[Urun]: GAUİ R5 SPEED ve Elektronik Konfigürasyonum :))

Mesut SERT

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Multikopter
Evet Arkadaşlar ne zamandır almak istediğim Gaui R5 Speed Helikopterime kavuşmama sayılı günler kala :halay:,sizlerle seçtiğim Elektronik donanımı paylaşmak istedim.Zaten Rc kolik Ailesinin çoğu Yozgat fun fly Buluşmasında R5 i görmüştür. Olumlu yada olumsuz Tüm eleştirelere her zaman açığım. :thumbup:Şimdiden teşekkürler :RCKolik:

Gaui R5 Speed Kit:
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

MKS HBL850 x 3 + HBL880 x 1 X8 Servo

Castle Creations Phoenix Edge 160HV Brushless ESC

Scorpion Limited Edition HK4530-540KV-LE MOTOR

İKON Aluminium Edition FBL

Gryphon QUASAR Hyper 75V 20A HV Switching BEC ve FAİL SAFE Switch

Thunder Power Magna 3300mAh 6-Cell/6S 22.2V 70C LiPo

R5 ile ilgili uzunlu kısalı üç adet video paylaştım başlığımda... Bir tanesinde çok da güzel soft 3d yapıyordu.

Tipini çok beğendik yakından da görünce. Side-in özellikle çok belirgin... Nose-in veya tail-in fazla kullanmamak lazım :D

700 elektroniği barındıran 600 size diyebileceğimiz bir alet... İsimden 500 yakıştırması yapanlar olabiliyor fakat 580mm pal çeviren 500-size görmedik duymadık :)

80mm kuyruk palleri ile 3d çok mümkün görünmüyor, haliyle çok da zorlamadılar aleti bu konuda fakat zaten gaui nin amacı 3d değil bu modelle... Onu da layıkıyla yapabilen şampiyon modeli var.

Hayırlı uğurlu olsun :saygilar:

[Urun]: GAUİ R5 SPEED ve Elektronik Konfigürasyonum :laugh:

Teşekkür ederim.Dediklerine Katılıyorum Rasim. Zaten benim amacım 3D Yapmak değil.Speed uçmak.Zaten 2 tane 3D modelim var. Varsın bu da speed olsun dedim.Sonuçta knife edge ve ters alan turu gibi bir çok hareketi yapabilir.Diğer 3D hareketlerini de kuyruk palini değiştirip denemek lazım.Ama sonuçta dizayn olarak speed için yapılmış model.Tabiki benim de yeni hareket eklentilerim olacak R5 e . :yuppi: :yuppi:.Bakalım hep birlikte görecez ne olacağını. :RCKolik:

Ozaman hayırlı olsun ilk uçuşu beraber olacak insallah :evil:

Kirimsiz uçuşlar abi bununla bundan sonra daha eğlenceli gunlerimiz olacak adana ekibi olarak, %p

Heleki havalarda serinliyor :thumbup:

Numan GüLer' Alıntı:
Ozaman hayırlı olsun ilk uçuşu beraber olacak insallah [emoji2]

Kirimsiz uçuşlar abi bununla bundan sonra daha eğlenceli gunlerimiz olacak adana ekibi olarak, %p

Heleki havalarda serinliyor [emoji106]
Teşekkür ederim Numan. Model olsun olmasın. Adana ekibi her zaman birlik ve beraberlik içinde olur inşallah.
Zaten model hazır olunca sensiz maiden olmaz biliyorsun[emoji1] [emoji1]

Gule gule kullan Mesut, palleri yer gormesin :) Yozgat'ta yakindan ama dokunmadan inceledim R5'i, Adana'da guzelce inceleriz insallah. Elektronik yakiyor vallahi, ozellikle aluminyum ikon'u cok merak ediyordum. İlk adam gibi fbl unitem ikondu ve yeri her zaman ayridir bende, bir de metal kasasini goreyim, belki bi tane daha alirim :)

Hayırlı uğurlu olsun Mesut. Allah kırım yüzü göstermesin insallah :halay:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Gule güle topla, kırımsız uçur işallah R5 speedini. Radara dikkat sene sonu yaklaşıyor bu ara sıklaşır çevirmeler :laugh:

mesut ben senden önce aldım... :halay: :halay: :halay:

[attachimg=1]

Ekli dosyalar

• 20150906_090205.jpg
    20150906_090205.jpg
    90.3 KB · Görülme: 69

değerli kardeşim. hayırlı uğurlu olsun. kırımsız ve zevk veren uçuşların olur inşallah. :saygilar:
hakikaten aletin teni bile bi başka. :p yozgatta şöle bi tuttum. elime yapıştı kaldı. dokunmak bile yetti. kaldı ki sahip olmak uuff :saygilar:

Emre Kaman' Alıntı:
Gule gule kullan Mesut, palleri yer gormesin :) Yozgat'ta yakindan ama dokunmadan inceledim R5'i, Adana'da guzelce inceleriz insallah. Elektronik yakiyor vallahi, ozellikle aluminyum ikon'u cok merak ediyordum. İlk adam gibi fbl unitem ikondu ve yeri her zaman ayridir bende, bir de metal kasasini goreyim, belki bi tane daha alirim :)
Teşekkür ederim Emre. Valla benim 3 modelim de de ıkon var. Çok ta memnunum.Dedim bu da alüminyum kasa olsun.Ama gerçekten kasanın ayrı bir havası var.R5 buluşmaya yetişir inşallah. Bakalim

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Hayırlı uğurlu olsun Mesut. Allah kırım yüzü göstermesin insallah :halay:

Sent from my iPhone using Tapatalk
Teşekkür ederim Mehmet abi. İnşallah .

tamerkaymakci' Alıntı:
Gule güle topla, kırımsız uçur işallah R5 speedini. Radara dikkat sene sonu yaklaşıyor bu ara sıklaşır çevirmeler :laugh:
Teşekkür ederim. Valla bende merakla bekliyorum. Bakalım gelsin de hayırlısı ile.