Uçan Kanat (Zagi - 100 cm) Yapıyoruz

Baytar

Uye
Evet Arkadaşlar uçak macerama zagilerle başlamaya karar verdim , vermiş olduğum siparişlerimin sonuncusuda bugün geldi yapım aşamalarını burada paylaşmak istiyorum hem yapım aşamaları tecrübeli Abilerimiz , kardeşlerimiz gözleminde olsun onlarında tecrübelerinden faydalanıyım hemde yapmak isteyen arkadaşlara bi faydam olsun.

Kullanılan Malzemeler

*Kanat olarak hazır aldım (cicoz)
*Motor THK dan aldığım 1300kv
*Pil Zippy 2200 20c
*ESC Algin 35 amp BL35X ve Towerpro H40A var hangisi daha uygun olur.
*Servo 2x HK 929MG
*8x6 pervane
*Pervane adaptörü , Prop saver diye geçiyo
*Fiberli Bant
*Polyester Kaplama
*Sıcak silikon tabancası

Bunların dışında başka bi ihtiyacımız olurmu ve bunlar uygunmudur ?

Uçan Kanat (Zagi) Yapıyoruz

Merhaba, Zagi başlangıç için kullanması zor bir modeldir, fakat sonrasında çok keyif alacağınıza eminim, Esc olarak align tavsiye ederim, çünkü oldukça kibar hafif ve akıllıdır :)polyester kaplama yerine renkli koli bantları daha uygun olur

Hadi hayırlı olsun Furkan, uçuşunuda izlemek kısmet olur inşallah en kısa zamanda. :thumbup:

Delikopter' Alıntı:
Merhaba, Zagi başlangıç için kullanması zor bir modeldir, fakat sonrasında çok keyif alacağınıza eminim, Esc olarak align tavsiye ederim, çünkü oldukça kibar hafif ve akıllıdır :)polyester kaplama yerine renkli koli bantları daha uygun olur

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim

Türker Akgün' Alıntı:
Hadi hayırlı olsun Furkan, uçuşunuda izlemek kısmet olur inşallah en kısa zamanda. :thumbup:

İnşaallah Türker Abi bende çok merak ediyorum ortaya ne çıkıcak diye :)

FurkanBaytar' Alıntı:
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim

Rica ederim Zagi ile ilgili kafana takılan birşey olursa herzaman sorabilirsin.... ;)

Hüseyin usta ne diyorsa yapar adamda peygamber sabrı var maşşallah hiç bıkmadan usanmadan cvp veriyor benim parçalarımda yolda sürat zagisi yapacağız inşallah :)

Kanatları sıcak silikon ile yapıştırmakla başladım işe
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Sonra kesim işlemleri 8 cm içeri girdim bana çok gibi geldi ama gelen kağıtta böyle diyo.

Elektroniği test etmeyi unutmayalım.

Motor yerini ayarlayıp motoru monte ettim İlk etapta motor çalışmadı Ömerhan Abiyi aradım kumandadan reverse işlemi yaptık

Elektroniği yerleştirdim Ağırlık merkezini ayarlamaya çalıştım bilmiyorum oldumu artık deneme yalımayla bulucaz.

Kaplama işine geçtim Thk dan aldığım kaplama ısıl işlemle olduğu için köpüğe zarar verebilir düşüncesiyle renkli koli bandı kullandım

Şuan bu aşamadayım yarınki solaklar buluşmasına yetiştirmeye çalışıcam bilmiyorum yetişirmi.

İnşallah yetişir Furkan, eline sağlık zagi yapmak isteyenler içinde çok faydalı olacak bu konu eminim. :bravo:

Ynt: Uçan Kanat (Zagi) Yapıyoruz

Saol Türker Abi devam ediyorum elimde örnet olmadığı için bağzı şeyler uydurma oluyo ama bakalım nasıl bişe çıkıcak ortaya bende çok merak ediyorum :)

GT-I9300 cihazımdan gönderildi

kanada 8 cm içeri çok bence 4 cm içeri sağ ve soldan 10 cm diye biliyordum ben ''100 cm için''

Bende öyle biliyodum ama gelen ölçüler böyle

[attachimg=1]

Ekli dosyalar

• uploadfromtaptalk1373151085037.jpg
    uploadfromtaptalk1373151085037.jpg
    71.6 KB · Görülme: 452

Barış TEPE' Alıntı:
kanada 8 cm içeri çok bence 4 cm içeri sağ ve soldan 10 cm diye biliyordum ben ''100 cm için''

Barış merhaba, Bu kanatlar bizimkilerden farklı, yani CG si değişik, eğer 4 cm olarak açarsa ağırlık merkezi yanlış olur, projedeki ölçüler doğru, ben bu tipleri sevmiyorum, bu modelin görsel görüntüsü benim modele göre çok çirkin, benim yaptıklarım hem yakışıklı hem hızlı :)

Furkan merhaba, bu kitte kullanılan pil 1300 mah, elindeki proje 1300lük pile göre ayarlanmış, sen buna 2200lük pil takarsan burun ağır kalır ve uçuşu sıkıntıya sokar, bu ayrıntıya dikkat et, pil yuvasını açmadan önce 2200lük pil ile CG provası yaptıysan sorun yok, fakat elindeki şablona göre yaptıysan olmaz...

Delikopter' Alıntı:
Furkan merhaba, bu kitte kullanılan pil 1300 mah, elindeki proje 1300lük pile göre ayarlanmış, sen buna 2200lük pil takarsan burun ağır kalır ve uçuşu sıkıntıya sokar, bu ayrıntıya dikkat et, pil yuvasını açmadan önce 2200lük pil ile CG provası yaptıysan sorun yok, fakat elindeki şablona göre yaptıysan olmaz...
Doğru söylüyosun Abi oyuzden pili birazdaha merkeze yakın yerleştirdim