[Urun]: Cheerson Cx-20 Ürün İncelemesi

Gayet güzeldi valla :bravo: :bravo:

Bizim pilotların hepsi F16 pilotu da uçaklar Piper-Cub :lol: :lol:

Bu arada sağolsun çoban kardeşimiz quadro taşlama geleneğini itinayla sahiplenmiş. :laugh:

Buğra Kabakçı' Alıntı:
.... 0:43' e dikkat!!! HD izleyin.
..........
Gimbal hobby derecesinde başarılı!
Ulkem insani her yerde ayni, hic degismiyor :lollol: :lol:

Bence de Gimbal bence de gayet basarili, daha ne olsun :thumbup: Paylasim icin tesekkurler %p

Bu arada Ozellikle mobil kullanicilar icin Youtube videolarin problemsiz izlenebilmesi icin asagida anlatilan sekilde link verirsek daha guzel olacak Bugra :)

Benim apm de sahada kullanmak için ufak bi rasbbery pi projem olacak (ben de ios kullanıyorum) detaylar için yaz gelmesi gerekiyor:) Bakalım usb den gps takarak mission planer e konum verisi girebilecek miyiz:)

Birazcık abartılmış olsa da bunun üzerinde anten olan versiyonunu düşünebilirsiniz :laugh:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ben araç ile takip olayını sabırsız şekilde beklemekteyim çok güzel olmuş o fiyata harika bir ürün tabi emeğinizide göz ardı etmek yanlış olurepey sabır isteyeyen bir modelmiş :)

Slm ben Çin'den cx 20 satın aldım ama sorunlu çıktı. Tamire götürdüm ama cozemediler sorunun kumandadan kaynaklandığını yeni bir kumanda kullanmak gerektiğini soylediler. Flysky marka bir kumanda tKmaya karar verdik ama buseferde helikopterin içini acinca mekanizmanin orjinal cx 20 değil çakma dandik bir sistem olduğunu kumandayi kabul etmediğini soylediler sadece kendi orjinal kumandası olabilir dediler yine Çin'den sipariş verdim ve geldi ama buseferde helikopter ne yeni nede eski kumadayla bağlantı kuramiyo. Bu sefer sorunun gps sisteminden kaynaklandığını receiver ve gps birbirine baglanamadigini gps sisteminin komple değişmesi gerektiğini soylediler. Yanlız bununda kesin çözüm olup olmayacağı belli değilmiş ne yapacağımı şaşırdım. Ürün bende resimlerinide attım bi anlayananiz varsa bana yardım etsin mağdur oldum.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ekli dosyalar

• IMG-20150403-WA0005.jpg
    IMG-20150403-WA0005.jpg
    139.2 KB · Görülme: 17

Cem bey,
Siz sorularınızı sormaya başlamadan önce, açacağınız bir tanışma konusu ile oncelikle biz sizi tanısak nasıl olur ? Üye olurken size gönderilmiş olan özel mesajı okuyabilir ya da şu konuyu inceleyip gereğini yapabilirsiniz:

Bir de bu multikopteri kime götürüp gösteriyorsanız, bence ne olduğunu tam olarak anlayana kadar bu görüşmeleri tehir edin.

:laugh: çakma dandik mekanizma koymuşlar öyle mi ? Open source denen sistemi bizim kendilerini servis olarak nitelendiren şahıslar dünyanın kabul ettiği APM'e dandik mekanizma olarak adlandırılması bu işi ne kadar bilinçsizce yaptıklarını gösteriyor.
Cihazınızı flysky 9x ile de kullanabilirsiniz; kendi orijinal kumandası ile de. Büyük ihtimal eski alıcınız ya yanmıştır yada bindi unutmuştur. FLYsky 9x ile kullanmak istiyorsanız;
önce;

"Flysky 9x binding" işlemini yapıp
ardından;
"APM 2.5.2 Flysky 9x settings"

Youtube'da ilgili videolarını inceleyiniz.

cem ekinci' Alıntı:
Slm ben Çin'den cx 20 satın aldım ama sorunlu çıktı. Tamire götürdüm ama cozemediler sorunun kumandadan kaynaklandığını yeni bir kumanda kullanmak gerektiğini soylediler. Flysky marka bir kumanda tKmaya karar verdik ama buseferde helikopterin içini acinca mekanizmanin orjinal cx 20 değil çakma dandik bir sistem olduğunu kumandayi kabul etmediğini soylediler sadece kendi orjinal kumandası olabilir dediler yine Çin'den sipariş verdim ve geldi ama buseferde helikopter ne yeni nede eski kumadayla bağlantı kuramiyo. Bu sefer sorunun gps sisteminden kaynaklandığını receiver ve gps birbirine baglanamadigini gps sisteminin komple değişmesi gerektiğini soylediler. Yanlız bununda kesin çözüm olup olmayacağı belli değilmiş ne yapacağımı şaşırdım. Ürün bende resimlerinide attım bi anlayananiz varsa bana yardım etsin mağdur oldum.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Elektronige cakma MEKANIZMA diyen o bilgili teknik servise soyle getirsinler bana cihazini 10 dakikaya ucarak teslim ediyim, senden degil ama onlardan 1000 tl ucret alirim soyluyim nede olsa CAKMA mekanizmayi adam edicez ;)

GPS ve receiver'in birbirine bağlanması diye bir durum, sözkonusu değil. Bu parçalar zaten teknik olarak birbirinden ayrı durması gereken, birbirleri ile iletişimi olmayan parçalar. Buğra ve Selçuk'un da belirttiği üzere, problemin kaynağı cihazdan çok "TAMİRE GÖTÜRDÜĞÜNÜZ" kişilerde.

Zafer SAHIN' Alıntı:
GPS ve receiver'in birbirine bağlanması diye bir durum, sözkonusu değil. Bu parçalar zaten teknik olarak birbirinden ayrı durması gereken, birbirleri ile iletişimi olmayan parçalar. Buğra ve Selçuk'un da belirttiği üzere, problemin kaynağı cihazdan çok "TAMİRE GÖTÜRDÜĞÜNÜZ" kişilerde.
Bende öyle olduğunu düşünüyorum oyüzden başka bir tamirci arıyorum

Merhaba arkadaşlar
Rckolik forum ailesine izmitten katılıyorum ismim Orhan. Tamamen amatör ve yeni öğrenen birisiyim (oğlum için öğrenmeye çalışıyorum). İlgilendiğim konuların tamamını sitedeki forumlarımızdan okudum.

Cheerson CX-20 multikopter çalışma süresi olarak 12-15 dk. süre veriyorlar. Ben özellikle saat tuttum ve yaklaşık 20-22 dk havada kaldı cihaz. Acaba bunun nedeni alçak ucuş ve yüksek devirde uçurmadığımız içinmi oldu.

Son olarak ta geliştirme ve video çekimleri konusunda ne kadar okusamda konu kafamda henüz sağlam bir yer edinmedi. Bilgisi olan arkadaşların yönlendirmelerinden çok memnun olurum.

Sadece askıda uçuş yapmışsanız ve kamera vb. ekipman taşımıyorsanız uçuş süreniz 20 dk civarını bulabilir. Ancak pili çok fazla deşarj etmiş olursunuz ve pilin ömrünü kısaltmış olursunuz. Önerilen pilleri %30-40 cvarına kadar deşarj etmektir.

Bu arada direkt CX-20 ile ilgili olmasa da önceki sayfalarda Follow me modu ile ilgili sorular sorulmuş. Ben de topladığım Tarot 650 quadcopterimde bu modu APM (Pixhawk) ile kullanıyorum. Videolarıma aşağıki linklerden göz atabilirsiniz. Modun çalışması ile ilgili az çok fikir verebilir.

Arkadaşlar herkese merhabalar.
Daha önce uzunca bir süre wltoys 911 pro heli kullandım ve quadcoptere geçmeye karar verdim
bunu aldım. qumandasız ve doğal olarak receiver siz.
Bu modeli turnigy 9x kumanda ile kullanmak istiyorum fakat receiver ı nasıl monte edeceğimi hangi kabloyu hangi kanala bağlayacağımı bir türlü bulamadım.Yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.
videodaki gibi lütfen yardım.

Guzel bir urun inceleme olmus, oldukca detayli, yeni baslayan bizler icin bazi cumleleri kavramak zaman alacak heralde.
Ben de CX-20 ucuruyorum ancak hic sizler gibi problemler yasamadim, cok sansliyim sanirim, ya da ureticinin open source versiyonunda bazi hatalari duzelttiler, ozellikle compass i quad in uzerine alip, farkli bir compass kullanmalari fayda etmis olabilir ya da yeni yazilimi etkili olmus olabilir sanirim.
Cunku aletin bana geldigi gunden bir gun sonra bu cekimi yaptim.

Sadece quad i kalibre edip yaptim, diger ayarlarina dokunmadim ve mission planner a baglamadim, oldukca stabil ve gps koordinatlarina hakim bir ucus oldu.
Insallah sizler de beklediginiz ayarlari bir an once tutturup keyifli ucuslar yaparsiniz.
Kirimsiz ucuslar. :RCKolik: