[Urun]: Align New Torque Tube Drive Gear

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Align bundan sonra büyük ihtimal "Kereste" işine de girer artık. :lollol:

Videonun özellikle 01:30 sn sonrasın dikkat :laugh:

Ögrendiğim kadarı ile yeni malzeme büyük ihtimal "delrin" ve Voodoo 600 gibi üst sınıf helilerin çoğunda, özellikle yüksek performans istenen aksamlarda, epeydir bu malzeme kullanılıyormus.

Align amca büyük ihtimal bunu UPGRADE olarak sipasaya kakalacak, pardon sürecek ;D

Delrin hakkında daha fazla bilgi için TIKLAYINIZ:

Bilgilendirme ve paylaşım için Heliteknik'den "Arda Gumus" ve "İlker Esmer"e teşekkürler :)p

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ynt: [Urun]: Align New Torque Tube Drive Gear

Herşey güzelde ben eski drive'ı takıp aynı şeyleri yapmasını beklerdim. Belki eskiside o tahtayı kesiyor ve heliyi aynı şekilde uçuruyordur ;D

Fakat ağacın yerine bir parmak falan gelse, sonuç çok kötü olur herhalde :eek:. Kuyruk rotoru değil, sanki sunta testeresi mübarek...

Ynt: Ynt: [Urun]: Align New Torque Tube Drive Gear

Omer Erkan' Alıntı:
Fakat ağacın yerine bir parmak falan gelse, sonuç çok kötü olur herhalde :eek:. Kuyruk rotoru değil, sanki sunta testeresi mübarek...

Aynen Ömer abi görmüşsündür takometrede 13.000 devir diyor, sanki biraz hızlı gibi :)
Gerçi delikanlıyı tail blade kesse acır mı ona birşey diyemiycem :lollol: ama ben biraz tırstım sanki :rolleyes:

Yeni torq tube'yi tanıtmak için tahta kesmeye ne gerek vardı ki :lol: alem adamlar

YUCEL' Alıntı:
Yeni torq tube'yi tanıtmak için tahta kesmeye ne gerek vardı ki :lol: alem adamlar

Öyle deme Yücel'im bizim modeller bütün kış yatıyor, halbuki böyle bi tork tüpümüz olsa kışında modeli değerlendirir ormancılık yaparız :lol:

Arkadaşlar,

"Torque Tube Front Drive Gear" seti $13.99 fiyat ile TREX 700 E ve TREX 800 E için piyasa çıkmış :laugh:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son gerçek kırım testi oldukca enteresan geldi. Paylaşayım dedim.

Fakat benim anlamadım eskiden bu şekilde bir çarpma sonunda eneji dişlileri sıyırarak boşalıyordu. Şimdi videodan da görüleceği üzere hiç bir dişlide hasar yok. Bu durumda çarpma sırasında ordaya çıkan ters kuvvet mutlaka motor ve motor miline zarar verir diye düşünüyorum ama emin de olamadım :rolleyes:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Arkadaşlar,

"Torque Tube Front Drive Gear" seti $13.99 fiyat ile TREX 700 E ve TREX 800 E için piyasa çıkmış :laugh:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son gerçek kırım testi oldukca enteresan geldi. Paylaşayım dedim.

Fakat benim anlamadım eskiden bu şekilde bir çarpma sonunda eneji dişlileri sıyırarak boşalıyordu. Şimdi videodan da görüleceği üzere hiç bir dişlide hasar yok. Bu durumda çarpma sırasında ordaya çıkan ters kuvvet mutlaka motor ve motor miline zarar verir diye düşünüyorum ama emin de olamadım :rolleyes:

Katılıyorum Mehmet Bey bu enerji biryerden çıkacak. Torq tube'den çıkmıyorsa başka biryerlere akıyordur ;D

Bu malzeme derlin ya da teflon,aslında istese Align bunu sağlam cnc metal da yapabilir,bu malzeme sıyırmazsa ana dişliler sıyıracaktır,aslında ana dişlinin tork tube dişlisini döndürdüğü yerde(ana dişli değil de otorotasyon dişlisi sanırım) basit bir yaylı sistem olsa,ama sağlam bir yay,ters kuvvet geldiğinde debriyaj görevi görüp dişliyi geri çekse,tüm sistem kurtulur.Azcık daha bu forumlarda takılırsam kafayı sıyırcam galiba :lollol: Biraz fazla karikaturist bir yaklaşım oldu değil mi...

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Azcık daha bu forumlarda takılırsam kafayı sıyırcam galiba :lollol: Biraz fazla karikaturist bir yaklaşım oldu değil mi...
Supersin Hakan'ım :lollol: