thk nın rc kursu

merak ettim burada thk nın rc kursuna katılan var mı? Aslında Kurs içeriğini merak ettiğim için soruyorum :)

thk nın rc kursu

42 kişi okumuş ama aralarında katılan yok galiba :(

Not: umarım konuyu yanlış yere açmamışımdır. Saygıalr

thk nın rc kursu

Var aslında... Üstten ikinci sıradaki ara bölümüne "sertifika" yazdım, çıktı bazı başlıklar.

thk nın rc kursu

Katılan 3-4 arkadaşımız var ama yazmaya vakitleri olmadı herhalde :rolleyes: Kursun içeriğini ben de merak ediyorum.

Kursa karşı değilim hatta fırsatım olsa ben de sertifika almak isterim. Ama kurs içeriğini ve hatta çok daha fazlasını forum ortamında "Güvenlik, Teknik ve Simulasyon Çalışması" olarak verdiğimizi düşünüyorum.

thk nın rc kursu

benim arama yapmak(sertifika olarak thk diye arama yapmıştım) aklıma gelmemişti neden bilmiyorum. karadeniz ekibi sertifika almış lakin onlar zaten ucus yapan insanlarmış anladığım kadarıyla. benim merak ettiğim sıfırdan başlayanlara nasıl bir eğitim verildiği? ilginiz için teşekkürler

thk nın rc kursu

HASAN HÜSEYİN ŞAHİN' Alıntı:
benim arama yapmak(sertifika olarak thk diye arama yapmıştım) aklıma gelmemişti neden bilmiyorum. karadeniz ekibi sertifika almış lakin onlar zaten ucus yapan insanlarmış anladığım kadarıyla. benim merak ettiğim sıfırdan başlayanlara nasıl bir eğitim verildiği? ilginiz için teşekkürler
4- 5 senedir forum ortamlarına takılıyorum. Henüz bu şekilde kursta öğrenen görmedim ve duymadım. Bildiğim tüm modelciler bizler gibi dışarda öğrenip, 2 günlük seminer sonrası Sertifika alan kişiler. Belki bu işin merkezi Eskişehir olunca, sizin söylediğiniz veya beklediğiniz şekilde sıfırdan öğreten kurslar vardır. Ben de merak ettim şimdi :)

thk nın rc kursu

su bir gerçek buradaki paylaşımı hiçbir kursta mumun değil çünkü buranın bir sınır yok ve paylaşmayı seven bir çok abimiz ve kardeşimiz var. sağolsunlar....

eğer katılıp anlatan biri çıkmazsa ve thk nın eylul kursuna kabul edilirsem ben gözlemlerinin ayrıntılı paylaşırım inş. sevgiler ve saygılar

thk nın rc kursu

Biz de sayende öğrenmiş oluruz insallah Huseyin :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

thk nın rc kursu

küçük de olsa bir katkım olabilirse forma ne mutlu bana :halay:

thk nın rc kursu

su bir gerçek buradaki paylaşımı hiçbir kursta mumun değil çünkü buranın bir sınır yok ve paylaşmayı seven bir çok abimiz ve kardeşimiz var. sağolsunlar....

eğer katılıp anlatan biri çıkmazsa ve thk nın eylul kursuna kabul edilirsem ben gözlemlerinin ayrıntılı paylaşırım inş. sevgiler ve saygılar

Hava Kurumu ile görüştünüz mü? Bir takım şartları var zira.

thk nın rc kursu

Buda ilginizi cekebilir,

thk nın rc kursu

Evrim SUTEL' Alıntı:
Buda ilginizi cekebilir,

bu sayfayı suan meb nın internetini kullandığım için açamıyorum akşam eve gidince bakacağım.

Levent Uygun' Alıntı:
Hava Kurumu ile görüştünüz mü? Bir takım şartları var zira.

thk nın daha önce "model uçak rehber öğretmen kursu" na katıldım. şuan "model uçak rehber öğretmen tekamül" kursuna ve "rc model uçak başlangıç" kursuna başvurdum. eylul ayında ikisinden birini kabul edilmeyi bekliyorum.

Başlangıç için ; "16 yaşından gün almış en az ilköğretim mezunu kişiler katılabilmektedirler." deniliyor. daha sonraki tekamül kursu için ise " Radyo Kontrollü Model Uçak Başlangıç kursunu başarıyla tamamlayarak; ‘‘Yalnız Uçurabilir’’ (B) Sertifikasına sahip 16 yaşından gün almış en az ilköğretim mezunu kişiler katılabilmektedirler." deniyor. başka da bişey yok thk nın kursuna katılmak için. dğer altta tabloda olanlar başvurular arasında liste oluşturmak içindir. yaptıklarınız varsa puanı alır kurs başvurularınızda öncelikli olursunuz. Saygılar

thk nın rc kursu

benim thk kurslarını seçmemin sebebi verilen sertifika ve diğer belgeler uluslararası geçerliliği olan belgeler olduğu içindir. ben "model uçak rehber öğretmen kursu" na katılmışsam dünyanın her yerinde kurs açma yetkisi veriliyor (belli modeller için). aynı şekilde rc kurslarını aldıktan sonra da yurt dışında yapılacak olan bir etkinliğe gittiğimde sertifika sayesinde rc model uçağımı uçurmak için bir engel olmayacaktır önümde. (belli mi olur bir gün bir yabancı üniversiteniin geniş mekanlarında uçak uçururuz :) )

thk nın rc kursu

Başlığı takip edelim, belki günün birinde sertifika olayına gireriz :)

thk nın rc kursu

benim thk kurslarını seçmemin sebebi verilen sertifika ve diğer belgeler uluslararası geçerliliği olan belgeler olduğu içindir. ben "model uçak rehber öğretmen kursu" na katılmışsam dünyanın her yerinde kurs açma yetkisi veriliyor (belli modeller için). aynı şekilde rc kurslarını aldıktan sonra da yurt dışında yapılacak olan bir etkinliğe gittiğimde sertifika sayesinde rc model uçağımı uçurmak için bir engel olmayacaktır önümde. (belli mi olur bir gün bir yabancı üniversiteniin geniş mekanlarında uçak uçururuz :) )
Yurt dışı geçerliliğine bilemem ama kursa katılmadan direkt "Sertifa Sınavlarına" girerek (1 gün teorik ve Muhabbet, 1 gün uçuş şeklinde) aynı belgeyi alabiliyorsun diye biliyorum Hasan :)

Bu arada sahibi "Mesut Sübakan". Bence hiç bakma, zira kursları saat başına olup sana epey bir tuzluya gelecektir :D Bakalım ne kadarmış :laugh: