Tevo 3D printer Halloween indirimi

Mustafa ÇOBAN

Kıdemli Uye
Web sitesi
www.kervansaraykahve.com.tr
İlgi Alanı
Heli
Merhaba arkadaşlar ben bu yılbaşı indirimlerinde bir 3d yazıcı almak istiyorum. kararımda Tevo tarantula tarafından yana. Tevo orjinal satış sitesinde 179 dolar ve %50 indirim olduğunu yazıyor veya ben öyle anladım, ama bir türlü indirimi ödeme sayfasına yansıtamadım yardımcı olmanızı rica edeceğim. Eğer indirim varsa mümkünse herkes bir tane kapsın malum 90 dolara 3d yazıcı.

• Beğen
Tepkiler: Hakan Ülgenalp
Bence o modelde ne yazık ki indirim yok Mustafa :(

Başka modele var diye anladım bende, ama discount kodunu göremedim ?.

Bence o modelde ne yazık ki indirim yok Mustafa :(

Başka modele var diye anladım bende, ama discount kodunu göremedim ?.

Bende o %50 montajlı olarak anladım bende discound kodu göremedim, ilerleyen zamanlarda soracağım müşteri hizmetleri ne bakalım sonuç ne olacak.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Valla indirim var mı bilmiyorum da , ikinci alet hoşuma gitti.Gerçi ustalarından bir yorum alsak fena olmazdı, Prusa i3 ile kıyaslama falan iyi olurdu.Bu hafta Hobbyking de iki modeli yeniden tanıttı.Kübik olan tasarım sanki daha az titreşim yapar gibime geliyor.Fiyatlar güzel tabii ki...
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ben de rigid 3d yazıcıyı merak ettim. Fİyat olarak baya yüksek geldi. Bu 3d yazıcı konusunda tecrübem yok. Kullanan oldu mu? bu fiyatı vermeye değecek bir farkı var mı ? Yoksa 180 dolarlık prusa i3 ile aynı mıdır?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Öncelikle merhabalar

Konuları gizli gizli takip ediyorum. Yıllarımı vermiş olduğum bir konu olunca dayanamadım yazayım dedim.
5 yıl öncesine gidersek piyasada 3-5 seçenek vardı.Modellerin çoğu prusa i3 modeline benziyordu.
Günümüze gelirsek binlerce çeşit bulunmaktadır.Bu süre zarfında farklı sistemlerde geliştirildi tabiki.

İşin aslına gelirsek bir ev kullanıcısı için yüksek meblağlara çıkmak çok mantıklı görünmüyor.
Eğer ben bu işlerden iyi anlarım kendime bir 3d printer toplarım ve bundan da keyif alırım diyorsanız beklediğiniz hata
Bu işlerle uğraşamam sadece yazıcım olsun diyorsanız da tek seçenek yazıcı satın almak oluyorki burda yine ikiye ayrılıyoruz.

Yerli mi yabancı mı ?

Yerli malına her zaman destek vermişimimdir fakat bütçeyi bir yerde zorlamıyor değil.
Avantajı ise karşınızda sürekli bir muhattabın bulunması ve garanti gibi hizmetleri sunuyor olmasıdır.

Yabancı bir ürünü tercih edersek ki bu Çin oluyor.Fiyatlar gayet uyguna geliyor.
Çin menşei bir yazıcı alacaksak eğer çok ucuza kaçmamanızı öneririm.İlerde çok sıkıntı çıkarabiliyor.

Yerli yazıcı olarak önerilerim Sigma3d, Abbas ve Rigid3d
Rigid3d güncel özellikleri barındırıyor ve kapalı kutu olmasından dolayı abs baskılarda sıkıntı çıkarmıyor.
Rigid3d üreticisi ve tasarımcısı Mehmet Sütaş abim satış sonrasında hertürlü sıkıntıda yardımcı oluyor.

Sigma3d ise halihazırda kullandığım ve vazgeçemediğim yazıcılarımdan bir tanesidir.
Açık kasa olduğun için abs baskılarda ufakta olsa çatlamalar olabiliyor.
Tam bir fiyat/performans ürünüdür.Tavsiye ederim.

