Trabzon Buluşmalari // Ana Başlık

Celalettin abimağırlık arkaya gerci daha büyük lipo olsa 4000mah gibi otomatik olarak ordadan kalkıyor şimdi ağırlık ekledimbakalım bir sonraki uçuş nasıl olaçak.aslında model montaj yapılırken shaft yaklaşık 5/6 derece öne eğik olması lazım orjinaldede bu böyledir helikopter havaya kalkınca shaft tam dik konuma gelir fuselage arkaya eğiktir pilot ön elevator yapınca shaft öne eğik konuma gelirken fuselagede tam yere düz konumda olur böylece yolcu vs rahat seyahat eder .ama bunu montajda yapmak imkansız zira alan kısıtlı.

eyvallah Mehmet hocam,teşekkür ederim, arkadaşlar dostlar olmazsa bu işin anlamı yok bilirsin bunun için çok fedekarlıklar yaptım geriye kalan güzel muhabbet güzel insanlar bu ailede olmazsa anlamı kalmaz paylaşımlar sürecek mümkün olan herşeyi paylaşıyorum burdan sevgili Hakan a selamlar.

Aleyküm Selam İshak kardeşim... :saygilar:
Model uçmuş , ufak tefek aksilikler dışında , herşeye rağmen uçurmuşsun tebrik ederim... :thumbup:
Nasıl , iki palliye göre hakimiyet biraz daha zor değil mi...?
Ancak zamanla aksilikleri giderince , daha da rayına oturur..Yeni yıl , yeni model , hayırlı olsun , güle güle uçur inşallah... %p :RCKolik:

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Aleyküm Selam İshak kardeşim... :saygilar:
Model uçmuş , ufak tefek aksilikler dışında , herşeye rağmen uçurmuşsun tebrik ederim... [emoji106]
Nasıl , iki palliye göre hakimiyet biraz daha zor değil mi...?
Ancak zamanla aksilikleri giderince , daha da rayına oturur..Yeni yıl , yeni model , hayırlı olsun , güle güle uçur inşallah... %p :RCKolik:
Eyvallah teşekkür ederim, Hakan kardeşim aslında iki pal yada 4 pal olsa daha verimli uçuş olur zira 5 palde iyi ama plastik değil de fiber pal olsa heliartis bu pallerden üretiyor tabi çok para .benim lipolarım 3s 2800 mah böyle olunca ağırlık merkezi arkaya kalıyor. Sanırım 4000 mah lipo olsa ağırlık merkezi olayıda ordadan kalkar. Şimdilik kurşun ağırlık ekledim yani model tam düz konumda .ağırlık eklemek de iyi bir durum değil hayırlısı diyelim.burada yaptığımız sohbet muhabbet en iyi tarafı bu bu sorunuza aşarız yada kırarız.

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

selamun aleyküm arkadaşlar dostlar,bügün meşhur çöplük
buluşmasında hava oldukça çok soğuktu.AS 350 500sıze scale ile iki uçuş yaptım sevgili muammer akbulut sağolsun video cekti resimde.Ayrıca sevimli agusta 109 450sıze ilede iki uçuş yapabildim aslında rüzgarda vardı rüzgar scale modelleri etkiliyor zira büyük modelleri çok etkileyeceğini sanmam.birkaç resim ve as350 videosunu paylaşmaya çalışaçağım.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ve resimler muammer akbulut a teşekkürler
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Görünen o ki Trabzon ekibi de bu güzel havayı kaçırmamış :thumbup:

AS 350 maşallahı var, o nasıl bir ses öyle :D

Paylaşım için sana, fotoğraflar için Muammer ve özellikle şahane çekim yapan telefonuna :D teşekkür ederiz :RCKolik:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Görünen o ki Trabzon ekibi de bu güzel havayı kaçırmamış [emoji106]

AS 350 maşallahı var, o nasıl bir ses öyle :D

Paylaşım için sana, fotoğraflar için Muammer ve özellikle şahane çekim yapan telefonuna :D teşekkür ederiz :RCKolik:
Eyvallah Mehmet hocam, uçuş çok güzel olmasada ses süper gerçi videodaki ses tam değil model başımızın üstüne ikenki ses muhteşem di.

Elinize sağlık İshak, model maşallah canavar gibi :thumbup:
Agustanın da videosu yok mu.
Bu ay sende model patlaması oldu , Allah nazarlardan saklasın, piyango mu vurdu , yoksa sizin orda dolar yükselmedi mi :laugh:
Şaka bir yana da , hakikaten aktifliğin bu sıralar göz dolduruyor.Maşallah :thumbup: :RCKolik:

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Elinize sağlık İshak, model maşallah canavar gibi [emoji106]
Agustanın da videosu yok mu.
Bu ay sende model patlaması oldu , Allah nazarlardan saklasın, piyango mu vurdu , yoksa sizin orda dolar yükselmedi mi :laugh:
Şaka bir yana da , hakikaten aktifliğin bu sıralar göz dolduruyor.Maşallah [emoji106] :RCKolik:
Teşekkür ederim Hakan, valla battık heves hastalık şimdide md500 500 sıze inşallah problemsiz gelir agusta ya video cekmediler maalesef. Aslında raptordan başka hiç bir model yapmayacaktım ama olmadı as 350 derken agusta şimdi yeni sipariş md500 hayırlısı. Birde bu muhabbet olmasa varya hiç anlamı olmaz .yanlız ilerdeki kesin hedefim hirobo schweizer 300 Devrim beyin aldığı heli aynından alacağım ilerde .nasip olursak.

Valla İshak sen alıyorsun da hadi öyle batıyorsun.Biz vida bile alamadan gün geçtikçe batıyoruz.Hayat öyle böyle değil,gerçekten çok pahalandı.Neyse, bu muhabbet bitmez,lakin bir konuda haklısın,bu hobim olmasa balataları sıyırırdım, terapi gibi geliyor, bir yandan da istediğim en küçük bir parçaya da maddi engeller yüzünden ulaşamadıkça tekrar stres oluyorum.Böyle bir kısır döngü işte.
Hirobo 300 harika bir makina, lama ve benzeri modelleri oldum olası sevmişimdir.İnşallah hayaline kavuşursun. :saygilar:

Tamamen katılıyorum yaw Hakan inan eskixen$1.4falan iken trex 600 nsp 700$ dı ve cesaret edemezdim sanırım bilinç altında bir alışveriş bağımlılığı var.kısaca ben maaşım yok serbest çalışıyorum aşk kendim ödüyorum offff offf az boz harcıyoruz aslında yanlışmı yapıyoruz.

Doğukan Ocak' Alıntı:
Model çok güzel olmul İshak abi elinize sağlık :)
Eyvallah Doğukan sağol ,