[Urun]: ALIGN TREX 700X Çıktı

Gaui ye tas atmak maksat ;D

Bence montaj kolayligi, elektronik yerlesimi, parca azligi bakimindan gaui yi cok seviyorum.

Sonucta guzel toplanip, iyi ayar yapilan her marka heli guzel ucacaktir.

Alignin bu model de daraltilmis frame yapisini begendim. Gaui den gelen bir hastalik olsa gerek dar frame hastaligi ;D

Kimsenin kullanmadığı markaları modelleri kullanacaksın, rahatsın :D

Arada hatalı parça olur, takarken hata olur, göremezsin, fark edemezsin, mutlaka olur böyle şeyler. Sonuçta heli dediğin çok sofistike bir alet, biz de insanız... Normal böyle şeyler, o da ayrı keyif :D

Bence 700x her türlü mantıklı heli,
bir de daha önce Rasim değinmiş, sadece tork tüp kullanan Align değil ki,
tamam kayış pratik birşey ama bence modeldeki çok pratik olmama durumu eksi olarak kabul edilecek birşey değil,
moto, servo ve esc olarak çok güzel bir noktaya ulaşmış 700x,
bence çok güzel bir heli olmuş :halay:

Kayışlı olması veya olmaması firmanın tercihi. Ama malzeme kalitesi iyi olmalı. En önemli si bu. Havada Ball link kırılması veya carbon rodun kırılması çok kötü oluyor.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Szabo o testlerde kırmadı ise zaten bizlerin kırması tamamen şans :)

Ben Align'ın parça kalitesinin gayet iyi olduğunu düşünüyorum.
Sıfırdan SAB kit toplamış biri olarak ( carbon edition g500 kite 650$ vermiş biri olarak aynı zamanda ) parça kalitesinin Align'dan çok çok iyi olduğunu söyleyemem.
Paketleme, kutulama ve manual konusunda çok iyiler ona lafım yok. Ancak bunlar kalite hissettiren detaylar olsa da parça kalitesinin kendisi değiller.

Kuyruğu patlayan Align , vs konularına hiç girmiyorum, Goblinler bir ara boom strike şampiyonuydu, önemli olan bu tip arızaların giderilmiş olması modellerde. Bununla birlikte toplarken yapılan hatalar da bu gibi sonuçlarla kendilerini gösterebiliyor.
Ben 700x'te herhangi bir üretim hatası olacağını pek sanmıyorum. Sonuçta modelin oynar aksamları önceki versiyonlardan miras alınmış.

Kağan Kazancı' Alıntı:
Bence 700x her türlü mantıklı heli,
bir de daha önce Rasim değinmiş, sadece tork tüp kullanan Align değil ki,
tamam kayış pratik birşey ama bence modeldeki çok pratik olmama durumu eksi olarak kabul edilecek birşey değil,
moto, servo ve esc olarak çok güzel bir noktaya ulaşmış 700x,
bence çok güzel bir heli olmuş :halay:

Kaan hocam ne yönden her türlü mantıklı onu anlayamadım fiyatı belli olmayan bi helikopter şu anda ama genel olarak bakıldığı zaman align her zaman fiyat olarak avantajlı her zaman.
Servo olarak servolar aynı servolar sadece görünümü farklı.
Esc olarak ta castle dan çok farkı olacağını sanmıyorum hatta castle daha iyiydi bana göre 160 amperdi sonuçta motor zaten aynıydı.
Hoşuma giden yönü sadece frame i daraltmaları pitch slider da güzel ve sağlam görünüyo
Alignlerde hoşuam gitmeyen şey ise hala tail boom case denilen bölüm bence kayıştan ziyade tail boom case ye daha pratik bi alternatif bulunması lazım.

Servolar aynı servolar olsa da bence hiç ziyanı yok, o servolar çok güçlü çok hızlı... Harika servoları var, daha da harikası trex 550L gibi bir heliye de 700lük model servosu koyuyorlar. 550L alanlar, satacak zaman her yerini gönül rahatlığı ile satıyorlar, servoları satmak istemiyorlar. Çünkü 700 e geçecekse bile o servolar fazla fazla yetiyor. Arda gibi bir pilota savöx 1258 ler bile yettiyse uzun süre, onun neredeyse iki katı torklu hv servolar her türlü yeter...

ESC konusuna gelince... En sevmediğim marka castle dır... Active freewheeling yoktur... Düşük yüzdede kullanamazsın... Çok ısınır... Bir sürü bec sorunları, brownoutlar vs konular vardır... İzlenimim, castle verebildiğinin sınırında yazıyor, biraz daha üstünde zorlamaya gelmiyor. Diğer yandan kontronik pahalı, onu bi kenara koyarsak... YGE de çok ucuz sayılmaz... Biraz daha ulaşılabilir esc ler açısından Scorpion ve Hobbywing kullanıcılarını genelde üzmez, güvenilirdirler...

Helifreakte konusu var, dil sorun olmayacaksa ordan merak eden arkadaşlar baksınlar. Protos max v2 gibi etli butlu, 800 e kadar kullanılabilen, ağırlığı 5,8kg ları bulan bir helide Hobbywing 130A esc kullanıyorlar ve memnunlar. Ve bunu paylaşanlar, logları dataları paylaşanlar deli gibi pilotlar, yer yer limitleri zorluyorlar.. Yine de bana mısın demiyor esc... Bence verebildiğinin altında bir etiket vurmuşlar üzerine.. Pik olarak 200A görenler var, yine de slowdowna girmiyor.

700x alacak olsam, iki versiyonu olsa castle 160A ve Hobbywing 130A... HW fiyat olarak da 100 dolar pahalı olsa yine onu alırım.

Bu da kyle stacy nin black thunder (650) videosu;

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Tasarımla ilgili diğer görüşlere saygım var. Takılan olur takılmayan olur, beğenen olur beğenmeyen olur... O kısmı kişiden kişiye değişir.

Bu heliyi alabilirim :)
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kemal Katırcı' Alıntı:
Kaan hocam ne yönden her türlü mantıklı onu anlayamadım fiyatı belli olmayan bi helikopter şu anda ama genel olarak bakıldığı zaman align her zaman fiyat olarak avantajlı her zaman.
Servo olarak servolar aynı servolar sadece görünümü farklı.
Esc olarak ta castle dan çok farkı olacağını sanmıyorum hatta castle daha iyiydi bana göre 160 amperdi sonuçta motor zaten aynıydı.
Hoşuma giden yönü sadece frame i daraltmaları pitch slider da güzel ve sağlam görünüyo
Alignlerde hoşuam gitmeyen şey ise hala tail boom case denilen bölüm bence kayıştan ziyade tail boom case ye daha pratik bi alternatif bulunması lazım.
Kemal hocam sağolsun Rasim aşağıda açıklamış, onun söylediklerine aynen katılıyorum,
Bu performanstaki ürünlerle bir 700 lük heli toplayın , fiyat nereye gidecek bakın ondan sonra 700xin fiyatı belli olmasa bile çıkan fiyatı geçmeyeceğine ikna olursunuz.
Ayrıca mevcut olarak castle ve hobbywing kullanıcısı olarak şunu söyleyebilirim ki ünite governoru kullanmıyorsanız hobbywing in governoru çok çok daha iyi sonuç veriyor.
Servolara zaten diyecek yok,
Helide sadece söyleyebileceğim şudur, geçen Protos 380 konusunda opsiyonel olan kalın kuyruk opsiyonunu görmüştüm,
Align o şekilde daha etli bir kuyruk yapsa satış rakamlarında ciddi etkili olur diye düşünüyorum.
Ben şahsen elimdeki gob500 satarsam bundan direk alacağım.. Zaten 700 e geçmek istiyordum, uzunca bir süredir, bunun kadar fiyat performans ürünü kolay kolay bulabileceğimi düşünmüyorum..

