Trex 450Sport V2 Flybar to Tarot 450 DFC

aztbdu

Çalışkan Uye
Merhabalar :saygilar: yardiminiza ihtiyacim var.Kafani degiserek tarot 450 dfc yapmak istiyorum ve tarot unite.sorum boyle: simdiki linklerin boyunu dfc -e ayarlamam icin bu linkdeki pdf-den (tarot 450 super combo pro) olculeri kullana bilirmiyim?bide bendeki gyro gp790 -dir.uniteyi kullaniyordum gp790-a gerek yokmu?yoksa ikisi arasinda baglanti olmalimi?simdiden tesekkurler

Ozellikle Mustafa abiye tesekkur ederim.unite ve kafani ondan aldim.cokda uygun fiyata. :RCKolik:

Hayirlimolsun Suphi. Link boylarina bir sey diyemeyecegim ama gordugum kadari ile FBL sistemi henuz net olarak kafanda oturmamis. FBL kullaninca eski kuyruk gyro gerek kalmiyor. Su konulara goz atmani tavsiye ederim.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Hayirlimolsun Suphi. Link boylarina bir sey diyemeyecegim ama gordugum kadari ile FBL sistemi henuz net olarak kafanda oturmamis. FBL kullaninca eski kuyruk gyro gerek kalmiyor. Su konulara goz atmani tavsiye ederim.

mehmet bey gyro aydinlik bulucak ama linklerin boyu uygun gelmiyor.ben dfc pro -nun manueline bakiyorum orda link boyu cok kucuk 10.5 mm ama trex 450 sport v2-nin linkini kisaltsam en iyice sıksam -da 10.5 -de 3 mm büyük olucak.

boyle bir soru: paralellik olmak şartıyla swash -a giden kollari eskisi gibi yani flaybarli helideki olculeri oldugu gibi dfc-de kullana bilirmiyim?farkindayim feathering shaft olcusuyle eksisinden farkli kucukdur

Ben hiç Dfc Kafaya geçiş yapmadım ama size önerim elinizdeki malzemeleri dfc kafaya takın zaten uzun gelirse -12 gibi açıları alamayacaksınız sadece + açıları alırsınız o zaman anlarsınız uzunmu kısamı, takın bir fotoğraf video çekin paylaşın bence arkadaşlar yardımcı olurlar

Sport V2 model'in frame yapısı ile Pro Dfc lerin Frame yapısı ve dolayısıyla servoların duruş konumlarıda aynı olmadığı için karşılaştırma yanlış olacaktır.
Öncelikle DFC lerin kullandığı şaft boyu Sport lar da kullanılanlardan daha kısadır, şimdi bu noktada mühim olan uygun şaftı kullanıyor olmanız. sport modele DFC kafa takacaksanız, dfc şaftı kullanmanız gerekli ve Swashplate ile kafanın bağlantısını yaptıktan sonra pal açılarını sıfır olacak şekilde sabitlemeli ve swashplate' i de yere tam paralel hale getirdikten sonra link boylarına bakmalısınız ki hali hazırda kullandığınız linklerin yeterli olması gerekli, zira ben daha önce tarot 450 v2 sport modeline bu işlemi yaptım ve link boyları ile neredeyse hiç oynamadım ve sonuç olarak Travel limitler %80 civarında iken, çünkü şaft kısaldığı için %100 olamıyor, +10 ve -10 derece açıyı yakalamıştım ki bu da gayet yeterli oluyor.
:saygilar:

Levent Uygun' Alıntı:
Sport V2 model'in frame yapısı ile Pro Dfc lerin Frame yapısı ve dolayısıyla servoların duruş konumlarıda aynı olmadığı için karşılaştırma yanlış olacaktır.
Öncelikle DFC lerin kullandığı şaft boyu Sport lar da kullanılanlardan daha kısadır, şimdi bu noktada mühim olan uygun şaftı kullanıyor olmanız. sport modele DFC kafa takacaksanız, dfc şaftı kullanmanız gerekli ve Swashplate ile kafanın bağlantısını yaptıktan sonra pal açılarını sıfır olacak şekilde sabitlemeli ve swashplate' i de yere tam paralel hale getirdikten sonra link boylarına bakmalısınız ki hali hazırda kullandığınız linklerin yeterli olması gerekli, zira ben daha önce tarot 450 v2 sport modeline bu işlemi yaptım ve link boyları ile neredeyse hiç oynamadım ve sonuç olarak Travel limitler %80 civarında iken, çünkü şaft kısaldığı için %100 olamıyor, +10 ve -10 derece açıyı yakalamıştım ki bu da gayet yeterli oluyor.
:saygilar:
tesekkurler Levent bey ayrintili bilgi icin.travel limiti en sondami yapayim yoksa ilk oncemi?bir farki varmi?

Siz önce montajı bitirin, zaten ayar aşamasında göreceksiniz, o zaman yaparsınız t.limiti. :)

450v2 yi dfc kafaya cevirirken eski uzun ana safti kullanacaksaniz eski linkleri kullanmaniz gerekir eski olculerle. Eger kisa olan dfc ana safti kullanmak isterseniz, elinizdeki linkleri ona gore kisaltmaniz gerekir. Yaklasik 1 cm kadar, ama problemli bir is bunu yapmak. Eski ana saft ile devam edin, eski linkleri kullanin

Emre Kaman' Alıntı:
450v2 yi dfc kafaya cevirirken eski uzun ana safti kullanacaksaniz eski linkleri kullanmaniz gerekir eski olculerle. Eger kisa olan dfc ana safti kullanmak isterseniz, elinizdeki linkleri ona gore kisaltmaniz gerekir. Yaklasik 1 cm kadar, ama problemli bir is bunu yapmak. Eski ana saft ile devam edin, eski linkleri kullanin
tamam oyle yapayim o zaman.swashin paralellik ayarini tarot uniteyi ayarladikdan sonrami yapmaliyim yoksa oncemi?servolar 90 derece secilmeli unite icin.

kumanda th9x receiver fs-r9b. zyx uniteyle baglanti nasil olmali onu bilemedim.monitor asamasinda headlock ve ya rate mode-a geciş yapmak isiyorum olmuyor.kumandadan aux 5-e gear ayarladim.servo tipi 90 secildi.servolari baglamadim.unite uzerinde en ust portu,aileron ve rudder portunu receivere bagladim.kimse teamviewer ile baglanip ayar yapa bilirmi?:( lutfen.ilk defa icin yapilirsa mekanik olarak ben yaparim

bide boyle bir problem var.benim kumandada yeni model actikda type olarak tek servo 90derece olmasi lazim.ama swash mix -de mevcut oluyor.manual-da ise swash mix olmamasi lazim diye bir soz yazilmish.

biraz ilerleme var.ama tail gain degismiyor.benim kumandanin receiverinde ch5 gain oldugundan uniteden cikan tekli siyah kabloyu 5ci kanala bagladim kumanda ayarindan aux -dan 5ci kanala gear verdim.kumadadan switch -i asagi yukari etdigim hh ve avcs degismesi lazimdi.ama degismiyor
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

kimse yardim ede bilirmi?