Turnigy 9X V2 Kumanda Problemi

Üzerimde uğursuzluk var diye konuşursan uğursuzluğu kendin yaratırsın.
Al bir AT9 keyifle uç.
Bu arada Emre kardeşim üzerinde Futaba yazması garanti olmuyor. O kadar eksik işlevli kumandaları var ki Futaba'nın.

Zaman zaman bazi alanlarda direnc gosterdigi oluyor Futabanin, ama temel islevini yerine getirme konusunda en guvenilir markadir diye dusunuyorum abi, yanlis miyim?? :)

• Beğen
Tepkiler: Tamer Öztürk
Futaba, JR Propo, Graupner markalarından başka RC kullanmadım. Şimdi JR XG6 kullanıyorum, gayet iyi. Firma kapandı deniyor, ancak stoklarda elektronik parça var anladığım kadarıyla. Zaten RC cihazları zamanla bozulan, hasara uğrayabilen şeyler. Tıpkı televizyon, buzdolabı gibi. Yerine yenisi alınabilir. Masraf çıkıyor ama bu masraf ta normal. Moralini bozma Tamer :saygilar:

• Beğen
Zaman zaman bazi alanlarda direnc gosterdigi oluyor Futabanin, ama temel islevini yerine getirme konusunda en guvenilir markadir diye dusunuyorum abi, yanlis miyim?? :)

Kesinlikle yanlış değilsin. :)
Ben de bu işe Futaba 9C ile başladım. Hatta hala öğrenci kumandası olarak yanımda bulunduruyorum. Ama yeni modellerin özellikle menü yapılandırmasındaki ergonomi kusuru çok rahatsız ediyor. Yine de tabii ki Futaba Futaba'dır.

Futaba T8J kullanan yok sanırım daha önce sormuştum gerçi ama.Kullanan veya bilgisi olan varsa paylaşmalarını rica ederim.Yakın bir zamanda çok büyük rakamlar harcama ihtimalim bulunmuyor.Eğer onay verirseniz Radiolink AT10II düşündüm R12DS alıcısıyla birlikte.Önerir misiniz? Amacım bir süre beni idare etsin maddiyat kısmını halledince hedefim ileride daha kaliteli kumanda almak.

Bir öneri de benden gelsin.
Bence FrSky Taranis X9D veya QX7 alın, alıcı seçenekleri ve opentx ile mini quadcıların vazgeçilmezidir. Ben Turnigy 9x ile başlamıştım daha sonra frsky taranis aldım. Memnunum, çok fonksiyonel bir kumanda.

Ama tabi kalite derseniz elbetteki yeni kasa bir Futaba kraldır.

Öncelikle merhaba.Daha önce malumunuz Turnigy 9X V2 kumandamda bir siyal problemi yaşamıştım.Hatta modülü ve alıcıyı değiştirmeme rağmen çözememiştim.Artık ümidi kesip yeni bir kumanda siparişi verdikten sonra bugün uçuşta bir ağabeyim ile sohbet ederken kumanda pilinden kaynaklanabileceğini, iç direncini kontrol etmemi ve liponun bozulma durumunda yeterli akımı veremeyeceğini bu da sinyal seviyesini düşürebileceğini söyledi.Eve gelir gelmez lipoyu storage(saklama) voltajına düşürdüm.Fakat defalarca denememe rağmen 3.8V'a inmedi 3.9V civarına indi.Defalarca denememe rağmen daha fazla inmedi.Normalde sorunsuz çalışıyordu şarj cihazım.Turnigy Reaktor 250W kullanıyorum bu arada.İç direnci ve storage işlemi tamamlandıktan sonra durumu aşağıdaki resimlerdeki gibi.Normalde iç dirençlerinin daha düşük olması gerekirdi belki de kumandamın sinyal sorununa bu sebep oldu.Lipo pilin şuanki voltajını ele alırsak iç direnci sizce de çok yüksek değil mi? Yoksa yanılıyor muyum? İmha etmeli miyim?
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu durumda rahatlıkla kumandanın arızalı olduğu kanaatına varabilirim.Zaten geriye başka bir seçenek kalmadı.En kötü ihtimalle eğitim vermek için kullanırım bu kumandayı.Teşekkürler Emre abi. :)

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Hacılar
kardeş turnigy 9x eğer elektronik donanım tam anlamıyla öldü kanaatine vardıysan aliexpress de bu kumanda nın ana kartı 10 küsür dolara satılıyor ana kartı değiştir derim ben

• Beğen
kardeş turnigy 9x eğer elektronik donanım tam anlamıyla öldü kanaatine vardıysan aliexpress de bu kumanda nın ana kartı 10 küsür dolara satılıyor ana kartı değiştir derim ben
Ne yazık ki elektronik bilgim kısıtlı olduğundan tamir etme fırsatım olmadı.Uğraşmaktan usandığımdan yeni kumanda aldım.İlginiz için teşekkürler.