Uçak Kanadı Yapımı - Depron

Ben model uçak yapmayı düşünüyorum aslında, elimde doğru düzgün bir malzeme listesi de yok. Hangi ürünlere ihtiyacım olduğunu tespit etmeye çalışıyorum. En basitinden epo ya da epp malzeme alacam üzerini kaplamak için malzeme lazım, destek olsun diye araya çıta koyacam ama hangisi doğrudur bilmiyorum. Epp ya da epo için en uygun yapıştırıcı hangisidir bilmiyorum. kısaca tamir atölyesi oluşturmam gerekiyor ki sonrasında gerekli malzemeleri toparlayıp birleştirebileyim.
Malzemelerinizden bahsettiğiniz konu vardı, önerilere o konudan devam ederim.
Bu tarz bantlar köpük(xps vb.) yüzeye çok iyi yapışmıyor. Kapron adı verilen parke altına döşenen 3-5mm lik yeşil plaka köpükten planör yapmıştım, o zaman renkli koli bandı kullanmıştım yüzeye yapışması iyiydi.
Yapıştırıcı olarak diğer bir malzeme, sıcak silikon. Kaliteli uçlarla güzel yapışma sağlayabiliyor.

• Beğen
Tepkiler: Veli GÜRSES
Elimde hiç tamir bandı kalmamış karşılaştırma için yan yana fotoğrafını çekecektim. Fotoğraftaki bant videoda kullanılan banttan. Bu arada önceki mesajımda önerilere diğer konudan devam ederim yazmıştım. Avatar olmadığı için ben sizi başkasıyla karıştırmışım. Şimdi pc den bakınca farkettim kusura bakmayın :saygilar: @Veli GÜRSES

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Elimde hiç tamir bandı kalmamış karşılaştırma için yan yana fotoğrafını çekecektim. Fotoğraftaki bant videoda kullanılan banttan. Bu arada önceki mesajımda önerilere diğer konudan devam ederim yazmıştım. Avatar olmadığı için ben sizi başkasıyla karıştırmışım. Şimdi pc den bakınca farkettim kusura bakmayın :saygilar: @Veli GÜRSES

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Önemli değil Üstad olur mu öyle şey. Teşekkür ederim bilgilendirme için, ben de yavaştan malzemeleri toparlamaya başladım. Köpüğü de buldum, yapışkan, tamir bandı vs aldım. Eksik bitmiyor al al bitmiyor :)