Uçaklar için Pervane boyama :)

Mesut AKIN' Alıntı:
Abi Sumer abide yazmis , sende yazmissin ama yazimimi okumadiniz :D bende boyarken balansa dikkat etmeniz lazim diye belirttim , boyke bir konuyu atlamam tabiki :)

Berkay tesekkur ederim :) eklentiyi kurarim bende bi ara

...

Mesut, yazını okudum tabii. Senin bunu atlamayacağını da biliyorum. %p Benim vurgulamaktaki amacım; bir çok kimsenin, kullandığı pervaneyi doğuştan balanslı diye düşünmesi ve pervanenin balansına bakmayı aklına bile getirmemesi.

Bu arada Teşekkür ederim Berkay. Eklentiyi kurdum, çok kullanışlı. Artema gibi, kolaylıkla aç/kapa yapabiliyorsun.

Ben bu ara başka projeyle uğraşmak durumundayım biraz yatıcak :)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Ynt: Uçaklar için Pervane boyama :)

Omer Erkan' Alıntı:
Mesut, yazını okudum tabii. Senin bunu atlamayacağını da biliyorum. %p Benim vurgulamaktaki amacım; bir çok kimsenin, kullandığı pervaneyi doğuştan balanslı diye düşünmesi ve pervanenin balansına bakmayı aklına bile getirmemesi.

Bu arada Teşekkür ederim Berkay. Eklentiyi kurdum, çok kullanışlı. Artema gibi, kolaylıkla aç/kapa yapabiliyorsun.

Omer abi sende soyleyince yazimi kontrol ettim bidaha acaba yazmamismiyim diye :)

DenizSERT' Alıntı:
Ben bu ara başka projeyle uğraşmak durumundayım biraz yatıcak :)

Deniz gecen ay sordugumda 2 3 gune biter demistin de :) ne okdu diger ucakta ilerleme nasil en son bi kroki gordum de :)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Pervanenin dönerken görüntüsü :) kapalı havada bile baya dikkat çekici , ki güneş olduğunda çok daha beyaz ve canlı gözükecek :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

[vimeo]http://vimeo.com/90507480[/MEDIA]

Gövde falan oluştu kanatlar yapıldı resim atarım, maşallah tam curtis etkisi yaratmış :D

Mesut AKIN' Alıntı:
Pervanenin dönerken görüntüsü :) kapalı havada bile baya dikkat çekici , ki güneş olduğunda çok daha beyaz ve canlı gözükecek :)
Kesinlikle amacına ulaşmış, başarılı bir çalışma :thumbup: Eline sağlık üstad.

Aslında tüm pervanelerin orjinal üretiminlerinde buna benzer bir şey olmalı diye düşünüyorum ;)

DenizSERT' Alıntı:
Gövde falan oluştu kanatlar yapıldı resim atarım, maşallah tam curtis etkisi yaratmış :D

Sağol Deniz :) fotoları bekliyorum :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Kesinlikle amacına ulaşmış, başarılı bir çalışma :thumbup: Eline sağlık üstad.

Aslında tüm pervanelerin orjinal üretiminlerinde buna benzer bir şey olmalı diye düşünüyorum ;)

Sağol Mehmet abi bencede amacına ulaştı :) keşke pervanelerde heli palleri gibi renkli olsa cidden çoğu yaralanmanın önüne geçilebilir sayı azalabilir

Mesut Bey elinize sağlık. Dediğiniz gibi güzel görüntü yanında çok faydalı bir uygulama oldu.

Mesut AKIN' Alıntı:
birdahakine oto boyası ile boyuycam Beyaz üzerine Turuncu

Oto boyasını daha önce kullanmışsınızdır mutlaka ama plastik yüzey üzerine astarını uygulamadan atılan boya kalıcı olmuyor. Pervanenin siyah olduğunu düşünüce beyaz boya çok kapatıcı olmayacaktır. Bu şekilde en azından iki kat atmak gerekecek, pervanenin ağırlığını artırması sıkıntı olmaz mı ne dersiniz? Sanki sprey boya daha uygun gibi geldi bana...

Nesimi Sakmak' Alıntı:
Mesut Bey elinize sağlık. Dediğiniz gibi güzel görüntü yanında çok faydalı bir uygulama oldu.

Oto boyasını daha önce kullanmışsınızdır mutlaka ama plastik yüzey üzerine astarını uygulamadan atılan boya kalıcı olmuyor. Pervanenin siyah olduğunu düşünüce beyaz boya çok kapatıcı olmayacaktır. Bu şekilde en azından iki kat atmak gerekecek, pervanenin ağırlığını artırması sıkıntı olmaz mı ne dersiniz? Sanki sprey boya daha uygun gibi geldi bana...

Nesimi bey oto boyası çok kullandım ve dediğiniz gibi astarsız plastik yüzeye tutunmaz ancak gri astar üstüne 2 kat beyaz boya yada farklı renk farketmez güzel sonuç verir, pervanelerde ben hafif olanları zaten tercih etmiyorum pek, yüksek devir çevirebiliyorlar güzel ancak volan etkisi dediğimiz etki daha az olduğu için uçuş esnasında rolantiye düştüğünde motor stop edebiliyor ki ahçap pervane ile volan etkisi çok az olduğu için modellerimden birini hafif pervanenin volan etkisinin az olmasının azizliğine uğrayarak ufak bir kırım yaşadım :)

Mesut, boyamadaki amacın pervanenin dönerken görünürlüğünü artırmak olsa da, ben modelin üzerindeki statik duruşunu daha çok beğendim. :thumbup: Ayrıca esas amacına da ulaşmış zaten. %p

Mehmet Kucuksari' Alıntı:

Master Airscrew pervanelerin uçları eskiden beyaz boyalı olurdu. Şimdilerde paketten iki küçük beyaz çıkartma çıkıyor. Bence tam saçmalamışlar. Bir pervaneye çıkartma yapıştırılır mı hiç!

Omer Erkan' Alıntı:
Mesut, boyamadaki amacın pervanenin dönerken görünürlüğünü artırmak olsa da, ben modelin üzerindeki statik duruşunu daha çok beğendim. :thumbup: Ayrıca esas amacına da ulaşmış zaten. %p

Teşekkür ederim Ömer abi :) model üzerindeki görselide gerçekten güzel :) bende çok beğendim :)

Sümer Yamaner' Alıntı:
Master Airscrew pervanelerin uçları eskiden beyaz boyalı olurdu. Şimdilerde paketten iki küçük beyaz çıkartma çıkıyor. Bence tam saçmalamışlar. Bir pervaneye çıkartma yapıştırılır mı hiç!

Sümer abi zaten o boyalı kısımlar çok az ve dönüşte yinede gözükmüyor, sticker olayı ise ayrı bir saçmalık