Trex 450 kuyruk zedelenmesi(Acil)

aztbdu

Çalışkan Uye
merhaba arkadaslar.resimde goruldugu uzere kuyrugu ezdim:)sunu boyle kullana bilirmiyim?yoksa degisilmelimi?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Yerinizde olsam kuyruğu komple söker tüm parçaları kontrol ederdim. Anlaşılan pallerden birisi boruya çarpmış. Hal böyle olunca shaftlar yamulmuş olabilir. Ayrıca dişlilerde de sıkıntı olmuş olabilir.

Kafa, kuyruk sistemi, dişliler dahil tüm kontrolleri yapmanızı tavsiye ederim. Eğer resimde gözüken küçük ezilme harici bir şey yoksa, bu kuyruk borusu kullanılabilir.

Ama siz yine de ilk kalkış sırasında çok dikkatli olun, ne olur ne olmaz ;)

Ynt: Trex 450 kuyruk zedelenmesi(Acil)

Kuyruk kayışlı ise idare eder ama yedeğiniz varsa değişim mantıklı olur

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Yerinizde olsam kuyruğu komple söker tüm parçaları kontrol ederdim. Anlaşılan pallerden birisi boruya çarpmış. Hal böyle olunca shaftlar yamulmuş olabilir. Ayrıca dişlilerde de sıkıntı olmuş olabilir.

Kafa, kuyruk sistemi, dişliler dahil tüm kontrolleri yapmanızı tavsiye ederim. Eğer resimde gözüken küçük ezilme harici bir şey yoksa, bu kuyruk borusu kullanılabilir.

Ama siz yine de ilk kalkış sırasında çok dikkatli olun, ne olur ne olmaz ;)
hocam borunun gevsekliyi kayisin gevsekliyini kontrol etdim heliyi evde kaldirdim problemsiz vibrasyon falan yoktu.yamulma olsaydi sizce titresim olurmuydu?kuyruk saftini ve main sfti kontrol etdim her sey yerinde.ana palin birinin ucunda kucuk bir siyirik var bide tail boom-da.bu palleri coook begendim valla supermish :halay:

bide arkadaslar tail shaft yedegim yok.bunu alsam sizce nasil olur?

veya ebay-dan su.

Subhi Bey yerinizde olsam kullandığım modelin manual belirtilen parçanın aynısının orjinal Align markasını alırdım. Dişli gibi kritik parçalarda çoğu zaman klone markalar problem çıkarıyor diye biliyorum :)

arkadaslar helinin saga yatmasi sizce kuyrukdaki ezige gore ola bilirmi?dişliler hepsi sap sağlam.bi siyrilma yoktur.kontrol etdim

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

subhi taghiyev' Alıntı:
arkadaslar helinin saga yatmasi sizce kuyrukdaki ezige gore ola bilirmi?dişliler hepsi sap sağlam.bi siyrilma yoktur.kontrol etdim
Ben video pek bir sıkıntı görmedim. Şayet sürekli sağa doğru kayma yapıyorsa, Aileron Trim verebilirsiniz.

Subhi bey , bence bu mükemmel bir hover.Hatta eğitim ayağına bile ihtiyacınız yok bana göre.Helilerin hafif sağa yatık olarak uçmaları normal , ben öyle aşırı bir kaçma da görmedim ama Mehmet beyin dediği gibi trimler ile daha stabil olacaktır.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Ben video pek bir sıkıntı görmedim. Şayet sürekli sağa doğru kayma yapıyorsa, Aileron Trim verebilirsiniz.
hocam problemi buldum kayish gevsiyor 5-6 dakkalik ucustan sonra.bi husus daha var.kuruk tarafini ben trex 450 se v2 koymustum onunla sport v2 arasinda fark var.se v2 -de tail boom-u sabit tutan plastik yok.ola bilirmi ondan olsun(kayishin gevsemesi)?

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Subhi bey , bence bu mükemmel bir hover.Hatta eğitim ayağına bile ihtiyacınız yok bana göre.Helilerin hafif sağa yatık olarak uçmaları normal , ben öyle aşırı bir kaçma da görmedim ama Mehmet beyin dediği gibi trimler ile daha stabil olacaktır.
cok saolun Hakan bey. :RCKolik: sayesinde oldu her sey.daha stabil videolar var zaman buldukca yerlestiririm,degerlendirmeleriniz cok lazim bana:)

YNT:) Trex 450 kuyruk zedelenmesi(Acil)

Selam, Subhi kardeşim, :)

Bence güzel bir teil in hover uçuşu olmuş. %p Uçuş'ta çok büyük bir problem olduğunu sanmıyorum, hasas trim ayarları ile çok daha stabil uçabilirsin. :agreed:

Hakan üstadın da yazmış olduğu gibi bence de eğitim ayağı olmadan da pekala uçuş yapabilir konuma gelmişsin, heli bu kadar düzgün uçabiliyorsa demek ki kuyruk

borusundaki küçük ezik bir sıkıntı yaratmıyordur, keyifli uçuşlar dilerim. :saygilar: :RCKolik:

YNT:) Trex 450 kuyruk zedelenmesi(Acil)

SIRRI TABAKOĞLU' Alıntı:
Selam, Subhi kardeşim, :)

Bence güzel bir teil in hover uçuşu olmuş. %p Uçuş'ta çok büyük bir problem olduğunu sanmıyorum, hasas trim ayarları ile çok daha stabil uçabilirsin. :agreed:

Hakan üstadın da yazmış olduğu gibi bence de eğitim ayağı olmadan da pekala uçuş yapabilir konuma gelmişsin, heli bu kadar düzgün uçabiliyorsa demek ki kuyruk

borusundaki küçük ezik bir sıkıntı yaratmıyordur, keyifli uçuşlar dilerim. :saygilar: :RCKolik:

Sırrı bey problem nedir anlamadim kayish 5-6 dakkalik ucustan sonra gevsiyor o zaman saga dogru yatiyor heli.

subhi taghiyev' Alıntı:
hocam problemi buldum kayish gevsiyor 5-6 dakkalik ucustan sonra.bi husus daha var.kuruk tarafini ben trex 450 se v2 koymustum onunla sport v2 arasinda fark var.se v2 -de tail boom-u sabit tutan plastik yok.ola bilirmi ondan olsun(kayishin gevsemesi)?
Zaten kuyruk gevseme sorununun sebebini siz kendiniz bulmuşsunuz Subhi Bey. Modele uygun parça kullanmayınca bunun olması gayet doğaldır diye düşünüyorum. Her iki parça elinizde. Ya kendiniz parçalara bakarak mekanik bir çözüm getireceksiniz ya da en kısa süre içerisinde modelinize uygun olan eksin parçayı temin edeceksiniz. Başka da bir yol yok zannedersem ;)