. Zira motor tam limitlerde seçilmiş.

2- Bu alıcı 12.3 gr imiş :-\ Yani oldukça ağır.

Tavsiyem aşağıdaki sadece 2 gr olan micro bir spektrum alıcı alın. Aman dikkat bu micro alıcının soketleri ve kablo bağlantıları farklı.
Micro servoları soketlerini biraz tıraşlamak ve zorlamakla ancak giriyor. Hem servo ve özellikle ESC bağlantılarında kabloları yer değiştirmeniz gerekiyor.
Alıcının manual dikkatle bakıp, tüm bağlantıları sonra yapmanızı tavsiye ederim.

Ynt: Techone Hobby Mini Piaget Kit

Aynı alıcıdan sipariş vermişim şu an yolda. Ayrıca bilgiler için teşekkürler.