Video Uçuştaki problemim nedir acaba?

Erdoğan Ekşioğlu

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Uçak
Modeli elimden bıraktıktan sonra bir türlü stabil olmadı sürekli bir dalgalnma yaşadım.Rudder ve elevatör kontrol çubuklarını bambu çubuklardan yaptım hafi olsun diye acaba onlarmı esnedi.GE ayarı çok güzeldi burun hafi aşşağıda.Nerde hata yaptım anlamıyorum.Sanki kontrol bende değil gibiudi
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Daha önce bu tarz uçak uçurmuş muydunuz? İlk 3 sn model düzgün gidiyor gibi.

Peki hiç expo D/R ayarladınız mı? Kontrolleri yumuşatmak için.

Peki hiç expo D/R ayarladınız mı? Kontrolleri yumuşatmak için.
Yok kadir bey.Kumanda üzerinden değilm?Kullandığım kumandam flysky i6X üzerinde sport normal gibi ayarlar var.Bahsettiğiniz bu ise.Bu ayarları hiç ellemedim.Ilk bıraktığımda elevatörü hafif çekip yükseklik kazandırayım daha rahat kontrol ederim derken yükselmeme fırsat kalmadı sürekli sağa ve sola ve burunu havaya doğru kaldırmaya çalıştı.Söylediğim gibi sanki elevatör ve rudder kumanda çubukları bambudandı havada rüzgarlıydı biraz acaba omu etki etti.Çok aman aman bir pilotajlığım yok ama hemen düşürecek kadar acemide değilim.Bumdan evvel 5-6 kez üstten kamat uçakla uçmuşluğum ve baya bir similatör çalışmışlığım var.Çok drone uçurdum.Yani kumandaya acemiliğim yok.

Son düzenleme:
Bana da biraz overcontrol var gibi geldi. Tabi uzaklastiktan sonra pek birsey gorunmuyor ama, kontrol atimlarini biraz dusurerek, kontrolleri biraz sagirlastirmak gerek gibi.

Yok kadir bey.Kumanda üzerinden değilm?Kullandığım kumandam flysky i6X üzerinde sport normal gibi ayarlar var.Bahsettiğiniz bu ise.Bu ayarları hiç ellemedim.Ilk bıraktığımda elevatörü hafif çekip yükseklik kazandırayım daha rahat kontrol ederim derken yükselmeme fırsat kalmadı sürekli sağa ve sola ve burunu havaya doğru kaldırmaya çalıştı.Söylediğim gibi sanki elevatör ve rudder kumanda çubukları bambudandı havada rüzgarlıydı biraz acaba omu etki etti.Çok aman aman bir pilotajlığım yok ama hemen düşürecek kadar acemide değilim.Bumdan evvel 5-6 kez üstten kamat uçakla uçmuşluğum ve baya bir similatör çalışmışlığım var.Çok drone uçurdum.Yani kumandaya acemiliğim yok.
Abi bu kumandayı kullandım direk expo diye bir menü vardı sanki, yinede tam emin değilim menüyü biraz kurcalarsanız bulursunuz. Bambu çubuklar hakkında yorum yapamıcam ama bir fotoğraf vs varsa ona göre yorumlarız. Uçak sağlamsa kontrolleri kısarak denemenizi tavsiye ederim.

Abi bu kumandayı kullandım direk expo diye bir menü vardı sanki, yinede tam emin değilim menüyü biraz kurcalarsanız bulursunuz. Bambu çubuklar hakkında yorum yapamıcam ama bir fotoğraf vs varsa ona göre yorumlarız. Uçak sağlamsa kontrolleri kısarak denemenizi tavsiye ederim.
Çok teşekkür ederim bilgileriniz için.Birkaç kırılan yerler oldu.Tamir edip birde kumanda da dediğiniz menüyü bulup ayarları gözden geçirip tekrar denerim inşallah

• Beğen
Tepkiler: Kadir Kurt
Bana da biraz overcontrol var gibi geldi. Tabi uzaklastiktan sonra pek birsey gorunmuyor ama, kontrol atimlarini biraz dusurerek, kontrolleri biraz sagirlastirmak gerek gibi.
Dedikleriniz kırımları tamir ettikten sonra uygulayacağım inşllah.Teşekkür ediyorum

Ağırlık merkezi de sorunlu olabilir.
Sumer bey oda olabilir evet.Ben yinede plandaki yerden hücum kenarına dopru yarım santim daha beri almıştım emin olmak için.Uçuştan öncede baktım burun hafif yere bakıyordu.Yani her şey gayet normal görünüyordu.Hayırlısı artık

Ağırlık merkezi olabilir,
Aşırı hassas kumanda, atımlar epey düşürülmeli ve
Trim ayarı.
Videodan görebildiğim kadarıyla bunlar ilk aklıma gelen şeyler.