[Urun]: Blade 180 cfx kutu acilimi :)

İlker Sönmez' Alıntı:
180 CFX modelini daha piyasaya çıkmadan yapmıştım. 155 paller , karbon frame , submicro dijital rotary servolar , talon 15 esc ve ek olarakda kbar fbl ünit ile upgrade motorlu 3S olarak çalıştırıyorum. Aslında bu bahsettiğim full upgradeli bir 130x. 180 cfx den biraz daha hafif oldu. .....
Aynen Ilker hocam,hatta Blade tiye almıştık acaba yeni modeli Ilker hocamızdan kopya mı çekti diye :laugh: :D

Emin abi hayırlı olsun , güzel model %p
Ama fiyatı biraz tuzlu olmuş sanki :D

Emin bey , hayırlı olsun yeni mikronuz :saygilar: ..Gelişmeleri takip edeceğim , sizce bu sınıf 250 sıfına yakın mıdır.
Yani boyut olarak bilemem de , uçuş karakteristiği ve kırım frekansı olarak , 250 sınıf da birebir büyükleri gibi ve kırımda çok hasar alıyor , bu sebeple mikro diyemiyoruz.
Umarım bu model güzel uçar ve kırımlarda az hasar çıkarırsa , performanslı bir mikro seçeneği olarak düşünebiliriz........ :saygilar:

emin bey merhaba hayırlı uğurlu olsun yeni modeliniz. kırımsız uçuşlar.
bende alalı epey olmuştu ancak fırsat bulup bir türlü elime alamıştım.

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Emin bey , hayırlı olsun yeni mikronuz :saygilar: ..Gelişmeleri takip edeceğim , sizce bu sınıf 250 sıfına yakın mıdır.
Yani boyut olarak bilemem de , uçuş karakteristiği ve kırım frekansı olarak , 250 sınıf da birebir büyükleri gibi ve kırımda çok hasar alıyor , bu sebeple mikro diyemiyoruz.
Su asamada bunu cevabini ancak Tacettin bey verebilir. Zira Trex250 DCF, Blade 130x ve 180cfx kullanan benim bildigim bir tek modelci kendisi.

Ama 2 hafta sonra insallah biz de fikir verebilecek duruma gelecegiz. ;)

130x bizim tahminizden cok daha guzel ucuyor. Yani model cok stabil, mCPX BL gibi hizli ve ofkeli degil ama onun kadar da kirimlara karsi dayankli degil. Yakinda bir 130x incelemesi geliyor. Orada da soyledigimiz uzere 130x micro olmasina ragmen sanki Goblin 570 ucuruyor gibi hissetiyor kendini. Inanmasi zor ama ucus karekteristigi TREX 450 ve TREX 500 cok daha iyi.

Yurtdisi sitelerinden gordugumuz kadari ile bu inanmasi zor ucus karakteristigi 180CFX aynen devam ediyormus. 130X en buyuk farki ise 130x motor tam limitte ve kuyrukta titreme gibi kronik sikintilari var. 180CFX ise tum bumsorunlar cozumlenmis gozukuyor ve fazladan oldukca buyuk bir guc sahip.

250 sinifi ise bence tamamen farkli bir sinif. Bunu 130 veya 180 ile kiyaslamak cok dogru olmayacak diye dusunuyorum. Zamaninda Turker kardesimin Flybarli Trex250 ucurduk ve pek memnun kalmadik. Ama sonradan cokan Trex250 DFC bu durum degismi olabilir.

Modellerin fiziksel ozellikleri hakkinda asagidaki resim bir fikir verebilir. Buradan da gorulecegi uzere 130 ile 180 arasinda pek bir fark yok, ama 250 icin ayni seyi soylemek dogru olmayacaktir ;)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Emin Bey hayırlı olsun yeni kuşunuz, kırımsız uçuşlar. :)

Emin abi tekrardan hayırlı olsun bende v922 v977 ve ardından araştımalarım sonucu 180cfx ve trex 150 dfc arasında kalmıştım blade180 ni boyut sebebiyle es geçtim ve trex 150 aldım heli gelene kadar izlediğim kırım videoları beni korkutmuştu fakat 150 nin sanıldığı kadar zenne olmadığını 3 sert düşüşten sadece main şaft eğilmesiyle atlattı ve 2 kez eğilen şaftı pense yardımıyla doğrultup uçuşumuza devam ettim yani başka bir sıkıntıda yaşamadım ama yinede upgrade ve yedek gerek o yüzden 132$ bir yedek paketi hazırladım uzun zaman hiçbişeye ihtiyaç olmadan uçacak tercihimden çok memnunum ama 180cfx doğal olarak trex 150 den daha seri bir makine ama düşüş esnasındaki hasarı ne olur denemek lazım.
Benim düşüşlerimden bir tanesi servo kollarını mehmet abinin dediği gibi kestim şükür olsun servo problemide yaşamadım

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

tacettin sahin' Alıntı:
emin bey merhaba hayırlı uğurlu olsun yeni modeliniz. kırımsız uçuşlar.
bende alalı epey olmuştu ancak fırsat bulup bir türlü elime alamıştım.

tesekkurler Tacettin, pahali olmasindaki en onemli etken asagi yukari frame haric tum parcalarinin upragesini aldim, ve ciddi bir gumruk odedim tasima cantasi ve bir kisim uprage gelmedigi icin kalici bir tanitim cekmedim, ( Bu arada beni kiskanip onceden aldigin mdeli hemen tanittin :D ) saka tabiki, ama micro ustadi olarak bilmemiz gereken bisey cikarsa lutfen bizimle paylas, senin yaptigin ilk ucus testini aynen salonda yaptik, ama pitch acilari cok sert model hard 3d ye ayarli boyle olunca ev icinde hoverden ileriye gidemedik, modelle alakali soyleyecegim sey ayni ilk izlenimlerim, kesinlikle model! oyuncak deyil ama kesinlikle micro buyuk deyil, asla 450 nin kucultulmusu deyil mekanik plan elektronik yerlesimi falan ve malzeme kalitesi bildigimiz 700-90 lik bir modelin kusursuz kucultulmusu, bakalim zaman ne gosterecek, bunu kendime aldim bende iki adet 977 var onlardanda memnunun ama bu beklentilerimi karsilarsa bitanede evlata alacam, zira bircok modele yetecek kadar yedek var...

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Umarım bu model güzel uçar ve kırımlarda az hasar çıkarırsa , performanslı bir mikro seçeneği olarak düşünebiliriz........ :saygilar:

Tesekkurler Hakan bey, oncelikle hic 250 lik bir model gormedim ama bir kiyaslamada videosunu izledim ve uprage edilmis130x den tek farki 1 cm uzun ve 1 cm yuksek olusu tabi bunun yani sira 3s olmasi ve tekrar tekrar yaziyorum gercek ust duzey bir model gibi durmasi malzeme kalitesi ve iscilik on numara, ben tum parcalarina frame haric uprage aldim henuz bir siteden parcalar gelmedigi icinde uprage etmedim bekliyorum, uprageleri daha cok gorsellik adina aldim soktuklerim yedek olcak diye dusundum, salonda ilk hoverde gosterdiki cok sert ucacak, ben simdi buraya senin sorularina cevap verecegini umdugum iki video koyacagim

Kanaatim asagidaki iki video izlenirse kesinlikle bir cok sorunun kesin cevabini verecek sekilde hazirlandiklari gorunecektir ilgilen tum arkadaslarin videolari sonuna kadar seyretmelerini tavsiye ederim ben bu videolari izleyerek 180 aldim

Burada 130x 180 cfx ve t-rex 250 nin ucus karakterleri karsilastirilmis

Burada ise gorsel olarak modeller karsilastirilmis

Videoları sonuna kadar izledim, çok bi kanaat oluşmadı bende :) Hepsi güzel güzel uçuyor. :laugh: Önemli olan yerle temas ettiklerinde ne hale gelecekleri... Mikroda en önemli faktör bu bence, yoksa her hava koşulunda her mekanda uçma diye bir durum benim pilotajımda yok. İlla ki o araziye gitmeliyim. Mikroda uçuş alanı bakımından avantaj olarak hadi en fazla bahçe olsun. Ama o da çok geniş olmadığından yine açık arazide yapabildiklerimi yapamıyorum. Ev içinde hover...

mcpx bl hızlı ve öfkeli, uçuyor kaçıyor boğulmuyor ama ufak... 130x stok halde kuyruk ve motor sıkıntılı ama upgrade halde güzel... 180cfx anlaşılan o ki stok halde de güzel... Trex250 bilmiyorum... Lynx tarafından OXY3 çıkıyor, 300 sınıfı diye geçiyor (255mm zeal paller ile geliyor) Tamamı aluminyum ve karbonfiber parçalardan oluşuyor ve kayış aktarmalı (align gibi dişli üzerinden kayış aktarmalı değil, forza tarzı otorotasyon dişlisi yerini alan pulley üzerinden aktarma)... Ama kırımda ne hale gelir muallak. Onu alana kadar o paraya forza450 alınır... Bu işin sonu böyle biraz biraz büyüterek 450 sınıfında son bulur. Uçuş olarak her biri bir öncekiden biraz daha iyi, büyüdükçe stabilite de artıyor, durabilite nasıl değişiyor ona bakmak lazım.

