Uçak Seçimi

furkin84

Uye
Merhaba arkadaşlar uzun bir kararsızlık sonrası uçağa geçmeye karar verdim amacım FPV yapmaktı fakat yaptığım araştırmalarda ÖNCE UÇMAYI ÖĞREN, SONRA FPV YAPARSIN ZATEN FPV PAHALI BİR İŞTİR vb. şeyler buldum bende önce bir başlangıç modeli ile uçmayı öğrenmeye karar verdim başlangıç olarak önerileriniz nedir wingdragon aklıma yattı şimdi onu araştıracağım. Birde wingdragon ile öğrendikten sonra FPV ye çevirebilir miyim ?

Uçak Seçimi

wing dragon orta seviye kıytırıkdan bir thk uçağı.. onun yerine wing tiger i tavsiye ederim,, canavar gibi uçar upgrade e elverişlidir...Fpv işine gelince 3.000 TL kadar hobiye para ayırırım dersen forumda fpv ci varmı bilmiyorum ama kaynak olarak sana bir iki site tavsiye ederiz.

Uçak Seçimi

unutmadan o uçaklara verdiğin paranın yarısına kendi uçağını yapabilirsin,, çok daha güzel ve dayanıklı olur. İnşası içinde az biraz saksı çalıştırıp ve zaman ayırmak lazım sadece:)

Uçak Seçimi

Kendim yapma fikri daha cazip geldi t9x kumanda gerekli ekipmanlari hkdan temin ederim birde kopuk sen yapsam epp mi nerede satilir biraz bilgi verseniz

Uçak Seçimi

Furkan Bozacı' Alıntı:
Kendim yapma fikri daha cazip geldi t9x kumanda gerekli ekipmanlari hkdan temin ederim birde kopuk sen yapsam epp mi nerede satilir biraz bilgi verseniz

epp bulman çok zor türkiyede.. bulursanda 1 cm epp kullan daha kalınına gerek yok ama onuda maket bıagı ile kesmen baya zor 170 derecede falan ısıtılmış rezistans teli ile kesmen gerekir. köpüklerde genelde kalın ve ağır gelir.. benim tavsiyem 6mm deprondan yapman. koçtaşda 15 tl, bauhouseda 8.75 tl. ben bauhousdan aldım ve yaptım. deprondan yapıcagın uçak herşey pili motoru hepsi üstünde ev fazla olsa olsa 550 gr falan olur onuda ucuz bir motorla bile uçurursun. ondan 6mm depron tavsiye ederim ben ondan yapıyorum. 2cm köpükten yaptıgım ucaklarda oldu ama ağır oldukları için güçlü motor takmışdım, başka bir özellik 6mm depronu maket bıcagı ile hemen yarım saatte kesersin, 2cm köpüğü maket bıcagı ile düzgün kescem diye uğraşırsın. tercih senin yani..

Uçak Seçimi

Abi onun yerine ben bir RTF set ile başlayayım https://thkmodelucak.com/store/product/1001-wingdrgn-sprstr-24-ghz-0122022 hem fırçasız hem 2.4 ghz birde ileride fpv ekipmanları takılabilirse OLDU BU İŞ :)

Uçak Seçimi

Furkan Bozacı' Alıntı:
Abi onun yerine ben bir RTF set ile başlayayım https://thkmodelucak.com/store/product/1001-wingdrgn-sprstr-24-ghz-0122022 hem fırçasız hem 2.4 ghz birde ileride fpv ekipmanları takılabilirse OLDU BU İŞ :)

Tercih senin tabikide ama ilerde fpv yapıcam diyosan o yanında gelen 4 kanallı 2.4 ghz kumanda sana yeterli gelmeyebilir.

Uçak Seçimi

Furkan biraz çabuk kararını değiştirseydin wd 320 tl ydi şimdi 365 tl :D Bende de wd var ama wt görünüş olarak daha güzel. Wd bana göre sağlam uçak :D