Teslim alınmamış yurtdışı gönderileri

fatma ozuzun

Yeni Uye
Merhabalar,

PTT Kargo Dağıtımında yurtdışından sipariş ettiğim ürün dağıtıma çıkarıldı olarak gözüküyor.

Peki ,teslimata gelindiği gün ,tesadüfen adresimde değilsem (çünkü ne günü geleceklerini bilemiyoruz)
ve ürünümü teslim alamamışsam bana bir tebligat bırakılıyor mu ve sonrasında ürünümü nereden teslim alabiliyorum

bana bugüne kadar hiç tebligat bırakılmadı, ama bırakıldığını söyleyen arkadaşlarım var, ben teslim edilemedi ibaresini görüyorum PTT nin sayfasında, eğer evde yoksanız bulunduğunuz ilçenin PTT sine geri gider 2 hafta kadar bekler alınmazsa geri gönderirilir

benim olmadığım gün gelen bir kargom için kapıya yapışkanlı kagıtlardan yapıştırmışlar ve en yakındaki ptt şubeye bıraktıklarını söylemişler, bende gittim ordan aldımdı hemen karşı sokakdaki pttden.. ama şuda var benim kapıya yapıştırdılar demek herkese yapıştırılcak demek değil, ptt kargo çok ilginç çalışan bir kargodur hatta bence kargo bile değildir.. örneğin kargo takipde teslim edildi yazan kargolarım bana teslim edilmemiş oluyor genelde. geçenlerde kargocuya sordugumda abi biz kolaylık olsun diye hepsini teslim edildi olarak işaretliyoruz sonra yavaş yavaş teslim ediyoruz dedi, yani böylede bi çalışma şekilleri var, sonra kargo elimize ulaşmayınca kime teslim edildiğini bile bulamıyoruz ..

Volkan sana katılıyorum enteresan çalışma şekilleri var :D bana Fatih bartından 450 motoru yolladı kargo yıllardır gelmedi :D adamları arayıp soruyorum takip no varmı diyor yok diyorum ozaman bişey yapamayız diyor , yahu arkadaşım gönderenin adı sanı çıkış şubesi belli ! alıcının adı sanı ve teslim adresi belli nasıl bulamazsın diyorum kaybolduysa yapacak bişey yok diyorlar 2 yıl olmuştur heralde hala elime ulaşmadı :D :D

Mesut AKIN' Alıntı:
bana Fatih bartından 450 motoru yolladı kargo yıllardır gelmedi :......... 2 yıl olmuştur heralde hala elime ulaşmadı :D :D
Bu da iyiymiş, ilk defa duyuyorum :-\ :laugh: :D

Mesut AKIN' Alıntı:
...2 yıl olmuştur heralde hala elime ulaşmadı :D :D
Üstad inşallah senin Fiji Adaları'na giden kargonla orada buluşup beraber gelirler, belli mi olur. :)

Mesut AKIN' Alıntı:
Volkan sana katılıyorum enteresan çalışma şekilleri var :D bana Fatih bartından 450 motoru yolladı kargo yıllardır gelmedi :D adamları arayıp soruyorum takip no varmı diyor yok diyorum ozaman bişey yapamayız diyor , yahu arkadaşım gönderenin adı sanı çıkış şubesi belli ! alıcının adı sanı ve teslim adresi belli nasıl bulamazsın diyorum kaybolduysa yapacak bişey yok diyorlar 2 yıl olmuştur heralde hala elime ulaşmadı :D :D

:D:D oda değişik olmuş :D