Trex 700N DFC 3gx alıyorum arkadaşlar :)

yanakadam

Hiç php ile dans ettiniz mi?
Web sitesi
yanakadam.com
Oğuzun 700 lüğü alıyorum. Umarım Tuğra abinin dediği gibi yakıt parası için yollara düşmem :)
700 lüğü olanlar yakıtı için yorum etsin birazcık :)

Can hayırlı uğurlu olsun, model çok güzel. :thumbup: Güle güle, keyifle uç inşallah.

Aynı modelden bende var, Tuğra abi doğru söylemiş, haftasonu ikigün 4 + 4 depo uçtunmu 1 galon bitiveriyor. :laugh:

Kırımsız uçuşlar...

Burdur semalari kalici olarak bir 700 kavusmus olacak, super :thumbup: Simdiden kirimsiz, bol keyifli ucuslar ;)

Türker Akgün' Alıntı:
Can hayırlı uğurlu olsun, model çok güzel. :thumbup: Güle güle, keyifle uç inşallah.
Aynı modelden bende var, Tuğra abi doğru söylemiş, haftasonu ikigün 4 + 4 depo uçtunmu 1 galon bitiveriyor. :laugh:
Kırımsız uçuşlar...
8 defa uçuyorsa hiç sıkıntı yok sanki üstad yaw :) 600 lük ilede çok farklı değildi sanki tam bir depo az uçuyor o zaman namıssız :D Peki nekadar kalıyor havada bu namıssız :) Tuğra abinin ki resmen fondip yapıyordu depoyu :) Büyük pinion takmış üzerine düşük devirde büyük kafa devri yapıyor yakıtı epey fark etti dedi :)

Oğuzun modelini aldım

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Burdur semalari kalici olarak bir 700 kavusmus olacak, super :thumbup: Simdiden kirimsiz, bol keyifli ucuslar ;)
Valla yalnız tadı pek olmuyor bu meletin. Uçakcılar ilede pek tadı olmuyor aslında :) Ama yanında anlayan birisi olursa çok keyifli oluyor abi ya.
Geçen Tuğra abi ile kaçak uçuştan çok keyif aldım ya ... Özlemişim valla öyle hareketleri felan tartışarak felan uçmayı :)

Can motor ayarını tam oturtmadım henüz ama 10 dakika kalacak gibi havada.
Kafa devrine bağlı biliyorsun tabi bu durum, söylediğim sport flight için. 3D'de durum değişir muhtemelen onu deneme şansım olmadı, önce 3D'ye başlamam lazım onun için. :lollol: :lol:

10 dakika ne demek abi ya? Ben 7 dakika kalamıyom 600 ile :) arada 200cc yakıt farkı var sadece.
O zaman bu namıssız beni çok daha mutlu edecek yakıt yönünden de :)

Ya Tuğra abinin 700'lüğü noisein bize doğru gelirken farrrrtttt diye dönüşünü gördükten sonra 600lük 450'lik gibi kalıyor. Nasıl uçuş alanını dolduruyor. Momentini hissediyorsun, havayı dövüşünü motorun torkunu hissediyorsun :)
Yarın izmire gidiyorum Oğuz ile denk gelirsek otoban çıkışında elden alacağım. Mondeonun bagaja sığarmı acep :) 600 lük koyunca 20 cm felan kalıyor arkasında :)

Kafa devrini 1700 - 1800 arası ayarlarsan 10 dak. gidiyor benim gördüğüm kadarıyla. F3J (Sport Flight) için yetiyor bence bu devir.

3D için 1900 - 2000 RPM'e çekmen lazım kafa devrini o zaman durum ne olur bilemiyorum.

Türker Akgün' Alıntı:
Kafa devrini 1700 - 1800 arası ayarlarsan 10 dak. gidiyor benim gördüğüm kadarıyla. F3J (Sport Flight) için yetiyor bence bu devir.

3D için 1900 - 2000 RPM'e çekmen lazım kafa devrini o zaman durum ne olur bilemiyorum.

