Uçak için Gyro kullanımı

Planı 4de 1 büyütsen 100 cm kanat açıklığı olur. Hatta sen sadece kanadı 120cmye çıkarabilirsin. Kanat chord uzunluğunu da fazladan 2-3 cm arttır. Diğer parçalar 4de 1 büyümüş olur. Uhupor almanı tavsiye ederim yapıştırıcı olarak. Diğer uçağı yaparken yaptığın hatalara dikkat ederek yaparsan uçağı 1.1kg gibi bitirebilirsin. Gayet de güzel uçar.

• Beğen
Tepkiler: N.Ahmet SANDIKLI
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Bu uçak da çok güzel süzülüyor ve piste gerek yok kalkış ve iniş için, havada asılı kalacak biraz daha yavaş uçsa. Bu modeli 3/5 oranında küçülterek yaparım belki. Şimdi arada kaldım bunu mu yapsam yoksa trainer mi?🤔
Planı 4de 1 büyütsen 100 cm kanat açıklığı olur. Hatta sen sadece kanadı 120cmye çıkarabilirsin. Kanat chord uzunluğunu da fazladan 2-3 cm arttır. Diğer parçalar 4de 1 büyümüş olur. Uhupor almanı tavsiye ederim yapıştırıcı olarak. Diğer uçağı yaparken yaptığın hatalara dikkat ederek yaparsan uçağı 1.1kg gibi bitirebilirsin. Gayet de güzel uçar.
Burada anlamadığım bir nokta var. Siz planı 4 te 1 oranında büyütürsek dediniz sonra da “Hatta sadece kanadı 120cm ye çıkarabilirsiniz.” dediniz. Sadece kanadı büyütsem olur mu yani?

Sana attığım modeli adam 1050g da bitirmiş. Sen niye 3/5 oranında küçülteceksin?

Uçağı 4de 1 büyüt ek olarak sadece kanadı 120 cm çıkar demek istedim.

Sana attığım modeli adam 1050g da bitirmiş. Sen niye 3/5 oranında küçülteceksin?

Uçağı 4de 1 büyüt ek olarak sadece kanadı 120 cm çıkar demek istedim.
1.7 metre uçak bi tık büyük bana göre. Taşıma açısından sıkıntı olur diye küçültmeyi düşündüm. 1 metre civarı taşıma açısından daha uygun benim için.

Sevgili kardeşim, kafanda çoğu hatalı olan önyargılarla ilerlersen başın çok ağrır. Küçük uçaklar profesyoneller içindir. Acemi bir pilot için alt sınır 120 cm falandır. Dolayısıyla, maliyetini katşılayabileceğin en büyük uçakla başlamalısın.
Trainer tarzı uçaklarda motor çekişi uçak ağırlığının yüzde 75'i olsa yeter. Yani 1 kg çekişli bir motorla 1300 gram bir uçak rahatlıkla uçar.

Sevgili kardeşim, kafanda çoğu hatalı olan önyargılarla ilerlersen başın çok ağrır. Küçük uçaklar profesyoneller içindir. Acemi bir pilot için alt sınır 120 cm falandır. Dolayısıyla, maliyetini katşılayabileceğin en büyük uçakla başlamalısın.
Trainer tarzı uçaklarda motor çekişi uçak ağırlığının yüzde 75'i olsa yeter. Yani 1 kg çekişli bir motorla 1300 gram bir uçak rahatlıkla uçar.
Haklısınız Sümer hocam. Simülatörde de 2 metrelik trainer uçak ile 80 cm trainer uçak çok ayrı uçuyor.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Depron kullanmanı tavsiye ederim. Bu uçak ilk yaptığım uçak olmasına ve tüm hatalarıma rağmen 1kg'ın biraz üstünde ve çok çok yavaş uçabiliyor. Genelde %30-40 gazla uçuyorum.

Depron kullanmanı tavsiye ederim. Bu uçak ilk yaptığım uçak olmasına ve tüm hatalarıma rağmen 1kg'ın biraz üstünde ve çok çok yavaş uçabiliyor. Genelde %30-40 gazla uçuyorum.
Güzelmiş gerçekten. Ölçü şeması var mı sizde?

Güzelmiş gerçekten. Ölçü şeması var mı sizde?
Merhabalar, elimde malesef proje yok. Bİr abimizin el çizimleri üzerine yapmıştım. Fakat bu model "Lazy Bee" adlı modelin biraz daha uzun hali. Adı üzerinde gerçekten yavaş uçan bir model "lazy bee". Daha önceki postlarınızda uçağınızı gördüm gerçekten hızlı uçurmanız gerekiyor. Benim bu uçağum hafif rüzgarlı zamanlarda rüzgara karşı havada asılı kalabiliyor. Tam bir trainer model, açıkcası bende 3-4 aydır bu hobinin içerisindeyim. 1 ay similatör üzerinde çalıştım ve ilk uçuşumda problemsiz uçmaya başladım.

Merhabalar, elimde malesef proje yok. Bİr abimizin el çizimleri üzerine yapmıştım. Fakat bu model "Lazy Bee" adlı modelin biraz daha uzun hali. Adı üzerinde gerçekten yavaş uçan bir model "lazy bee". Daha önceki postlarınızda uçağınızı gördüm gerçekten hızlı uçurmanız gerekiyor. Benim bu uçağum hafif rüzgarlı zamanlarda rüzgara karşı havada asılı kalabiliyor. Tam bir trainer model, açıkcası bende 3-4 aydır bu hobinin içerisindeyim. 1 ay similatör üzerinde çalıştım ve ilk uçuşumda problemsiz uçmaya başladım.
Elinize sağlık. Gyro olarak hangi modeli kullanıyordunuz acaba 🤔

Denemekten geri kalma. Tak 1m'lik kanadı aynı uçağa. Ne oluyor bak. Öğrenmenin en kolay yolu. Ben sıkıntı olmayacağına inanıyorum.
Örnekleri var: Piper uçakları yavaş uçan modellerdir. Akrobatik olanlarda kanatlarını kırparlar ve motor güçlendirilir.

Elinize sağlık. Gyro olarak hangi modeli kullanıyordunuz acaba 🤔
Hiç Gyro kullanmadım, şuan içinde kullanmayı düşünmüyorum. Panik butonu görevinde kullansam mı diye bir ara düşündüm ama sonra vazgeçtim. Yavaş uçabilen bir uçağım olduğu için ise gyro'ya gerek duymadım.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol