Turnigy 9xr ve dragon link v2 ile 9,5 kilometre yapmışlar ne dersiniz?

ozgursula

Yeni Uye
İyi günler daha önce kendimi tanıtmıştım :) Youtube'den ulaşabileceğiniz video aşağıda.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

FPV setup da verilmiş. Acaba güvenilir midir? Fiyat performans açısından nasıldır. Başka önerileriniz var mı? Teşekkürler

FPV Setup:
Airframe: 1900mm V6 Skywalker
Batteries: 2x 5000ma Zippy Compact
Motor: Turnigy 3542 with Master Airscrew 9x6 Prop
5v Power System: Turnigy 5-7.5A UBEC
360 Degree Pan Servo: GWS S125 1T
OSD: Storm OSD (RVOSD G6 coming soon)
Radio Transmitter: Turnigy 9XR
Control System: Dragonlink V2 UHF
HD Camera: GoPro Hero 3 Black Editon
FPV Camera: PZ0420 Sony Super HAD 620TVL
Video Transmitter: RMRC 800mw 1.3Ghz
Video Receiver: RMRC 1.3Ghz (Racewood)
Video Receiver Antenna: BEV 8db Patch
Video Transmission Antenna: HomeMade 1.3Ghz Dipole
Video Feed Recorder: Foxtech DV02 DVR
Viewing Platform: Foxtech 8 Inch FPV Monitor

AUW: 3.1kg With Flaps and Landing Gear

Malum FPV temel bileşenler aynı. Önemli olan fiyat / performans ve güvenilirlik.

Yerinizde olsam gözüm kapalı Şükrü kardeşimizin şu konfigurasyonunu toplamaya çalışırdım ;)

Aslında sormak istediğim sadece kumanda ile ilgiliydi. Şükrü Bey'in kullandıkları ve paylaşımlarını referans olarak almaya çalışacağım kesin. Sadece turnigy 9xr ve dragon link ikilisine bu kadar güvenilebilir mi veya bu kombinasyonu kullanan var mıdır? Modelciliği bıraktığımda futaba 7c vardı ve zagi'mi onunla kullanıyordum. FPV, auto pilot vs derken malum kumanda 7c yetmiyor diye biliyorum. Şimdi futaba 9 veya 10 kanal alsam yine range link, dragon lnk, ezuhf vs gibi bir alıcı verici takmam icap edecek. Onun için turnigy 9xr'a bu konuda güvenebilir miyiz? Güvenilir olsa en azından kumanda ucuza gelip diğer ekipmanlar için ağırlık verebilirim. Tekrar teşekkürler.

özgür sula' Alıntı:
Aslında sormak istediğim sadece kumanda ile ilgiliydi. Şükrü Bey'in kullandıkları ve paylaşımlarını referans olarak almaya çalışacağım kesin. Sadece turnigy 9xr ve dragon link ikilisine bu kadar güvenilebilir mi veya bu kombinasyonu kullanan var mıdır? Modelciliği bıraktığımda futaba 7c vardı ve zagi'mi onunla kullanıyordum. FPV, auto pilot vs derken malum kumanda 7c yetmiyor diye biliyorum. Şimdi futaba 9 veya 10 kanal alsam yine range link, dragon lnk, ezuhf vs gibi bir alıcı verici takmam icap edecek. Onun için turnigy 9xr'a bu konuda güvenebilir miyiz? Güvenilir olsa en azından kumanda ucuza gelip diğer ekipmanlar için ağırlık verebilirim. Tekrar teşekkürler.

Jr modüllü birşey bakabilirsin. Uhf denince 10km çok da uzun bir mesafe değil:)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol