Thk Flamingo Planör

Uçakçılarla pek aram yok ama planörcülere karşı anlayamadığım bir sempatim var nedense. :p :) :lollol:

Eline sağlık Kadir, severek takip ediyorum seni. :RCKolik:
Sağolasın Türker abi ☺
Planörlere karşı biraz ilgim var benimde. İlk yapip ucurdugum model de planördü.:RCKolik:

Japon yapıştırıcısını damla damla kullanmak:
*Öncelikle bir CA ve şırınga alıyoruz.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

*CA tüpünün uç kısmını şırınga iğnesi girecek kadar kesiyoruz.

*İğneyi tüpe takmadan önce iğnenin sivri ucunun yarım cm 1 cm altindan pense ile iz bırakıyoruz daha sonra uç kısmı büküp kırıyoruz. İz yaptığımız yerin ucu kapandığı için pense ile ucu yapıştırıcının akması için düzeltiyoruz, açıyoruz. Daha sonra tüpe takabiliriz.

* Kapağı takıp çıkarırken ucun çıkmaması için tüp ucu ile iğnenin alt tarafını yapıştırmakta fayda var. Daha sonra kullanacağımız zaman iğne ucundaki yapıştırıcı donmuş ise ucu çakmakla yakıp açabiliriz.

*Bu sayede yapıştırıcıyı damla damla kullanabiliriz.

CA kullanımı ile ilgili tavsiyelerinize ihtiyacım var. Arka yatay stabilizatorun inşasında ca kullandim fakat çoğu yapışmadı. Nedir bunun püf noktası?

Bugün ana kanadın sağ ve sol tarafını orta kanada yapıştırdım.
Arka yatay stabilizatoru inşa ettim.
Gövde çubuğu ile burun kısmını zımparalayıp birbirine yapıştırdım.

Normalde bu modelde bi mekanizma var elevator ve rudder bir sekilde hareket ettiriliyor fakat daha önce bu modelin yapımını görmedim nette de yapılışını görmedim. Planda da tarifi olmayınca normal süzülen model olarak yaptım. Model sergi amaçlı fakültede kalacağı için kaplama yapmamı istemediler, iskelet halinde sergilenecek. :RCKolik: