torque tube front drive uyumluluk hakkında-Uğraşlar sonucu

ammar üstün

Yeni Uye
Öncelikle merhaba arkadaşlar
Modelimdeki bütün problem ve eksikleri hallettim derken şimdide torque tube front drive dişlilerinin yarısının sıyırmış olduğunu gördüm.
Malum elimdeki modelin parçaları artık karaborsada bile yok.Bende acaba trex 600 yada 700 serisi parça taksam olurmu diye düşümekteyim

dişli 20 T, TREX 600 İLE TREX 700 torque tube front drivE dişlileri arasında ebat olarak çok fark varmı? Elinde olan arkadaş varsa bilgilendirebilirse çok sevinirim.Yada bu konuda ne yapmama gerektiğini önerecek arkadaşları bekliyorum.
Çok can sıkıcı bir durum yedek parçalarının olmaması.yani kırıp atasım geliyor bazen.
Dişlinin durumu bu şekilde
Saygılarımla.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

torque tube front drive uyumluluk hakkında sorum var!

Hatırlayamayan arkadaşlar için model "Velocity 50N2". Gerçekten zor bir durum. Yani kırım /problem sonrası yedek parça bulunamaması :-\

Fastlad sipariş edince 3-5 güne elimizde oluyor diye insanlar eskisi kadar yedek de bulundurmuyor !! En güzeli kendinizin alıp, birebir kontrol etmesi. Malum bu parçaların detaylı ölçüleri de yok ne yazık ki..

Align bu problemli dişli ön ve arka için aynı diye hatırlıyorum :rolleyes: Eğer elinizde Velocity arka dişlisi varsa sadece hasarlı parçayı çıkarıp, değiştirmeyi deneyebilirsiniz belki ??

Ya da EBAY falan baktınız mı ? Ben komple set olarak buldum. İsterseniz siz daha detaylı bir aratma yapın derim.

torque tube front drive uyumluluk hakkında sorum var!

elimde yedek kuyruk dişlisi olması lazım sanırım. Dediğinizi deneyeceğim buğün. İnşallah olur.Bu gidişle modeli değiştireceğim sanırım.
Saygılarımla
Evet ebayda bakacağım Mehmet bey daha önce almıştım kırık dişli gönderdiler.Sıfırıda bulunmuyor artık.

Öncelikle Herkese Günaydın hayırlı Cumalar dilerim

Gece model çantamı açtığımda içinde 2010 yılından kalma trex 600 nitro modelimin torque tube front drive dişlisinin sapa sağlam bir köşeye atılmış olduğunu gördüm.Benim modelime taktığımda uyusuz olduğunu gördüm ve uydurma çalışmalarına başladım
bunlar trex 600 nitrodan kalanlar

front drive dişlisini alıp rusyadan getirmiş olduğum mini işkenceye kıstırdım, kuyruk hareketini veren dişlinin içinden geçen metal pimi ince bir tornavidayla çıkardım

ve yine işkence yardımışya küçük dişliyi yerinde çıkardım

ve yine aynı yöntemle Velocity 50 n2 modelimin orjinal miline taktım.

fakat farkettimki mildeki delik yerleri tutmuyor trex 600 nitronun dişlisiyle
Bende 0,8 m lik matkap ucu yardımıyla delik açtım, ( tamamen karşıdan çıkarmadan yarım delik açtım ki milin direnci kırılmasın)

Daha sonra bu deliği çelik dolguyla doldurdum.dişli yukarıya kaçmasın diye yukarda kalan delige çelik 0.3m vidanın başını kesip yerleştirdim ve onunda üstünü çelik dolguylakapladım

daha sonra dolgu tamamen çelikleşince torqtube drive ı matkabımın ucuna takıp artık yerleri 1 lik zımpara ile zımparaladım

Yerine yerleştirdik çok şükür ama daha bitmedi bir adım daha kaldı

Aşınma ve Sürtünme önleyici kalıp ayırıcı slikon sprey ile dişlileri slikonladım ve dişlileri topladım.şakır şakır oldu.

işte küçük bir video ekte.İnşallah haftasonu denemeyi yapacağım.Nasip bakalım inşallah kırımsız uçarsak dişli sorunlarını atlatmış olacağız inşallah

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Saygılarımla!

İyi gözüküyor bakalım test sonucu nasıl olacak :)

Bu arada eski dişli ile yeni dişli arasında dişli sayısı olarak fark var mı ? O gözle kontrol ettiniz mi eski ve yeni dişliyi ?

mehmet bey ikiside 20 t, dişi sayısı aynı. sadece kavis ve büyüklüklerde fark vardı onları zımparayla falan hallettim ama haftasonu bi uçalım bakalım.Eğer sorunsuz uçarsak inşallah yedek parça olarak artık trex 600 nitro kullanabilirim

Elinize sağlık, işçilik gayet başarılı. :saygilar:
Diş sayısı aynı mı? Sanki iki dişli tam karşılamamış gibi duruyor. :)

Edit: diş sayısı aynıymış.

evet levent bey dişli sayısı aynı ama bakalım torq binince bakalım nasıl olacak.haftasonu videosunu atacağım inşallah

Ammar bey, pek sağlıklı durmuyor ne yalan söyleyeyim.
İnşallah sıkıntı olmaz. Kırımsız uçuşlar dilerim.
:saygilar:

Güzel çalışma olmuş, elinize sağlık :)

sağ olun doğukan bey,
levent bey o resimdeki hali işlem görmemiş hali yani sadece şafta takıp denemiştim, oresimden sonra işlem gördü daha aşğıya indirdim dişliyi,
tam karşıladı, ama gerisini haftasonu gösterecek :laugh:
yapacak bişey yok. tani ya olacak yada modeli değiştirecem, yedek parça bulunmuyor :'(

nasıl olsa yedekleri bulunmuyor diye şimdi helikopterle baya oynamayı planlıyorum,elimde buggy amortisörü var,onlardan iniş takımı yapmayı düşünüyorum,
birde nitro motora yaylı gergi sistemi kurmayı planlıyorum böylece motorun torkuda güçlenecek,

ilerki günlerde modifikasyonlara başlayınca resimleri atacağım,
maksat uğraş olsun
saygılarımla!

ammar ustun' Alıntı:
nasıl olsa yedekleri bulunmuyor diye şimdi helikopterle baya oynamayı planlıyorum,elimde buggy amortisörü var,onlardan iniş takımı yapmayı düşünüyorum,
birde nitro motora yaylı gergi sistemi kurmayı planlıyorum böylece motorun torkuda güçlenecek,

maksat uğraş olsun
saygılarımla!

+1 :thumbup:

ammar ustun' Alıntı:

maksat uğraş olsun
saygılarımla!

Amartisör ile iniş takımını merak etmedim değil, haftada 1 ayak takımı kırdığımı düşünürsem benimde değerlendirebileceğim bir konu :D

Doğukan bey sizde hangi model var. ben yakında kendime yapıcam, sizede modelinize göre birtane yapıp hediye etmek isterim, böylece iniş takımı kırımında bi nebze kurtulabilirsiniz inşallah