Ucuza Goblin 380 yapalım

Ucuza Goblin 380 yapalım

1600 lira ile 4000 lira arası... iyi para :laugh:

Bir de bunlar tek lipolu hesap. Ben genelde model aldım mı yanında 4 lipodan hesaplıyorum maliyeti. En az o kadar oldu mu yetiyor, bir taraftan şarj ediyoruz arazide... Fazlası tabii güzel olurdu da olmasa da 4 iyidir.

Ucuza Goblin 380 yapalım

Ben goblinde kullanmam , ancak değerleri uygun olabilecek en ucuzu bunu bulabildim. Bence de optimum modelin altına pek inmemek lazım.

Ucuza Goblin 380 yapalım

Rasim Öztürk' Alıntı:
1600 lira ile 4000 lira arası... iyi para :laugh:

Bir de bunlar tek lipolu hesap. Ben genelde model aldım mı yanında 4 lipodan hesaplıyorum maliyeti. En az o kadar oldu mu yetiyor, bir taraftan şarj ediyoruz arazide... Fazlası tabii güzel olurdu da olmasa da 4 iyidir.

Rasimcim ben genel olarak artık model için 2 uçuşluk pil tutuyorum elimde. Tabi bizim elektriğimiz olduğu için şarj süremiz daha kısa ancak , seninde elinde birden fazla model olduğu için misal goblinin pili şarj olurken protosla uçarsın vs. İki makinada toplam 4 pilin olmuş olur. Zaten küçük piller çabuk dolar .

Ucuza Goblin 380 yapalım

İlker Sönmez' Alıntı:
Ben goblinde kullanmam , ancak değerleri uygun olabilecek en ucuzu bunu bulabildim. Bence de optimum modelin altına pek inmemek lazım.
Bence de Ilker hocam. Ferrariye Tüp taktırmak gibi olmuş bu en ucuz versiyon :lol: Optimum benim de tercihim :halay:

Ucuza Goblin 380 yapalım

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Ucuzu da çok ucuz olmuş be Ilker Hocam :laugh: Mesela "RotorStar" servo falan kullanacağız. Bari en azından Align olsaydı :)
Mehmet abi İlker abi seni bile geçti, geçen gün " Gel biz sana 1000 dolara toplarız " diyordun ya hatta bende " Yok artık ! " demiştim. :laugh:

Ucuza Goblin 380 yapalım

Eline sağlık abi. :thumbup:

Goblin 380 Optimum seçeneğini çok beğendim.Düşünen arkadaşlar için fiyat olarak uygun,kaliteli güzel bir seçim.

Ucuza Goblin 380 yapalım

Bu arada align 400 serisi mikro servoları sıkıntılı diye duyuyorum hep muhtemelen rotorstar mikro servoda daha iyi olabilir. Mini servolarda 515- 525 serisinde sıkıntı yok.

Ucuza Goblin 380 yapalım

cengiz okkalı' Alıntı:
İlker abi meraktan soruyorum cünkü bende goblin 380 toplamayı dusunuyorum :) cc lite 100A esc de 6v-8v 5A bec desteği var servolar 7.4v olsa bile micro servolar 5A çekebilirmi acaba
5A max olması lazımdı. Yani devamlı veremiyor. İlker abinin dediği gibi he kullanılacaksa ayrı bir bec lazım. Ben castle CC bec kullanıyorum. Mesela Oğulcan castle ın kücük bekini almıştı.

Ucuza Goblin 380 yapalım

Beyler konutu hortlatalım, bildindiği üzere bir g380 sahibi olacaz inşallah... Donanım ise

HOBBYWİNG 100 A PLATİNUM ESC V3
İKON
XNOVA 3215 -930 KV

geriye servo seçimi kaldı,, İlker hocamın söylediği ve thk dan da hemen temin edebileceğim savox 0255 mg servolar dikkatimi çekiyor ama tek sorun kuyruk da da metal dişli istemem den aşağıdaki servoyu mu temin edeyim yoksa align ds525M mi,, artıları eksileri neler olur sizce?
https://thkmodelucak.com/store/product/1204-sh-1290-mg

Ucuza Goblin 380 yapalım

Beyler iyi geceler,, servo seçiminde gerçekten çok kararsız kaldım özellik de cyclic de ....Align ds430M veya savox 0255 arasında bir seçim yapacağım ama savox 0,13 sn diğeri 0,08 sn hızında çalışıyor torqları ise align 6V da 2,9 kg, savox 3,9 kg... hangisini almak mantıklı ..Kuyruk için ds525M alacaktım ama savox de karar kılarsak onu da thk dan sh1257 mg alacağım....

Ucuza Goblin 380 yapalım

Kadir , markadan ziyade , önerim , swash servoları torklu olmalı , hız o kadar önemli değil , hız kuyruk servosunda daha önemli...Kuyruk servosunda da tork o kadar önemli değil..
Savöx ile Align servolar genelde speklerine göre bakarsan mutlaka muadili oluyor çünkü Align servolarını Savöx üretiyor diye bir bilgi var dağarcığımda...Son aldığım 600 esp'nin 2 tane servo vidaları pulları ile birlikte kayıp olmuş , servoları vidasız gelmişti...Savöx'ten ufak bir araştırma yaparak birebir aynı vida ve pullarını buldum.Yani Align'e çok takılma demek istiyorum , Savöx'ün benzer speklerinde olan servoları da harika bir şekilde iş görür... ;)

Ucuza Goblin 380 yapalım

Kadir abi mali durumlarini bilmiyorum ama bu forumdan Mesut abi 380ne uygun bks'nin hv cyclic servolarini satiyor, istersen gorus Mesut abiyle. Savox ve align dan cok cok daha iyidir bks.

Ucuza Goblin 380 yapalım

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Kadir , markadan ziyade , önerim , swash servoları torklu olmalı , hız o kadar önemli değil , hız kuyruk servosunda daha önemli...Kuyruk servosunda da tork o kadar önemli değil..
Savöx ile Align servolar genelde speklerine göre bakarsan mutlaka muadili oluyor çünkü Align servolarını Savöx üretiyor diye bir bilgi var dağarcığımda...Son aldığım 600 esp'nin 2 tane servo vidaları pulları ile birlikte kayıp olmuş , servoları vidasız gelmişti...Savöx'ten ufak bir araştırma yaparak birebir aynı vida ve pullarını buldum.Yani Align'e çok takılma demek istiyorum , Savöx'ün benzer speklerinde olan servoları da harika bir şekilde iş görür... ;)

Yorumun için teşkkür ederim Hakan abi dediğiniz gibi torq önemli bu yüzden sab ın kendiside 0255 i öneriyor ise vardır bir bildiği kuyruk içinde thk nın sattığo servoyu önermiş zaten :) o yüzden savox de karar kıldım ilgine teşekkürlet

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Ucuza Goblin 380 yapalım

Kemal İplikçioğlu' Alıntı:
Kadir abi mali durumlarini bilmiyorum ama bu forumdan Mesut abi 380ne uygun bks'nin hv cyclic servolarini satiyor, istersen gorus Mesut abiyle. Savox ve align dan cok cok daha iyidir bks.

Kemal tavsiye için teşekkürler ama şu an o servoları gönül istesede cüzdan istemiyor :laugh: savoxler bana fazla fazla yeter zaten pilotaj belli

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi