Turnigy Graphene Lipo ilk Bakış

Özgür Korkmaz

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Multikopter
1 günde Belçika'dan Türkiye'ye giriş yapıp yaklaşık bir hafta PTT içinde dolaştıktan sonra paketim az önce elime geçti. Gerçekten kaliteli duruyor hem paketi, hem de kendisi. Kargosuyla birlikte yaklaşık 105$'a geldi. 60 kuruş gümrük damga vergisi ödedim PTT'ye onun dışında herhangi bir ücret talep etmediler. Almayı düşünenlere tavsiye ederim gerçekten. Resimlere geçelim;

-Dışardan güzel görünüyor ama inşallah içi bizi yanıltmaz deyip açmaya başladım.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

-Kapağını açtığımızda Etrafını tamamen sünger ile kaplı bir kutu görüyoruz.

-Üstteki süngeri kaldırınca pilimiz görünüyor. Ama o da bir tür korumanın içinde.

- Pilimizin koruma kılıfı;

- Ve son olarak pilin kendisi, çok hoşuma gitti vallaha :)

Performansıyla alakalı da bizi bilgilendirmeye devam edersen seviniriz Özgür. ;)

Pek kullanıcı yorumu alamadığımız bir seri...

Özgür bey merhaba lipo gerçekten güzel duruyor fakat tavsiye etmek için biraz erken değilmi eminim bi sorunla karşılaşmayacaksınız ama yinede tavsiye etmek için erken diye düşünüyorum.
Ayrıca çoklu alımlarda üzerine gümrük te biniyo malesef 4 adet turnigy 5000 mah 60 c lipo için 200 tl gümrük ödediğimi hatırlıyorum.
Çoklu alacak arkadaşlar gümrüğüde hesaplasınlar bence.
Güle güle kullanın.

Teşekkür ederim Kemal abi. Doğru diyorsunuz gelişmiş testler için motorların ulaşmasını bekliyorum inşallah ondan sonra tavsiye aşamasına geçerim. Tekrar teşekkür ederim. :saygilar:

Ozgur Korkmaz' Alıntı:
Teşekkür ederim Kemal abi. Doğru diyorsunuz gelişmiş testler için motorların ulaşmasını bekliyorum inşallah ondan sonra tavsiye aşamasına geçerim. Tekrar teşekkür ederim. :saygilar:
Daha uygun olacaktır :) Bu arada kutulamayı gerçekten güzel yapmışlar. İnşallah sorunsuz bir şekilde uzun süre kullanabilirsin Özgür ;)

Özgür bey ürününüz hayırlı olsun.Açıkçası ben de bu lipoları çok merak ediyorum.Diğer lipolardan farkı nedir, avantajı-dezavantajı kullandıktan sonra tecrübelerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum.Saygılar.

İyi günlerde kullanın. Hobbyking de pek iyi yorum yok bu graphene pillerle ilgili.. Blance şarj yaparken hücrelerin bir türlü eşit gerilime gelmediğinden bahsetmişler. Umarim böyle bir sıkıntı yaşamazsınız.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Daha uygun olacaktır :) Bu arada kutulamayı gerçekten güzel yapmışlar. İnşallah sorunsuz bir şekilde uzun süre kullanabilirsin Özgür ;)

Çok teşekkür ederim abi inşallah :)

Tamer Öztürk' Alıntı:
Özgür bey ürününüz hayırlı olsun.Açıkçası ben de bu lipoları çok merak ediyorum.Diğer lipolardan farkı nedir, avantajı-dezavantajı kullandıktan sonra tecrübelerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum.Saygılar.

Teşekkür ederim Tamer kardeşim. Normal lipo ile tam farkı nedir tam bilmiyorum. Aslında amacım 10a 6s lipo almaktı ama bunu gördüm aşık oldum(dermişim :laugh:) biraz araştırma yaptım kullananların yorumlarına baktım normal multistar 10c pillere göre daha kaliteli bir yapısı var daha sağlam duruyor bu bile yeter. 15c discharge oranı en azından motorların hata sonucu tam güç çekmesi durumunda kafamın rahat olmasını sağlar diye düşünerek bunu aldım. Hesaplamalarım doğruysa 40-45dklık bir hover süresi yakalamam gerekiyor. Ah bi motorlarım gelse testlere de başlasam o zaman tam anlamıyla bir fark varmı görmüş oluruz. Kanımca multistar lipoların yeni nesil modeli ile karşı karşıyayız. Graphene çok pahalı olduğundan bu pillerde öyle bir teknolojinin kullanılmasının pek mümkün olduğunu da düşünmüyorum pazarlama stratejisi diyelim biz buna :) Ama graphene olduğu için değil, 15c discharge ve darbelere karşı biraz daha dayanıklılık hususunda daha rahat olabileceğim için aldım, çünkü pilin dışındaki materyal tam olarak nedir bilmiyorum ama heat shrinke benziyor ve bayağı kalın diğer pillere göre. Testlere göre 1010 cycle ömür biçilmiş ama gerçek mi yalan mı zaman gösterecek artık. :saygilar:

c@n' Alıntı:
İyi günlerde kullanın. Hobbyking de pek iyi yorum yok bu graphene pillerle ilgili.. Blance şarj yaparken hücrelerin bir türlü eşit gerilime gelmediğinden bahsetmişler. Umarim böyle bir sıkıntı yaşamazsınız.

Umarım karşılaşmam ama Hobbyking şuana kadar hüsrana uğratmadı. 11 ay sonra bozulan motorlarımın videosunu çekip gönderdim bütün parayı iade ettiler. Dediğiniz gibi bir durumda da aynı özveriyi gösterirler. :saygilar: