TREX 450 Sport Helimde kullanmak üzere DS410 Muadili Servo Tavsiyeniz

saab93

Yeni Uye
Selamlar, mehmet hocam ve servodan anlayan arkadaslar durumu kısaca özetleyim ds410m servo kırıldıgı ıcın 90 tl vermek yerine

3 adet bu servolardan alsam

diğer 2 ds410m yı zagi için kullansam nasıl olur.

Hitec HS-65MG Micro Servo ile align ds410m arasında ne gibi farklar vardır fikir verebilirseniz sevinirim.

heli trex 450 sport türkiyeden alınacak baska bir alternatif servoda olabilir.

cem özbayram' Alıntı:
Selamlar, mehmet hocam ve servodan anlayan arkadaslar durumu kısaca özetleyim ds410m servo kırıldıgı ıcın 90 tl vermek yerine

3 adet bu servolardan alsam

diğer 2 ds410m yı zagi için kullansam nasıl olur.

Hitec HS-65MG Micro Servo ile align ds410m arasında ne gibi farklar vardır fikir verebilirseniz sevinirim.

heli trex 450 sport türkiyeden alınacak baska bir alternatif servoda olabilir.

410M ler dijitaldir, baktığınız Hitecler kendilerini kanıtlamışlar ve sağlamdır ancak analogtur, ilerde FBLY ye geçerseniz tarot ve CX3X100 dışındaki FBL sistemlerde kullanamayibilrisiniz her FBL sistemde Analaog servo desteği yok, ancak emin olun DS410 lardan çok daha kalitelidir birçok arkadaşımın 410 laerı durduk yere ya bozuldu ya kilitlenip kaldı

54TL 65MG lere vereceğinize 7 şer TL fazla verip bunlardan almanızı öneririm dijital servodur

Mesut bey tesekkur ederım 7 tl fazla demıssınız ama hangisinden bahsettınız

bu servomudur acaba?

Acele ettim hafta sonuna kalırsa sipariş aksar link verırsenız mesut bey sipariş vereyim sizden ricam.

Cem bey çok pardon :D telefonla konuşurken linki eklemeden göndere basmışım :D evet bu servodu :)

analog olacaksa bunlarda Hiteclerin yerine alınabilir kullandım güzel servolardır :

60TL 1 servoya çok bence bunlarda dijital 3 tanesini 60 TL ye alabilirsiniz :

özellikleride iyi

Teşekkür ederim Mesut Bey Dijital de olabilir.

MG90S sipariş verdim Mesut Bey Teşekkürler. Kullandıysanız dediğiniz gibi fazla para vermeye gerek yok :thumbup:

Güzel seçim :) hayırlı olsun. Kulaktaki vidaları sıkarken çok kuvvet uygulamayın

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

servo gelsin kendim ayarlarim artik mehmet hocamin videolari sagolsun :bravo:

Mesut bey servo icin tekrar tesekkur ederim.bu arada servo vidasina locktide sureyimmi?

cem özbayram' Alıntı:
servo gelsin kendim ayarlarim artik mehmet hocamin videolari sagolsun :bravo:

Mesut bey servo icin tekrar tesekkur ederim.bu arada servo vidasina locktide sureyimmi?
Mesut üstad her zaman olduğu gibi yetişmiş ve konuya en ekonomik çözümü sunmuşsun %p Şahsen forumumuzda kimsenin bu kadar tecrübesi yok.

RCKolik ailesi senin gibi bir moderatöre daha da önemlisi arkadaşa sahip olduğu için gerçekten çok şanslı :thumbup:

Ayar konusunda mevcut konulara bakarsın Cem. Takıldığın yerde her zaman yardımcı olmaya çalışırız ;) Şimdiden hayırlı uğurlu olsun :)

Ynt: TREX 450 Sport Helimde kullanmak üzere DS410 Muadili Servo Tavsiyeniz

Sagolun mehmet hocam. mesut bey olmasa baya zarara girecektim.

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Mehmet abi iltifatın için teşekkür ederim ama forumdan benden daha deneyimli abilerimiz var :) faydalı oluyorsak ne mutlu bana :)

Cem bey rica ederim.

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

servolar geldi ama sesleri cok farkli geldi acaba sorunmu var:-

sorun yok gibi geldi.mg servolarin normal sesi. plastiklarden farkli biraz.

İlk defa kullandigim icin sesi cok farkli geldi aligne gore. sorun yoksa montaja devam tesekkurler Erinc Bey

Mesut ustad daha net cevaplar ama bence normal. Stick hareket vermeyince servilerden ses gelmiyor ve görebildiğim kadarı ile merkezleme problemi de yok .

Bu arad Youtube link düzelttim. Aşağıdaki konuya bir göz atarsanız iyi olur Cem Bey ;)

corona mg servolarla bi farki yok.ses olarak.ayrica bunlar digital sanirim.bende alicam servo yok 450de ve mini titanda.ayrica ucakta da.yani zagi harici ucan kacan yok.:D