Ucuza Goblin 380 yapalım

Ucuza Goblin 380 yapalım

Kadir hayirli olsun kardesim yeni model,
Guzel gunlerde ucur insallah,

Ucuza Goblin 380 yapalım

Erhanın 700'ündeki normal voltajlı servolarla yaptıklarını hepimiz gördük. Modeli havada patlatmak için elinden geleni yapıyor. Servolar gayet iyi dayanıyor. O yüzden Adana ekibi olarak yavaş yavaş HV servolardan vazgeçiyoruz. Model 770-800-Speed olmadığı sürece servoya o kadar para bağlamaya gerek yok diyorum. Ancak mikro servolar ayrı bir dünya Servonun özellikleri kadar kalitesi de önemli. Havada bir arıza inanılmaz zarar demek. Savox iyi bir seçim . Hayırlı olsun.

Ucuza Goblin 380 yapalım

Helifreak'den Kyle babası Dave (dahld) bir yorum.

I've stated in the past that with the Logo 600, running HV servos was unnecessary. I said this because I once pulled a fast one on Kyle, and lowered the BEC voltage on one of his Logo 600's before a practice session, and didn't tell him. After flying all afternoon, he couldn't tell the difference in how the heli with the lower voltage flew, compared to the helis with the higher voltage.

Özetle Kyle bile logo 600 ile uçarken babası bilerek HV servoların beslemesini düşürüp, normal servo haline getiriyor bir nevi ve Kyle yarım gün uçmasına rağmen aradaki farkı fark etmiyor :lol

Ucuza Goblin 380 yapalım

Evrim SUTEL' Alıntı:
Kadir hayirli olsun kardesim yeni model,
Guzel gunlerde ucur insallah,

Teşekkürler Evrim Abi
inşallah kazasız maiden yaparız.

Ucuza Goblin 380 yapalım

İlker Sönmez' Alıntı:
Erhanın 700'ündeki normal voltajlı servolarla yaptıklarını hepimiz gördük. Modeli havada patlatmak için elinden geleni yapıyor. Servolar gayet iyi dayanıyor. O yüzden Adana ekibi olarak yavaş yavaş HV servolardan vazgeçiyoruz. Model 770-800-Speed olmadığı sürece servoya o kadar para bağlamaya gerek yok diyorum. Ancak mikro servolar ayrı bir dünya Servonun özellikleri kadar kalitesi de önemli. Havada bir arıza inanılmaz zarar demek. Savox iyi bir seçim . Hayırlı olsun.

Teşekkürler İlker hocam,,
Savox benimde içime sindi, align in 400 serisi servolar pek güven vermiyor sanırım kimseye

Ucuza Goblin 380 yapalım

Align savöx aynı evet... Hız değerleri, tork değerleri birebir örtüşüyor.

Ben rengi sarı diye savöx kullanıyorum :D

Aracı firmadan alacağıma doğrudan tedarikçiden alıyorum. Bir de tabi THK büyük faktör ;)

Ucuza Goblin 380 yapalım

Rasim Öztürk' Alıntı:

Aracı firmadan alacağıma doğrudan tedarikçiden alıyorum. Bir de tabi THK büyük faktör ;)

aynen Rasim,,,

Ucuza Goblin 380 yapalım

Savöx 255mg uzun süre kullandım. Harika bir servo, torku çok iyi ve sağlam bir servo. Sahaya 4 pil gidip ikisini dolu getirdiğim dönemlerde (neden diye sormayalım lütfen ;D ) bir kere olsun dişli sıyırmadı, tabi plastik kollar kırılıyordu. 380 kuyruğuna ne takılıyor bilemiyorum, ama midi boydur sanırım. 1357 hem çok iyi, hem de çok hızlı bir servodur. Plastik dişli olmasına çok takılmayın, zira o servoyla en az 20 kere kırım yaptım, bir kere heliyi betona kuyruk üstü gömmeye çalıştığımda dişli sıyırdı, ki metal de olsa dayanacağını zannetmiyorum öyle bir durumda. Model hayırlı olsun, güle güle uçur :)

Ucuza Goblin 380 yapalım

Rasim Öztürk' Alıntı:

Rasim cim ds 615 lerde kullandım. ama savox başka geliyor bana. titanyum kaplama dişlililer en büyük farklardan biri.

hızları olsun, torku olsun, boyutları %15-5 aeasında farklar var.

Ucuza Goblin 380 yapalım

Benim de THK den siparis ettigim 570 icin Savöx SC-1258TG ve Savox SH-1290MG servolarin yarin elime gecmis olur :)

Ucuza Goblin 380 yapalım

Spekleri birebir aynı olan bir sürü servoları var Erhan. Alignda çeşit daha az, adamlar kendi helilerine yetecek kadar "ürettirmişler."

Savöx ise aligna üretmek dışında, kendi yelpazesini geniş tutmuş çünkü servo asıl işleri, motor falan da üretiyorlar. Her model tipine ve boyutuna göre çok çeşitli seçenekler var.

Dişinin titanyum kaplama olması hızını da arttırmaz, torkunu da... Yüke darbeye dayanımı artabilir o ayrı...

Bence olay daha çok psikolojik, malum Align heli üreticisi ve marka değeri düşüyor günden güne. Alignsa kötüdür algısı...

Eleştirmek için söylemiyorum, aynı psikoloji ile ben de savöx tercih ediyorum hep :D

Ucuza Goblin 380 yapalım

Rasim Öztürk' Alıntı:
Spekleri birebir aynı olan bir sürü servoları var Erhan. Alignda çeşit daha az, adamlar kendi helilerine yetecek kadar "ürettirmişler."

Savöx ise aligna üretmek dışında, kendi yelpazesini geniş tutmuş çünkü servo asıl işleri, motor falan da üretiyorlar. Her model tipine ve boyutuna göre çok çeşitli seçenekler var.

Dişinin titanyum kaplama olması hızını da arttırmaz, torkunu da... Yüke darbeye dayanımı artabilir o ayrı...

Bence olay daha çok psikolojik, malum Align heli üreticisi ve marka değeri düşüyor günden güne. Alignsa kötüdür algısı...

Eleştirmek için söylemiyorum, aynı psikoloji ile ben de savöx tercih ediyorum hep :D

Zaten anlamadığım nokta o. Hızlarıda farklı torklarıda farklı. :):):):)

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ucuza Goblin 380 yapalım

o dişlisinin malzemesinden veya kaplamasından çok içindeki donanım ve diş oranları ile alakalı olabilir.

konu 0255 nolu servodan başladı, 1258tg / ds615 tarafına doğru kaydı. hızları torkları farklı olanlar var aynı olanlar var, alignda çeşit az, savöxde çok.

bunlarda farklıymış tam muadili değil, ama dediğim gibi aynı da olsa savöx tercih ederim. asıl üretici her zaman daha değerlidir gözümde :D bir de tabii thk dan bi günde gelmesi ve yurtdışı fiyatına olması çok cazip.

Ucuza Goblin 380 yapalım

Aynen Rasim,
thk bu konuda süper,, bugün bana yanlış geldi servo ama olsun artık titanyum dişli göndermişler kuyruğa büyük zaten :)... geri gönderdik yarın yenisi gelecek.. Cumartesi modeli toplarsak pazara maiden olabilir, baya bi heyecan sardı valla