Çin üzerinden alınacak yazıcılara gelirsek eğer;
Öncelikli olarak olarak gümrük bedelini göz önünde bulundurmalıyız.
Çinliler yazıcılarda standart dışı parçaları bolca kullanıyor.Bu durumda yazıcıların kendine özel yedek parçaları bulunuyor.
Bir yazıcı almadan önce bunuda göz önünde bulundurmak gerekiyor diye düşünüyorum.

Önerilerime gelcek olursak
Prusa i3 mk3 (bütçe uygunsa düşünmeye gerek yok bence)
Creality Ender 3
Tevo tarantula

Anet serisi yazıcıların fiyatı çok uygundur fakat gövdeleri pleksi oldukları için çok sağlıklı değillerdir.Bu yüzden pek önermiyorum.

3d printer teknolojisi hayatımızda büyük yer edindi ve edinmeye de devam ediyor.

Benim demek istediklerim bu kadar. Hatalarım varsa affola. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

Konuları gizli gizli takip ediyorum. Yıllarımı vermiş olduğum bir konu olunca dayanamadım yazayım dedim.
Biz de Ali yoğunluktan forumda aktif olamıyor diye düşünüyorduk meğer gizli gizli takip ediyormuş :D Bari aradı bir "Günaydın" konusunda ses verde, yaşadığını anlayalım Ali :)

Konuya şu linki de koyalım, görmeyen arkadaşlarımız olabilir.

Hatırlatma için teşekkürler Rasim %p

@Ali Yörük mesajını ana konumuz olan Rasim'in verdiği linkteki konunun 2.mesajına kopyaladım :)

Prusa i3 mk3'e karşı rigid 3d dersek hangisini alırdınız?

Biz de Ali yoğunluktan forumda aktif olamıyor diye düşünüyorduk meğer gizli gizli takip ediyormuş :D Bari aradı bir "Günaydın" konusunda ses verde, yaşadığını anlayalım Ali :)
Bendeki Rckolik sevdası kolay kolay bitmez. Konuları yakından takip ediyorum. Nasipse buluşmalara katılıp sizlerle tanışmak isterim. Günaydın mesajı atacağım söz
Prusa i3 mk3'e karşı rigid 3d dersek hangisini alırdınız?
Ben Rigid3d seçerdim kapalı kutu olması nedeniyle, abs baskı çok almam derseniz kesinlikle prusa i3 mk3 derim.

Orijinal prusa mk3’den sasmazdim. Abs icin gerekirse bir kutuya koyulabilir. Abs hic denemedim, ama gerek ugrasi, gerek kokusu, gerekse buzusmesi dusunulunce, hele de petg varken, abs’i denemeyi de pek dusunmuyorum.

Konu ile ilgili soyleyebilecegim herseyi zaten Rasim’in de linkini verdigi videoda soylemistim. Kisaca, parasini veren dudugu calar. Vermeyen, dudugu basana ve ses cikarana kadar bir miktar ugrasir.

Bu arada Tarantula’yi kendimce upgrade etmek icin girdigim yolun sonu bir sekilde yeni bir yaziciya cikti :) Bu sefer kendim imal edecegim. Parcalarin bir kismi geldi, bir kismi da bekleniyor. Beklerken de bir yandan basilacak parcalarin dizayn ve modifiyeleri devam ediyor. Parcalarin hepsi elime ulasip, test baskilari da yerli yerine oturursa, adim adim yeni yazicimizi yapmaya baslariz forumca :) Tabi bu yazici cin’li kuzenlerinden ucuz olmayacak. Zaten Cin’deki bir fabrikadan daha ucuza mal etmem mumkun bir sey degil. Ama zaten hedef de bu degil. Ilk hedefim Tarantula’dan daha iyi bir yazici.

Parcalarin hepsi elime ulasip, test baskilari da yerli yerine oturursa, adim adim yeni yazicimizi yapmaya baslariz forumca :) Tabi bu yazici cin’li kuzenlerinden ucuz olmayacak. Zaten Cin’deki bir fabrikadan daha ucuza mal etmem mumkun bir sey degil. Ama zaten hedef de bu degil. Ilk hedefim Tarantula’dan daha iyi bir yazici.
Merakla takipteyiz :RCKolik: