Uçak - Proje/Model/Ekipman Tavsiyesi

Hazır gazı almışken 2 sene önce niyetlenip yarıda bıraktığım uçak işine de girmek istiyorum.

Serkan abi haklısın, özlemişim hobiyi :) Tekne olmaz da, araba neden olmasın (çok araba geldi geçi elimden) Ama Mehmet abi kızıyor, izin vermiyor :D
@Türker Akgün kardeşim koş. Şafak kardeşim hobiye döndü ama çok hızlı bir geri dönüş oldu. Bir el atta durduralım. Adam uçak, araba falan diyor :lollol::lol:

NOT : Türker kardeşim bu hafta izinde. O yüzden bu mesaja geç geri dönüş yapabilir ;D

Şafak!,bırak şu uçak sevdasını , hevesin başlamadan bitecek , onların fışşt diye havalandıklarına kanma , daha kalkamadan sağa sola gider kırarsın, hadi kaldırdın, sağlam bir iniş yapmak için simülasyonda yüzlerce iniş çalışıp , uçağa pisti tutturman ve inmen lazım , model için bir hafta uğraş , 10 saniyede kır , seni zorlar , bak demedi deme , bunca süreyi helikopter için simülasyonda harcasan, invert hoverin garanti...:p Benden söylemesi. ..;D

Benim Piper 'da yok. Sümer abininkinde de yok. Başka klüp üyesi arkadaşlarımızın Piper' larında da yok....
Yapıştırılmış kanatta deliklere müdahale çılgın bir proje olur çünkü o delikler dihedral açısına uygun şekilde sıralanmış durumda.

Sayfa 5 te dihedral bilgisi var.
Benim sorum Piper Cub modelinde böyle bir açı var mı yok mu üzerine.. Birçok plana baktığımda böyle bir açının var olduğunu görüyorum, ayrıca Sümer beyin bu yazısını ilk okuduğumda da aklıma yazmıştım ama burada tesadüfen bu yazıyı görünce teyyit etmek istemiştim. Deniz bey kendi ve kulüp üyesi arkadaşların uçaklarında bunun olmadığını belirtti ama bu yok mu demek? Yoksa normalde var ama biz modele mı uygulamadık demek orasını anlamadım.

Şafak!,bırak şu uçak sevdasını , hevesin başlamadan bitecek , onların fışşt diye havalandıklarına kanma , daha kalkamadan sağa sola gider kırarsın, hadi kaldırdın, sağlam bir iniş yapmak için simülasyonda yüzlerce iniş çalışıp , uçağa pisti tutturman ve inmen lazım , model için bir hafta uğraş ,
@Hakan Ülgenalp kardeşim ben uçak kısmına bir şey demiyorum. Uçakcı abilerimiz illa ki inişlerde yardımcı olurlar o sorun olmaz da, araba nedir yahu :lollol::lol:

Piper J3 Cub Special'da toplam her bir kanatta 2 3/8 inç dihedral açısı var.

Not: Dihedral açısı toplam değil de, her bir kanatta olacak. Yanlış yazmışım.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Samet Acar
Şafak!,bırak şu uçak sevdasını , hevesin başlamadan bitecek , onların fışşt diye havalandıklarına kanma , daha kalkamadan sağa sola gider kırarsın, hadi kaldırdın, sağlam bir iniş yapmak için simülasyonda yüzlerce iniş çalışıp , uçağa pisti tutturman ve inmen lazım , model için bir hafta uğraş , 10 saniyede kır , seni zorlar , bak demedi deme , bunca süreyi helikopter için simülasyonda harcasan, invert hoverin garanti...:p Benden söylemesi. ..;D
Hakan abi öyle deme uçak iyidir, hele ki USD ve EURO nun başını alıp gittiği şu günlerde :D

Model için bir hafta uğraş , 10 saniyede kır , seni zorlar, bak demedi deme

Çok iyi biliyorum bu duyguyu abi, en son 450 yi 13 üncü kez kırmıştım :evil:

Hele bir Tareq olsun o zaman bol bol arabalarla da oynar sorun yok kardeşim :lollol::lol:
Abi oynamak demiyelim şimdi, araba da emek istiyor :D

Bakış açısı ile alakalı tabi --> Mesela annem bana " Koca adam oldun, evlendin barklandın, hala helikopter uçuruyorsun" diyor :lollol:

Abi araba demişken yakında bir video paylaşırım. Bizim emektar 1/10 nitro aracı sonra Şafak Abi'de ona göre bi' tane bakar kendine. (Nitro candır...:lol::lol:). :saygilar:

Taha, şaka bi yana araba geçmişim de var benim. 1/8 Savage XL ;)