Kağan Kazancı' Alıntı:
Kemal hocam sağolsun Rasim aşağıda açıklamış, onun söylediklerine aynen katılıyorum,
Bu performanstaki ürünlerle bir 700 lük heli toplayın , fiyat nereye gidecek bakın ondan sonra 700xin fiyatı belli olmasa bile çıkan fiyatı geçmeyeceğine ikna olursunuz.
Ayrıca mevcut olarak castle ve hobbywing kullanıcısı olarak şunu söyleyebilirim ki ünite governoru kullanmıyorsanız hobbywing in governoru çok çok daha iyi sonuç veriyor.
Servolara zaten diyecek yok,
Helide sadece söyleyebileceğim şudur, geçen Protos 380 konusunda opsiyonel olan kalın kuyruk opsiyonunu görmüştüm,
Align o şekilde daha etli bir kuyruk yapsa satış rakamlarında ciddi etkili olur diye düşünüyorum.
Ben şahsen elimdeki gob500 satarsam bundan direk alacağım.. Zaten 700 e geçmek istiyordum, uzunca bir süredir, bunun kadar fiyat performans ürünü kolay kolay bulabileceğimi düşünmüyorum..

Kaan kardeşim yazdıklarımı okumadın sanırım direk savunmaya geçmişsin align fiyatlarının herzaman avantajlı olduğunu söyledim tabiki başka bir modeli align combo fiyatına toplayamazsın.
Esc konusu kişiden kişiye tartışılır low rpm uçan pek göremedim ben . bende low rpm uçmuyorum o yüzden benim için şu anda active freewheeling özelliği bişey ifade etmiyo.
Alignin kuyruk borusundan ziyade değiştirmesi gereken başka şeyler var.
Servo konusundada servolara kötü demedim sadece eski servoların aynısı sadece görüntü ve isim değişmiş tork aynı hı aynı yine fırçasız motor yine hv servo görüntüye önem vermediğim için oda benim için bişey ifade etmiyo.
Kalın kuyruk borusuna gelince tamemen gereksiz bişey ağırlık olsun maliyet olsun.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

iki tane align kuyruk borusu almak avrken 12 dolara neden kalın kuyruk borusunun bir tanesine 36 dolar vereyim düşünce kırılmayacakmı veya eğilmeyecekmi dediğim gibi sadece gereksiz ağırlık ve maliyet benim açımdan.
ki daha core 700 var kalın kuyruk borusu kullanan onları saymıyorum bile.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

nacizane fikirlerim bunlardır saygılar.

İyi de Kağan active freewheeling çok önemlidir dememiş ki :rolleyes: Her iki esc yi kullanıyorum, hobbywingin governoru çok daha başarılı demiş.

Kuyruk borusuna gelince, kıyaslamayı Diabolo ile yapmak ne kadar mantıklı :-\ Butik üretim helilerden, seri üretimi yok, çinde fabrikası/atölyesi yok, tamamen almanyada "sipariş üzerine" üretiliyor. Tutup da onun kuyruğu ile align kuyruğunu kıyaslamanın alemi yok. Protos max full cf kuyruğu var opsiyonel... Ağırlığı boru+bracelerin ağırlığına eşit yani bir dezavantaj yaratmıyor. Fiyat tabii ki yüksek ama adamlar zaten kite dahil etmemiş. Opsiyon sunmak güzeldir, sana gerekli değildir almazsın, öteki beğenir alır.

Herkesin zevkine kimse karışamaz. ;)

Kemal Katırcı' Alıntı:
Kaan kardeşim yazdıklarımı okumadın sanırım direk savunmaya geçmişsin align fiyatlarının herzaman avantajlı olduğunu söyledim tabiki başka bir modeli align combo fiyatına toplayamazsın.

Servo konusundada servolara kötü demedim sadece eski servoların aynısı sadece görüntü ve isim değişmiş tork aynı hı aynı yine fırçasız motor yine hv servo görüntüye önem vermediğim için oda benim için bişey ifade etmiyo.
Kalın kuyruk borusuna gelince tamemen gereksiz bişey ağırlık olsun maliyet olsun

Kuyruk konusunu Rasim açıklamış zaten diyecek birşey yok, ama servo konusunda görüntü farklı sadece demişsin,
Birşey soracağım , abi align bl815h lerin yetmediği bir pilot var mı Türkiyede? Tork ve hızları zaten limit değerlerde bence, daha hızlısı daha güçlüsü mekanik kırımlara bile sebep olabilir. Var mıdır piyasada dersen illa ki vardır, mks x8 ler fian olabilir, onların da fiyatları ortada..