UH 60 Black Hawk body kit

Abi 3 d baskı ile mi yapacaksınız benim 1 parça eksik .o 3 d ile ücreti dahilinde bana da parça basabilirmisiniz

Hangi parcadan bahsediyoruz?

Ben basmaya basarim da burdan oraya yollamak maliyetli olur. Tasarim acisindan fazla zaman almayacak birseyse, elimdeki parcalarla hizlica yapabilecegim bir sey olursa yapar yollarim, siz oradan basacak birisini bulabilirsiniz. Ama tasarim zaman alacak olursa sıkıntı olur, söz vermek istemem, zira bu aralar iş dışında çok az vaktim kalıyor, onu da ekran karşısında geçirmemeye çalışıyorum.

Tesekkurler abim polikarbon levha sipariş ettim bakalım parçayı kendim yapmaya çalışacağım bu hafta sonu sonrada boyamaya geçerim

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Evet sonunda aliexpres beklenen parclar geldi yalniz plastik bilyali mafsal lazım kuyruk servosunun yonlendirici milini 2 parça yaptık 2 parça için 2 tane lazım nerden buluruz satan varmıdır acaba .

Abi teknik terimleri tam bilmiyorum yeni gelen servo yönlendirici milin içindeki balık gözü mafsal (google böyle çeviriyor) bu parça yok

Abi teknik terimleri tam bilmiyorum yeni gelen servo yönlendirici milin içindeki balık gözü mafsal (google böyle çeviriyor) bu parça yok
Normalde içinden çıkıyor olması lazım. Aradığınız malzemenin adı "Ball Link". Doğru ölçülerde hele de Türkiye'den bulmak nerede ise imkansız @hasan çeli k .:embarras:

• Beğen
Tepkiler: hasan çeli k
Biraz gecikmeli oldu kusura bakmayın, atölya hala çalışılacak durumda değil, ben de kuşları eve getirdim :thumbup:

Buyrun birkaç fotoğraf, umarım faydası olur.

Abi trex 500 uh 60'ın içine nasıl yerleştirdiniz.
Sana zahmet birde içinden resim atarmisin. Bendeki kitte hersey eksik, kendim uydurma yapmaya çalışıyorum.

Kitten cikan iki basit parca var (kontraplakla yapilabilir). Bunlar mekaniklerdeki skid montaj kismina ve govdeye sabitleniyor.
kuyrukta da kuyruk borusunu govde icinde sıkıştıran süngerimsi bir parça var, o sabitlenmiyor ama. Bir de kuyrukta yukari cikan kisimda iki kontraplak parca tutuyor (bunlarin fotosunu sonra yollarim)

Abi çok teşekkür ederim . Bizim daha çok parça eksik, senin sayende senin kitten kopya çekerek ayaklanacak.
Ben Birtane, naza h buldum auto pilot 1 ay içinde en azından trex 500 uçar hale getirmeye çalışacağım.

Kuyruktaki montaj da şöyle birşey:

Basitçe kanca şeklindeki bir kontraplak parça dirsekten sonrakı kuyruk borusunu tutuyor.
Çok sağlam veya boşluksuz bir montaj değil, ama sonuçta 3D uçmayacak makina :lol:

Abi çok teşekkür ederim . Senin uh 60 orjinal bisey. Bendeki baya hasarlı. Kuyrukdaki parça yok , yeri de kırık.:)

Son düzenleme:

Söyle bir parca siparis ettim. Dikey stabilizator'ün diğer tarafindan vidalayarak kuyruk rotor borusunu uh 60'a sabitleyeceğim.basarabilirsem.

@Özgür Evren Varol abi kuyruk rotor şaftındaki joint nasıl bir şey, merak ettim. Universal joint mi yoksa CV joint mi? Model ölçeğinde CV joint hiç duymadım ama neden olmasın tabi. Universal joint'te output tarafında açısal hızda sinüzoidal bir faz farkı olacak, Joint açısı da 45 derece civarı görünüyor, hatrı sayılır bir açı. Dolayısıyla kuyruk palleri sabit ana pal devrinde değişken bir devirde dönecek bu da yaw ekseninde bir stabilite sorununa yol açar diye düşündüm.
Yoksa burada esnek bir mil mi var? Ya da karşılıklı helisel konik pinyon dişlileri mi var?

• Beğen
Tepkiler: hasan çeli k