Ama bu yedek bolluğunda bence doğru tercih olmuş :)

Emin Bey ve Tacettin Bey'e modelin keyif vermesini dilerim, paylaşımlar için teşekkürler. :saygilar:

Konudaki tüm videoları izlemiştim, modelle alakalı yurtdışında yapılan birçok konuyu da taradım. Rasim söylediğinde haklı, firmalara ve tanıtım videolarına bakınca hepsi güzel.

Ama bence önemli olan gerçek kullanıcıların yorumları. ;)

Bende ne kadar okunursa okunsun bir modelle yaşamadan nihai sonucu varılamaz diye düşündüm ve bugün itibariyle birtane sipariş ettim. :laugh:

Model bu boyut için oldukça pahalı malesef. :rolleyes: İnşallah beklentileri karşılar. :RCKolik:

Rasim Öztürk' Alıntı:
Videoları sonuna kadar izledim, çok bi kanaat oluşmadı bende :) Hepsi güzel güzel uçuyor. :laugh: Önemli olan yerle temas ettiklerinde ne hale gelecekleri... Mikroda en önemli faktör bu bence, yoksa her hava koşulunda her mekanda uçma diye bir durum benim pilotajımda yok. İlla ki o araziye gitmeliyim. Mikroda uçuş alanı bakımından avantaj olarak hadi en fazla bahçe olsun. Ama o da çok geniş olmadığından yine açık arazide yapabildiklerimi yapamıyorum. Ev içinde hover...

mcpx bl hızlı ve öfkeli, uçuyor kaçıyor boğulmuyor ama ufak... 130x stok halde kuyruk ve motor sıkıntılı ama upgrade halde güzel... 180cfx anlaşılan o ki stok halde de güzel... Trex250 bilmiyorum... Lynx tarafından OXY3 çıkıyor, 300 sınıfı diye geçiyor (255mm zeal paller ile geliyor) Tamamı aluminyum ve karbonfiber parçalardan oluşuyor ve kayış aktarmalı (align gibi dişli üzerinden kayış aktarmalı değil, forza tarzı otorotasyon dişlisi yerini alan pulley üzerinden aktarma)... Ama kırımda ne hale gelir muallak. Onu alana kadar o paraya forza450 alınır... Bu işin sonu böyle biraz biraz büyüterek 450 sınıfında son bulur. Uçuş olarak her biri bir öncekiden biraz daha iyi, büyüdükçe stabilite de artıyor, durabilite nasıl değişiyor ona bakmak lazım.

Ama bu yedek bolluğunda bence doğru tercih olmuş :)

Rasim ilk bastan beri yazmayi unutuyorum, aslinda bu hatayi bende cok yapiyorum ve bu konuda Erhan Arkadasimiz beni uyarana kadarda bu hatayi yapmaya devam ettim, ( krim yapinca su olsun, yedek ucuz olsun, kirilmasin gibi cumleleri hepimiz cok kuruyoruz) bi manada kendimizi kirima hazirliyoruz, ve Erhanin bana dedigi gibi yok! kirim yok! olay bu, kirima bu kadar sartlanmamak lazim, ha diyeceksinki abi o zaman sen niye micro modele yogunlasiyorsun? inan gercek soyluyorum tek skintim can guvenligi! birilerini yada kendimi yaralamamak, uygun mekan ve iyi pilotaj olmadigi surece micro modellerle avunup zaman ve mekan yakalayincada buyuk modellerle adrenalin yapmak :)

Arkadaslar konu o kadar microya daldiki, hani tanimayan arkadaslar beni oyucakci sana bilirler :) bunun icin affiniza siginarak hemen en yakinimdaki modellerimden bir fotograf atayim dedim :)

Emin abi model hayırlı olsun,bence çok doğru bir seçim yapmışsın,zira blade'in tüm modelleri iyidir.Her modelin zevki heyecanı ayrıdır,hangimiz bu işe başlarken 4 kanallıdan keyif almadık ki.Kırımsız keyifli uçuşlar diliyorum abi,videolarınızı takipteyiz...