5 taş çatlasın 6dk :D 3D yapıyor bende vardı OS HZR PS pompalı motor deli gibi içiyordu yakıtı :D 6 en fazla 7 depo çıkıyor 1 galondan deponun üst kısmında biraz boşluk bırakınca 7 8 depo çıkabiliyor :D

600 ile 10 depo rahat çıkıyor 1 galondan

Can hayırlı olsun hiç haber vermiyorsun ;)

Mesut AKIN' Alıntı:
5 taş çatlasın 6dk :D 3D yapıyor bende vardı OS HZR PS pompalı motor deli gibi içiyordu yakıtı :D 6 en fazla 7 depo çıkıyor 1 galondan deponun üst kısmında biraz boşluk bırakınca 7 8 depo çıkabiliyor :D
600 ile 10 depo rahat çıkıyor 1 galondan
Can hayırlı olsun hiç haber vermiyorsun ;)
Abi öğleden önce Tuğra abi ile konuştuk öğleyinde Okan ile oldu bitti abi :) Kaşıntım vardı biliyorsun kaşıdım kendimi :D Okan çok yumuşak ödeme seçenekleri sununca :D

Bu arada 5-6 dakika mı çok fark oldu şimdi iki istatistik arasında :D Gerçi yazın uçacaz, kışın uçabililirmiyiz diye zaman kollayacaz yazın 8 galon kışta 2-3 galon uçabilsem anca... bu arada 8 galoncuk uçsam ne olur ki :D Yaw 700 çok heyecanlandırıyor beni çok :) 3gx var üzerinde hiç tanımıyom keratayı umarım sıkıntı yaşamam :D Kumanda mı da yanımda götürsem olur aslında alırken ayarlarıda kabaca ediverir :) Gerçi sendede hitec var demi Mesut üstad sende yardımcı olursun...

Valla düşününce için gıdıklanıyor yahu :)

Türker Akgün' Alıntı:

Ben 600'de 2000-2100 arasında gidip geliyorum duruma göre 6 dakika abi :)

Araya 500lüğüde sokarsam 4 pilde onun var güzel olur güzel :p Tabi önce kuyruğunu tutması için terbiye etmem lazım :)

Can sen Mesut'un söylediği değerleri kabul et. Dediğim gibi ben daha ayarlara devam ettiğim için uçuş süresine fazla dikkat etmedim. Bir defasında timer'da tam depo bittiğinde 10 dakika gördüm diye hatırlıyorum yalnız. Herneyse sonuçta güzel bir haftasonu için 1 galonu her türlü gözden çıkaracaksın. :laugh: Değer bence. :thumbup:

Ben kafa devrinde 700N için 2000 rpm'i geçmeyi düşünmüyorum. Tareq bile 1980'le uçuyormuş, sormuştum geldiğinde.

Anladım dostum yarın alayımda aleti bakalım nasıl olacak :) çok heyecanlıyım. Yine de toplamda pilden hesaplı gibi ya. 4set pil almak insanın 2yılda yakacağı yakıtı buluyor nerede ise... Pilin temizliği yok ama ne yapalım artık temizleyeceğiz ;) sokakta top oynamış çocuk gibi oluyor nitrolu her inişinde :) 3gx hiç kullanmadım umarım zorlanmam ayarlarken...

Can Yastıoğlu' Alıntı:
Valla yalnız tadı pek olmuyor bu meletin. Uçakcılar ilede pek tadı olmuyor aslında :) Ama yanında anlayan birisi olursa çok keyifli oluyor abi ya.
Geçen Tuğra abi ile kaçak uçuştan çok keyif aldım ya ... Özlemişim valla öyle hareketleri felan tartışarak felan uçmayı :)
Tugra abi cok ozel bir insan. Boyle olunca da muhabbetti de bir baska oluyor dogal olarak :thumbup:

Simdi bakarsin senin bu yeni ceylani goren 1-2 Ucakci da dayanamayip heliye baslar, sonra hakan ve Huseyin var. Derken bakmissin 5-6 kisilik Burdur Heli takimi kurulmus ;)

Can hayırlı olsun Kırımsız uçuşlarr... :thumbup:

Can hayırlı olsun kardeşim , nihayet 700'ü almaya karar verdin, aslında sana daha ucuz ve kaşıntını çabucak giderecek bir önerim vardı... :lol: Şimdi yakıtıydı , yedeğiydi, bir sürü masrafın olacak ...

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Şakamdan alınmadığını düşünüyor , ve inşallah hayallerinin modeline bir an önce kavuşmanı diliyorum kardeşim.... :saygilar:

...ama sen gene de düşün şunu be , ilerde kırımın olursa Hakan tavsiye ettiydi de almadım diye hayıflanma ... :lol: :lol: