[Urun]: Global Eagle 480N Nitro RTF Heli - Dunyanin en kucuk Nitrosu

Devrim ANIL' Alıntı:
Helikopter daha önce benim Black Hawk 500 GP olarak foruma tanıttığım modele çok benziyor.

Eğer kalite ve içerik benzer ise kit ile gelen motor sahiden rezalet. Şu an ben 18 lik bir motor aldım yeniden modeli ayağa kaldırmaya çalışıyorum. Kit ile gelen SH marka 12 lik motor bir türlü çalışmadı. Ben çalıştıramadım diye arabalardan motor işini bilen çok daha deneyimli arkadaşlar ile de denedik onlarda bir türlü başaramadı. Sonunda motoru değiştirmeye karar verdik. 15 lik motor bulamadığım için 18 lik bir rc araba motoru aldım. Çok zor kasaya tıkıştırdık motoru inşallah ağırlık merkezide çok yamulmamıştır. Onu rodaj yapıp uçmayı deneyeceğim. Şimdilik durum bu. Bendeki kayış aktarmalı ve fly barlı. Bu model ayrıca birde fly barles. Bence bayağı zor bir model. Ama yazılanlara katılıyorum o yüzden aldım zaten. Küçük ve nitrolu bir heli ile öğrenme ve kırım maliyetleri başarılı olabilir. Benim modele Trex 450 parçaları uyuyor. Bunada uyuyorsa başarılı bir model diyebiliriz ama motora dikkat.
Devrim bey, 480 n helicopter burda Ömer beye aldık, zira benim daha önce walkera v18go deneyeyim vardı o modelde 450 500 arası bir modeldi 425 mm pal kullanıyordu 18 cc mavi kafalı motoru vardı. Motor çok güzel çalışıyor performansı da iyiydi. Ömer beye aldığımız model bunca yıl nitro ile uğraşmama rağmen bir türlü çalışmadı bir kere bile patlama yapmadı. Öylece de bekliyor.

C6602 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ishak parmak' Alıntı:
Devrim bey, 480 n helicopter burda Ömer beye aldık, zira benim daha önce walkera v18go deneyeyim vardı o modelde 450 500 arası bir modeldi 425 mm pal kullanıyordu 18 cc mavi kafalı motoru vardı. Motor çok güzel çalışıyor performansı da iyiydi. Ömer beye aldığımız model bunca yıl nitro ile uğraşmama rağmen bir türlü çalışmadı bir kere bile patlama yapmadı. Öylece de bekliyor.
Yazık olmuş, inşallah çalışır diyelim....

Bu arada arkadaşlarımızın da yorumları ile ilk mesaja sonradan ilave ettiğimiz şu mesaj ne yazık ki doğru çıkmış gözüküyor Ishak Bey :-\

Mehmet bey, yeni bir motor alınır, dediğim gibi aynı motordan daha önce kullanmışlığım var hiç sorun çıkarmamıştı.

İshakcığım, bir inceleme konusu iyi olurdu. :saygilar:

Levent Uygun' Alıntı:
İshakcığım, bir inceleme konusu iyi olurdu. :saygilar:
Abi merhaba doğru diyorsun, yanlız model bende değil sahibinde tabi verirse al incele falan çok beceremesemde bir inceleme yazısı paylaşırım.

Uzun suredir paylasayim mi paylasmayayim mi diye dusunuyordum :D Madem artik devir NITRO devri o zaman paylasayim dedim ;D

Modelimizin adi Global Eagle 480N Nitro Heli ve iddiasina gore dunyanin EN KUCUK nitro modeli.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Model kumanda, pil, starter ve tum elektronikler dahil olmak uzere RTF olarak geliyor.

Bir cok yoruma gore motoru kotuymus, bu nedenle alarak paranizi cope atmayin diyenler var, bastan uyarmis olalim :D

Su asamada sadece kit+motor secenegi ne yazik ki yok :-\

Modelin en buyuk ozelliklerinden birisi kiti isterseniz elektrikli model olarak da kullanabiliyorsunuz.

Teknik detaylar ekte. Bakalim sizlerin yorumlari ne olacak :thumbup:

NOT: Motor tek igneliymis yani ayar sikintisi yok. Ya ayarlayip ucacaksiniz ya da vitrine sus olarak koyacaksiniz. Modelin kucuk hacmi nedeniyle sahsen ben sesini cok tiz buldum ve yalan olmasin pek begenmedim. Ama bu tabii mi sadece benim sahsi fikrim :laugh:

NOT: Model Kayisli mi yoksa Tork Tube pek belli degil. Zira ayni resimde her ikiside var :lol:

SATIS LINKI:
FIYAT : $550

Features
Completely "Ready to Fly"
DFC rotor head
3-axis gyro control system
3D capable
Digital metal geared servos
Efficient belt driven tail system
Carbon reinforced plastic frame
6CH Remote controller included
Fuel: methanol, 180CC tank

Specs
Main Rotor Diameter: 785mm
Tail Rotor Diameter: 175mm
Fuselage size:760*225*110mm
Gear ration: 1:8.17:4.78
Comitter Battery: 4.8 V1300mAh NI-AH
Fuel: Methanol

Package Includes
480N Fuel helicopter assembled 1 set
6CH Remote controller 1 pc
Integrated Starter
Fuel Pump 1 pc
Receiver battery (4.8V/1300mAH /NI-AH) + Charger 1 set
Ignition + Charger 1 set
Oarlock 1 pc
Gift bag (Hand carry case + engine block + practice frame+ sleeve+ allen key)

Required
Batteries: 8xAA
Fuel: 30% Nitro recommended

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
bir senedir kullanıyorum bu helikolteri en son gecen hafta kaza yapip govdesini kirana kadar memnybdum isin asli tavsiye ederim

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Öncelikle Kırım icin geçmiş olsun.

Demek ki sen oldukça şanslıymışsın Kerim, özellikle motor konusunda.

Bu arada hic uçuş videosu var mi arşivde falan ? Paylaşırsan seviniriz :RCKolik:

• Beğen
Tepkiler: LEVENT UYGUN